Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utazáskor mit csináljak a...

Utazáskor mit csináljak a kutyával?

Figyelt kérdés
Gyakran szoktunk elutazni nyaralni vagy telelni mindenfele, elég messze, viszont hamarosan lesz kutyám. Elvigyem a kutyát, vagy mit csináljak vele? (ha rokonokhoz utazunk, ott vannak másik kutyuk, ha hotelbe, nem tudok mihez kezdeni vele...) Hogyan lehet utaztatni a kutyát?

2012. nov. 28. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ehhez szoktatott kutyát simán tudsz vinni magaddal. Én a legtöbb helyre viszem, voltunk már együtt többször fesztiválozni, költöztünk együtt külföldre, sátoroztunk, nyaraltunk tengerparton, tényleg mindenhova jön velem. Ehhez persze az kell, hogy maximálisan szófogadó, más kutyákkal és emberekkel is jól kommunikáló kutyát nevelj
2012. nov. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor legyen kutyád, ha a nyaralás, kirándulás alatt is vállalod vagy van olyan családtag, aki otthon marad és ő gondozza. A kutya nem egy plüssmaci, amivel otthon játszom és ha elmegyek otthonról, akkor beültetem a fotelba. Lehetőleg kis termetű kutyát válassz, mert szálláshelyekre nagy termetű kutyát ritkán engednek be. Mindenképpen szoktasd rendre, tudjon a szálláshelyen viselkedni és el tudja viselni a többi kutyát is. Ez rokonlátogatáskor is fontos.

Utazhatsz vele autóval, tömegközlekedési eszközön, a szolgáltató által meghatározott feltételek szerint.

2012. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én másfél éves korában "örököltem" a kutyámat, eleinte nekem is gond volt, mert mi a férjemmel nagyon sokat utazgatunk. Az első 6 hónapban otthon hagytuk őt, találtunk egy nagyon megbízható lányt, aki kutyapanziót működtetett, napi 2000ft-ért vigyázott a blökikre, de értett hozzá. 6 hónap múlva, amikorra már megtanultunk falkavezérként viselkedni, amikor már felelősséget mertem vállalni a kutyám viselkedéséért, onnantól kezdve mindenhová jön velünk. Utazott már tömegközlekedéssel, repülőn, hajón, autóban, mindig jól bírja, szerencsére nem hányós fajta. A hotelekben is szivesen fogadják, max. fizetni kell érte is. Én úgy vettem észre, hogy jobban örül, ha velünk jöhet, bármilyen jó kezekben hagytuk is itthon.
2012. nov. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi mindig úgy szervezzük a nyaralásokat, hogy a kutya is jöhessen. Eddig csak egy, mostmár majd két 60-70 kilós kutya. De kutyás ismerősökkel csoportos nyaralásokat is szoktunk csinálni akár 10 kutyával is.
2012. nov. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hovarju ***** válasza:

Mi a hosszabb kirándulásokat úgy terveztük, hogy vihessük a kutyát. Rokonokhoz csak ritkán, de a barátainkhoz rendszeresen jön velünk. Rövidebb túrákra is szivesen jön velünk. A leghosszabb útja 2 hét Horvátország volt autóval. Nem volt baj vele.

Szállodát is olyat kerestünk útközben, ahova bevihettük a kutyát is.


Egy rendesen szocializált jól nevelt kutyával nem lesz baj.

2012. nov. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké, én mindenképp vállalom útra is!
2012. nov. 29. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!