Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne jó?

Milyen kutya lenne jó?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyát, de nem tudjuk, hogy melyik lenne a legjobb.Lakásba lenne, ami elég kicsi, naponta 6-7 órát lenne egyedül, de utána csak vele foglalkoznánk.Valami, nyugodt fajtát szeretnénk, aki szereti a gyerekeket.Előre is köszönöm!
2012. nov. 29. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerekszerető, nyugodt felnőtt menhelyi kutyát tudok javasolni nektek, azzal nem tévedhettek :) Egy kölyköt nem ajánlott egyedül hagyni 6-7 órákra, és kissé lutri is, hogy milyen lesz a jelleme, ráadásul jó helyről marha drága venni, rossz helyről meg ne vegyetek.
2012. nov. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 MrHard ***** válasza:

Az a baj, hogy kis lakásba ugye kicsi kutya lenne az ideális (Yorki,Törpe uszkár, Bischon, Pekingi palotakutya stb...) azonban azok nem valami nyugodtak:( Szerintem a 6-7 óra nem olyan sok, ha utána valóban tudtok vele eleget foglalkozni. Ami nyugodt és talán még el is férne nálatok az az Angol Bulldog illetve a Mopsz is, bár sokat pukiznak és horkolnak, ráadásul a Bulldog nem is valami kicsi (kb. 30kg a kan), de legalább nyugodt:)


Ettől függetlenül én Törpe uszkárt vagy Yorkit vennék, mert nem hullik a szőrük! De csakis normális szülőktől, mert sok az ideggyenge egyed!!!

2012. nov. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bichon, uszkár tényleg jó, mert nem hullik a szőrük, és nem kell nekik nagy hely. Napi órás aktív mozgás elég nekik- persze többszöri séta javasolt, de ha abból egy óra labda, futkározás stb. akkor nem lesz velük gond. Az uszkár még a bichonnál is jobb nyugisság szempontjából.
2012. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Bichont semmiképp!!! Három ismerősömnek is van és mindegyiknél csupa kutyaszőr minden, igenis hullik a szőrük.

De az uszkár és a yorki tényleg jó választás lenne!

2012. nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is bichonom van és nem hullik a szőre. Párom szokott rajta poénkodni h nekem jobban hullik a "bundám" mint a kutyának. Akkor van sok szőr, mikor levedlik a kölyökbundát, de se előtte se utána, akkor meg le kell nyíratni rövidre, azt kész. Nem lehet h keveréket sóztak az ismerőseidre?
2012. nov. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 30. 13:50
 7/11 anonim ***** válasza:
bichon, cavalier king charles spániel, keverék
2012. nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi!A cavalier king charlesen nagyon sokat gondolkodtunk, lehet, hogy az lesz.
2012. dec. 1. 09:55
 9/11 MrHard ***** válasza:

Az egyik ismerősöméknek volt King Charles és nem szerették, mert nagyon önfejű és taníthatatlan volt! Azt mondták, hogy "tök hülye":D:D:D

Ez csak az Ő véleményük, úgyhogy lehet, hogy másnak jobb tapasztalatai vannak ezzel a fajtával kapcsolatban, csak gondoltam, hogy megosztom veled:D

2012. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy szóltál,akkor lehet, hogy mégse ez lesz a legmegfelelőbb.:)
2012. dec. 4. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!