Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat csirke fogásról?

Figyelt kérdés
A csirkéink egy kis udvaron vannak elkerítve de ha egy csirke is véletlen kijön onnan akkor a kutyám megöli, de nem eszi meg ...
2009. aug. 18. 13:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Mint az én öregem. Őt is csak addig érdekelte a csirke amíg mozgott. Nem tudom, van-e olyan módszer, amivel egy kutyát le lehet szoktatni a vadászatról, nekem nem sikerült.
2009. aug. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
0%
Amikor megolte a kutyad fogj egy madzagot es kosd ra a csibet a nyakorvere egy-ket napra.
2009. aug. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Miután megfogta, mutasd meg neki a csirkét, mondd erélyesen h "Nem szabad!", esetleg kicsit legyintsd meg, aztán egy kis ideig ne vegyél róla tudomást. Ne nézz rá, lépd át... Így valószínű megtanulja.
2009. aug. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
a 3. válaszadójét azt megcsináltam már ezelőtt deh am köszi
2009. aug. 23. 09:14
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is kell csinálni egy normális stabil kerítést vagy karámot a csirkéknek!!


Nálunk egy rendes kibetonozott kerítésalappal lett megoldva és drótkerítéssel, ekkor azonban a találékony kutyáim azt játszották hogy nekirohantak a drótkerítésnek, a csirke beijedt kirepült aztán úgy nyírták ki :)


Na ezután jött az, hogy a kerítés mellé végig hullámpala került hogy ne lássák egymást!!


Azóta nincs ilyen gond...


Szerintem ezt csak így fogod tudni megszüntetni...

2009. aug. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok... felejtsd el azt hogy a kutyának majd te megtanítod hogy "NEM SZABAD" részemről nem hiszek az ősi vadászösztön áttanításában a NEM SZABAD-ra...


Csinálj egy normális kerítést, és szüntesd meg a vizuális kontaktust a kutyák és a csirke között..

2009. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom erről nem lehet leszoktatni. Ha egyszer megöli utána ha teheti megnt elkapja majd. Kerítsd be jobban a csirkéket.
2009. aug. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1) Zárd el jobban a csirkéket.

2) Zárd el jobban a kutyát.


Megpóbálhatod, hogy direkt kiengedsz egy csirkét, és még mielőtt elérné a kutya, elkapod és jól elvered (de tényleg), attól talán elmegy a kedve, de ha erős a vadászösztöne, semmi nem fog használni.

2009. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Olvastátok a Miraut kutya nem eladó c. regényt? :)) Abban az volt hogy rákötötte a kutyára a csirke tetemét és 3 napot hordozta a kutya, aztán persze jól megutálta a csirkéket és abbahagyta. Bár elég szadis módszer.
2009. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

És az mekkora kutya volt?

Mint egy yorki?

Az én kuvaszom tutti addig gyötörné magát amíg meg nem tudná zabálni az utolsó tolláig az egész csirkét :D

2009. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!