Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogy csináljam,...

Szerintetek hogy csináljam, hogy a legjobb legyen?

Figyelt kérdés

Karácsonykor sajnos megint körbe kell utaznunk az országot. Először Budapest(tőlünk 130 km) 23-25-éig. Onnan go Tiszaújváros25-26ig.

Onnan meg irány még egy másik város Tiszaújtól kb 30 km-re de végülis 26-án érünk haza.

Ez 4 nap, mert 23-án reggel megyünk, és 26-án este érkezünk.

Nekem egyáltalán nins kedvem, de ha lemondanám eléggé nagy családi botrány, és sértődés lenne.

A nagy gond itt az, hogy van 2 kutyám, az egyik még kölyök(6h)

A kölyköt viszem magammal, mert ő tanítva van, és szerintem nem bírná ki nélkülem:S De a másikat nem tudom vinni(13éves nj)

Már egy pár ismerősömmel meg is beszéltem, hogy az alatt a pár nap alatt jönnek, és etetik, meg ne csak egy 10 percet töltsenek itt vele, hanem minimum 1 órát, de még így is aggódok.

Volt már ilyen, hogy több napra el kellett jönni, és otthon maradt, de akkor még élt a másik kutya, és vele maradt itthon, de most az új kutyát viszem magammal.

Sajnos sehogy se tudom megoldani ezt a helyzetet, és kénytelen kelletlen, de menni kell.

Abban szeretném a tanácsotokat kérni, hogy hogy lehetne megoldani úgy a jelenlegi állapotot, hogy a kutyámnak a legelviselhetőbb legyen. Már most lelkiismeret furdalásom van, pedig még szűk egy hónap múlva lesz, és azóta is ezen gondolkodok, hogy hogy lenne a legjobb.

A válaszokat előre is köszönöm.


2012. nov. 28. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van aki vigyáz rá ne parázz.

nekünk kecskénk volt/van még most is, a nyáron és KÉT HÉTRE mentünk el. És azért egy kecskét nem csak etetgetni és sétáltatni kell hanem fejni is. Nem beszélve a pár hetes kis gidáról... A tyúkokról és a kiscsibékről (külön helyen a nagyok miatt) meg a 2 kacsáról (ezek is külön a nagy tyúkok végett). Rokon kijárt, megetette megfejte a kecskét és a többi állatot, napközben a közvetlen szomszéd ment át etetni, vizet cserélni. Egy kacsa megpusztult, de az így is úgy is megpusztult volna. Nyugodj meg nem lesz gond! Előre is kellemes gondtalan ünnepeket!

2012. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
JAV= Rokon kijárt, megetette megfejte a kecskét és ***ELLÁTTA*** a többi állatot...
2012. nov. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszt, de a kutya azért egy kicsit másabb, mint a jószágok, mert nekik nincs feltétlen szükségük az emberi kontaktusra, hanem úgymond "csak" ellátni kell őket.

(ezzel egyáltalán nem lenézni akarom őket!)

Majd jönnek ismerősék, és remélem rendben lesz minden.

Neked is kellemes ünnepeket előre is!;)

2012. nov. 28. 21:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád ki fogja bírni nélküled, nem lesz semmi baja. Ettől függetlenül én nem mennék, ha nem lenne hozzá kedvem. Ez hogy "menni kell" meg "családi botrány" csak mellédumálás, mert képtelen vagy kiállni magadért és úgy élni az életedet ahogy te szeretnéd. Menni kell reggel dolgozni, mert különben éhen halsz, de ha a családot látogatni kötelező, akkor azt már megette a fene! Ezt vagy szívesen teszi az ember, vagy ne tegye! Én se megyek a párom családjához az ünnepek során mégis együtt vagyunk 10 éve. Az is úgy kezdődőtt, hogy "ebből botrány lesz, meg neik nem lehet nemet mondani". Dehogynem! Megmondtam, hogy akkor megyünk, ha épp egyébként is arra vezet az utunk. Karácsonykor meg itthon maradunk és pihenünk. Mellesleg ők ugyan olyan messzire laknak tőlünk, mint mi tőlük. Ledöbbentek és elfogadták, mert nem tehettek mást.
2012. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Nincs a közeletekben úgynevezett kutyapanzió? Ezek rendszerint magánházak, ahol a tulaj a saját kutyái mellett másokéira is vigyáz, nem olyan egetrengető összegekért, viszont felelősséget vállal értük és legalább te is nyugodtan vagy máshol.
2012. nov. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én vagyok a jószágos válaszoló!

Azért egy kecskét megfejni elég sok idő, ha sose csináltad. Kb fél vagy 3/4-ed óra. Tyúkoknak füvet szedni 10 perc. kecskének is kell kis füvet szedni, kb 10 perc ha legel fél óra. Vizeket kicserélni (ezt az egyet nem minden nap) az is 20 perc van 4 víz. Kacsák, azoknak is keverni kellett kaját, na azoknak mindennap kellet vízcsere, mert csupa kaja meg retek volt mindenük. Kiscsibékre nem kellett sok idő csak vizet pótolni, azt kétnaponta cserélni. Azért egy kutyával sztem ennyi gond nincs, kibírja, ha megeteted és elviszed sétálni, közbe beugorhatsz a boltba.

Amúgy meg mi ez a botrány lenne szöveg? Én sem értem. Páromnak nem volt kedve a szüleimmel karizni elmentem egyedül nem lett ebből botrány, h mert Ő itthon pihen.

Feltalálták a skype-ot, azon keresztül is lehet egy időben karácsonyi beszélgetést csinálni és otthon van mindenki, pihen. Ennyi.

2012. dec. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!