Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudok venni szöges fojtó...

Hol tudok venni szöges fojtó nyakörvet a kutyámnak?

Figyelt kérdés

2012. nov. 28. 21:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm, eltaláltad a probléma okát. Nem én neveltem fel, már 3 évesen került hozzám szaporítótelepről, ahol verték, és az ideális 50 kg súlya helyett 28 kg volt. Bordái, gerince mindene kint volt. Most már meghízott, fizikailag kifogástalan állapotban van, de olyan domináns és makacs, hogy már minden trükköt, jó tanácsot kipróbáltunk és semmi. Már 2 kutyasuli mondta azt, hogy nem tudnak vele foglalkozni. Nyilván nem kínozni szeretném a fojtóval, sőt, ahogy említettem is, nem szívesen rakom rá. De ha nem érünk el mihamarabb jó eredményeket vele, akkor sajnos elválnak útjaink. Több kutyám is volt, hasonló típusok, de ilyen dominanciát ég soha nem láttam. Már több mint 6 hónapja "harcolunk". Ez a fojtó és a suli az utolsó próbálkozásunk.
2012. nov. 29. 10:42
 12/21 anonim ***** válasza:
66%
Ha a falkavezérségről és a szellemi-fizikai fárasztás fontosságáról és módjáról nem beszéltek neked, akkor elárulom, hogy szögessel sem fogtok elérni semmit. Az eszköz elég keveset számít a kutyanevelésben, megkönnyítheti ugyan a dolgodat, de önmagában nem megoldás.
2012. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Ja, biztos az hülye, aki sok országban is elismert kutyaneveléssel kapcsolatosan! Tegyétek akkor magatokra. :) Jó idióta "szakember" ha ilyet javasolt.
2012. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy kasztrálva nincs a kutyi? Az lehet javítana valamicskét. :)
2012. nov. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
2012. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Vikica, értékelném, ha befejeznéd az okoskodást. Igen, ivartalanított, és egyébként semmi közöd hozzá. De szívesen látlak naponta négyszer, minimum 1 órában, és nyugodtan sétáltasd a 60 kilós kutyát. Budapesten élek, a részletekért írj privátban, de fizetni nem tudok érte. De ha már úgyis ennyire nagy állatvédő/állatbarát, és hősies harcos vagy, biztos nem okoz gondot a napi 4 séta egy ilyen apró kutyával. Persze fojtó nélkül, és nem nyúlhatsz hozzá, sőt, az lenne a legjobb, ha rá sem kiabálnál, még akkor sem, amikor szétharapja a lábfejedet, és 6 hetes gipszet kapsz rá, mert még megsérül a lelkivilága szegénykémnek.


Szóval, ha ráérsz írj kérlek. :)

2012. nov. 29. 18:28
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
jó válasz!!!!:)
2012. nov. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%
vannak,és lesznek is,erős akaratú,domináns kutyák ! sok ilyen van! persze gondolom Vicacca-nak nem ilyen van ),de a lényeg ,léteznek,és ezeket a kutyákat is be kell törni,meg kell törni! és a szöges erre való, átveheted vele az irányítást anélkül,hogy komolyabban bántanád ( lapátnyél,husáng,elektromos nyakörv,stb). mert ezekből a kutyákból lesznek később a legjobb társak!! esetleg miért pont ezt a felszerelést használják A KOMMANDÓALAKULATOK KUTYÁINÁL?? TALÁN MERT ÉLESEK?? mert dominánsak,és nem félnek az ördögtől sem?? kiképzőeszköz ,ennyi! ja ,és mellesleg egy ilyen tipusú kutya találta meg Bin Ládent is! ( malinoá a fóka csapatoknál használatos kutyafajta ,és ha valaki, a fókák nem kiscserkészek !) ilyen csapatban ,vajon milyen kutya kell ?
2012. dec. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Volt már dolgom sok kutyával. Kicsivel és naggyal is. Figyelj csak, ha nem bírod a kritikát, ne kérdezz ilyen baromságokat.

TE vállaltad a kutyát, hát a te hibád ha nem tudod nevelni!!! Nem fogom helyetted sétáltatni és nevelni. Inkább keress neki másik gazdát ha ennyire nem bírsz vele és a normális tanácsot nem vagy hajlandó megfogadni.


Nem vagyok se nagyképű se okoskodó! Egyszerűen csak van jó pár szakértő ismerősöm és magam is tapasztaltam, hogy mit tesu az ilyen eszköz egy amúgy is heves kutyával.

A németjuhász kutyáknak a legerősebb a harapásuk. Csináld csak akkor és várd meg, amíg téged fog megtámadni.


Nem vagy köteles hallgatni rám, majd megtapasztalod akkor, hogy a kutyulidnál mi, hogyan működik. De legalább azt tartsd szem előtt, hogy így séta közben a kutyád az egész környezetére VESZÉLYES!


Ennyi, többet nem is fogok írni, úgyhogy a többi (bizonyára okleveles kutyatartó) is nyugodtan szidhat. :)

2012. dec. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és még annyi, hogy egyébként. Ha volnál szíves nem ilyen hangnemet megütni velem, ha már kérdést írtál ki...


Akkor igen, egyszer nagyon szívesen elmennék és megpróbálnék NEKED segíteni. Imádom a kutyákat és ha szükséges ÉS tudok, akkor nagyon nagyon szívesen segítek is.

Sajnos bérletem nincs, én is Budapesten élek. De ha akarnád, megoldanám hogy egyszer megnézzem a kutyust.

De te tudod, hogy mit akarsz a kutyáddal kezdeni és hogyan akarod nevelni, úgyhogy bocs, hogy beleszóltam.........

2012. dec. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!