Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A gazdáját szerető, tisztelő,...

A gazdáját szerető, tisztelő, barátságos kutya, miért támadja meg indok nélkül a gazdáját?

Figyelt kérdés
Halottam már több "rém sztorit" hogy a kutya, aki szerette a gazdáját, minden szeretetet megkapott, nem éheztették, játszottak vele, és jó volt az idegrendszere, szerette a gyerekeket, a gyerekek nyúzták a kutyát, és a kutya hagyta magát, és megtámadta egynap a gazdáját, minden indok nélkül. És a kutyát nem tudták leállítani, végül lekellett lőniük. És senkise értette, hogy egy ilyen barátságos, okos kutya miért tett ilyet a szeretett gazdájával... Ismerősöm mindig azt mondja, hogy akármenyire is szelíd egy kutya, kiszámíthatatlan, mert mégis csak egy "állat". Másik ismerősöm azt mondja, hogy a kutya meghall valami hangot, és attól megvadul, a harmadik azt mondja, lehet, hogy előjött neki valami emlék kiskorából, hogy bántották...stb. És, ismerek egy olyan "mondást", hogy: Aki kutyával játszik, bot legyen a kezében! Talán innen jött eza mondás? Mégis, a kutya talán mégiscsak "állat" aki kiszámíthatatlan fenevad, akiből elötőr a vadállat? Az én kutyáimban mindig megbíztam, sose morogtak meg, sose kapták meg a kezem, sose támadtak meg. És else tudnám képzelni, hogy egynap a torkomnak ugranak... Vagy mégis, félnem kéne tőlük, a saját kutyáimtól?!
2009. aug. 18. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Ezt nemtudom neked hogy elmagyarázni, de ezt úgy kell felfogni, hogy benne van a kutya vérében.
2009. aug. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Én szerintem a barátaiddal valami más témáról beszélj (vagy engedd el a füled mellett ezeket) mert ennyi hülyeséget már régen láttam egyben.


Először is olyan nincsen hogy ok nélkül támad!

Mindig van ok!!!!


Lehet ez akár egy fel nem ismert betegség, a rossz kommunikáció (hiszen a kutya minden esetben jelzi ha neki már elege van a játékból)nem megfelelő nevelés, vagy bármilyen nevelési probléma.


Nem kell félned a saját kutyáidtól, ha foglalkozol velük, fiogyelsz rájuk akkor nem lehet baj.


A kutya teljes mértékben kiszámítható, nagyon erős a metakommunikációja csak tudni kell ezt olvasni. nem hiába épület egy egész szakág a viselkedés megfigyelésére.


Én magam nevelési problémákkal foglalkozom, és hidd el egy először látott idegen kutyáról is meg lehet mondani mikor fog támadni, mikor lesz a reakciója negatív vagy pozitív, csak figyelni kell Őt.

2009. aug. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Hát 1 hete az én 7 éves kutyám is megkapott, igaz, csak kékzöld lettem a szoritástol, de nem volt kellemes, visszagondolva, oka mindig van szerintem. A gazdi valamit nem jol csinál. Nálunk is az volt, poráz nélkül szaladt ki, amit még sosem tett, és hát probáltuk vissza tolni, huzni a nagy 70 kg-os kutyát, ez nem tetszett neki, első sorban én is kiakadtam mért támadt rám, de rájöttem én is hibás vagyok. Szerintem azért leggtöbször valamit nem jol csinál a gazda, vagy a gyerek akit megkap, ép ezért ha gyerekek játszanak, figyelni kell nagyon , az ördög nem alszik.
2009. aug. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

A kutya állat.

Én se félnék, soha a kutyáimtól, teljesen jólnevelt, barátságos, kiképzett állatok. De állatok.

Előfordult, hogy fájdalmában rákapott a kezemre, észrevette, hogy mit csinál, le is állította a harapást, de sz ösztönből elindult.

És előfordult, hogy más kutya megtámadta a kutyámat, közéjükmentem, lehúztam az idegen kutyát az enyémről és akkor is oda akart kapni, mert igazságtalannak érezte, hogy megtiltom, hogy megvédje magát. Megint leállította a mozdulatot, de az elindult.

Tehát ezekben az esetekben elindult egy ösztönös reakció, de a kutya annyira jólnevelt, hoyg leállította.

Előfordulhat, hogy akkora a fájdalom, vagy olyan dühös, hogy később áll le. Vagy pl csak egy gyerek van vele, aki az első reakcióra nem változatat a viselkedésén és a kutya begorombul.

Tehát nem félek a kutyáimtól, de tudom, hogy állatok.

Hűségesek de nem emberi módon szeretnek, szót fogadnak, mert alám rangsorolják magukat, de nem azért, hogy megháláljanak valamit.

Figyelek rájuk és kisgyerekkel nem hagyom őket egyedül. A

kertben szépen ellehetnek, de sétánál mindíg rajtuk a szemem. Mert kutyák és nem emberek és a reakcióik is kutyára jellemzőek és nem emberre.

2009. aug. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

A kutyát nem elég csak szeretni, meg kell tanítani az emberrel való viselkedésre is.

A kutya jelzéseit ha nem ismeri az ember, az baj. Pedig közben elvárja, hogy a kutya megértse őt, minden tanítás nélkül.

Nincs olyan egészséges kutya,(tehát nem veszett,vagy rossz idegrendszerű) amelyik ok nélkül támad a gazdájára, pláne úgy hogy komoly sérülést okozna neki.

Sajnos sokkal több ember tart kutyát, mint ahányan veszik a fáradságot és megismerjék a kutya tulajdonságát, igényeit, jelzéseit.

Ilyen támadásokért mindig egyértelműen az ember a hibás.

2010. nov. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Nagyon ide illik Cesar Millan mondása.

A kutyának három dolgot kell biztosítani az embertől, a következő arányok szerint:

1, fele részben testmozgás

2, negyed részben fegyelmezés

3, negyed részben szeretet.


Ha a kutya ki van mozgatva, ha kellően fegyelmezett és kap szeretetet, sohasem fog a gazdájára támadni, de másra sem ok nélkül.

2010. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Mondja ezt oncogito, akinek a kutyája le akarta harapni egy gyerek kezét.

Akinek egyik kérdésnél full nyugodt kutyája van, másik kérdésnél meg kemény őrző védő, akit ha meg akarják símogatni támad....

2010. nov. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kutya soha nem támad ok nélkül,csak az emberek nem értik a jelzéseit.Két véglet van:a majomszeretet,mikor a gazdi gyerekként kényezteti a kutyát és a durva bánásmód.Első esetben a kutya a gazda fölé helyezi magát a rangsorban és "megfegyelmezi"a rangsorban alatta álló gazdit morgással vagy harapással,második esetben a durvaság váltja ki belőle a védekező reakciót.

Jellegzetes,hogy láncon tartott kutyák okoznak balesetet,ha valaki a közelükbe megy,a miértet gondolom nem kell részleteznem.

2010. nov. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Utolsónak teljesen igaza van. A kutyának tudnia kell, ki a falkavezér. Arra nem támad.

De ettől függetlenül tényleg oda kell figyelni, hogyan viselkedik. Egyértelmű jelzéseket küld, amiket lehet értelmezni. És mint az embereknél is, a kutyáknál is igaz, mindnek más a tűrőképessége.

2010. nov. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknek a "rém storykról" általában nem ismertek a körülmények, viszonyok, háttérinfók. Így nem lehet megmondani. Egy biztos: ok mindig van - legfeljebb az ember nem érti, nem úgy értelmezi -, de általában kutya-gazda kapcsolati probléma van. Szerintem már ott is ahogy az előző válaszoló írta, h elindul egy harapás... Nekem egy kutyám se kapott oda még se fájdalmában, se azért mert le akartam tiltani valamiről. Szerintem az nem normális. Egy falkában egy falkatag sem fog ösztönösen odakapni az alfának, mert tudja, h addig élne. Ennek az emberrel való viszonyban is így kéne működnie. Ha odamer kapni, az már gáz.
2010. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!