Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik, hogy az argentin...

Miért hiszik, hogy az argentin dog harci kutya vagy hogy annak lett kitenyésztve?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 16:21
1 2
 1/12 sippara ***** válasza:
87%
Mert nagytestű és "agresszív feje van" (bármit is jelentsen ez a kifejezés). Mi összejárunk eggyel, egy jámbor birka, olyan óvatosan játszik mindenkivel, hogy öröm nézni :)
2012. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagy pofa, és "ijesztő" hegyes fül. Ráadásul nem a legkisebb jószág.

Ilyenek az emberek, ha nem untyuli puntyuli kis szőrcsomó, akkor már vadállat :)


Egyébként csak a szemükbe kell nézni, hihetetlenül jámborak :)

2012. nov. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert kocka a feje, és az összes kockafejű fajta a közvélemény szemében harci kutya.
2012. nov. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nem éppen egy pincsi,sőt még csak nem is golden retriver. így ijesztőnek tűnik .és a legtöbb ember a látvány alapján véleményez. a komolyabban kutyázók tudják,hogy remek kutya ,de kisebbségben lévén a látvány a döntő . ezért kell határozott,nyugodt,és magabiztos fellépés ezek mellett a kutyák mellett . persze ,aki tv-t néz az tudja ,hogy milyenek,mert Ganszta Zooli remekül promótálja a fajtát.
2012. nov. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sztereotípiák mindig is lesznek a kocka fejűekkel :(

Nem tudom, én már hallottam azt is, hogy emberekre vadásztak vele eredetileg... És az illető halál meggyőződéssel állította ezt. Mikor mondtam, hogy rosszul tudja, mert köze nincs hozzá, akkor még én voltam a hülye... (Ja és hozzáteszem ezt egy másik dogó tulajdonos állította.) Na az ilyennel leállni vitatkozni: felesleges.

Sajnos sok gazda van, aki szocializációjukat elmulasztotta, illetve nem határozott, következetes a nevelésben. Ez oda vezethet a fajta jellegzetességéből adódóan hogy más kutyákkal szemben nagyon könnyen dominánssá válhatnak illetve abból kiindulva könnyen agresszívakká is. Szerintem innen indul ez az egész.

2012. nov. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kira kenzo ***** válasza:
53%
Nekem ez nem ujdonság 2 pittünk van. A múgy az argentin dogok is viadorkutyák voltak.
2012. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát "vadásztak" velük szökött rabszolgákra, amennyire én tudom, de alapvetően nagymacskákra tenyésztették őket.
2012. nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 compactegon ***** válasza:
100%
vaddisznó és pumavadászatra tenyésztették, sosem voltak "harci" kutyák.
2012. nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Én láttam róluk dokumentum filmet, amikor vadásztak, hát nem azért de mindenné tette őket, csak vonzóvá nem... El kell fogadni, hogy egyes kutyák bizony veszélyesebbek lehetnek bizonyos helyzetben mint mások.
2012. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem voltak sose harci kutyák. Mármint tuti van egykét barom aki kihasznalja h dominánsabbak, de amennyire en tudom vadászkutyáknak kellettek, amikor kitenyésztették őket. Azér is nehéz elképzelni h harci kutyak mert elég fiatal fajta. Dehát rengeteg nagytestű vadászkutya van, de a Vérebre mégse mondjak azt h veszélyes, a gazdája meg biztos valami őrült,hogy olyat tart
2012. nov. 29. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!