Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok arról akinek...

Mit gondoltok arról akinek harcikutya van a kertjében?

Figyelt kérdés
2012. nov. 30. 01:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
50%

Láttál te már agárfogsort? :D


Nyugi, egy bullterriernek sincs visszatartó ereje. Egyik kutyának sincs ma már, mert elég egy mérgezett csalikaja és kutya letudva.

2012. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Semminek sincs visszatartó ereje főleg nem egy kb18kilós bullteriernek bár tudnak kemények lenni :D. Ha valaki be akar jönni az be fog ha van kutya ha nincs. Max utcán ér valamit. Barántőmmel átszoktunk menni havannára az egy eléggé kissebbség lakta környék itt. Nem igazán szólt még hozzánk senki.

Mi már látványosság számba megyünk amúgy hoyy a kutya nem húz sétáltatás közbe mint a barom. Meg hogy el is vannak engedve és még nem öltek meg senkit :D

2012. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
60%

Köszi a lepontozást, bár nem tudom, hogy miért kaptam, mert adtam választ a kérdésre is és kiegészítettem egy apró dologgal, amit az emberek nem tudnak.

Amúgy, ha házörző kutyát akarsz, akkor szerintem házörzésre alkalmasabb egy németjuhász, rottweiler, kaukázusi, és az egyébb ilyen kutyák.

Nem azt mondom, hogy a te általad kinézett kutyák nem jók, csak én véleményem szerint elrettentőbbek is amiket felsoroltam, meg azok tényleg örző kutyák.

2012. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 kira kenzo ***** válasza:
38%
Nálunk 2 pitt van, az egyik még kicsi, de szeretem őket nézegetni. Amúgy valóban elrettentőek és remélem nem akarnak majd betörni hozzánk. És nagyon jól jelez a nagy, mert a másik még csak 2 hónapos. Nekem tetszenek.
2012. nov. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Na igen, sajnos tapasztalatból tudom, hogy a staffordshire-től félnek egy ideig, de a mérgezett kutyától már senki sem fél... Első körben azt tanítanám meg nekik, hogy soha, semmilyen körülmények között ne fogadjon el bedobált, ismeretlen kaját. Egyik barátom hiába tanítgatta lelkiismeretesen, hiába gondozta, foglalkozott vele, ezt kutyasuliban, vagy valami kiképző helyen kellett volna betaníttassa neki. Gyönyörű kutyák, és nagy kár lenne érte, ha a méreg vinné el a Tiedet is.
2012. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Azért a mérgezés már nem olyan gyakori dolog, hogy ennyire tartani kelljen tőle, de nekem pl bent vannak a házba ott nem tudják megmérgezni. Nagyon nehéz egy kutyának megtanítani hogy ne fogadjon el ételt. Persze nem lehetetlen..
2012. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

59%-es válaszoló én nem pontoztalak le,szerintem jót írtál.

Sőt most mindjárt fel is pontozom mindkét kommented :)


A harcikutyákat már én is olvastam hogy használták háborúban,de szerintem már a régi rómaiak is!Mindjárt utána is keresek a neten,hátha van fent valami erről,kíváncsi lennék rá.


A pitbull brit kifejezés/szó,a pit szó gödröt jelent angolul és ezeket az ebeket nagy gödrökben engedték össze egymással vagy egyéb más állatokkal,majmokkal,nagymacskákkal pl az ipari forradalom idején,amikor nagy volt a feszültség a nép között és ezt engedélyezték mint "feszültséglevezetőt".

Hát nem tudom.Szerintem rettenetes dolog egy ilyen viadal én nem hogy oldottam nem lennék tőle,de végig sem tudnám nézni!

Hoztam régen ki menhelyről ilyen kis keverék ebet és emlékszem sok harcikutya volt ott,tele rettenetes hegekkel és sebekkel.Megsajnáltam őket,de a családba nem mernék hazahozni egy ilyen lelkisérült kutyát,mert ki tudja mi nyomja meg neki a gombot egyszer...Persze lehet hogy egy magányos fickó,aki amúgy is magának való az meg tudná szelidíteni idővel...


A kaukázusi és társai tetszenek,a komondor kifejezetten,de a nagy szőr az sok ápolást igényel,esőben/után rohadt büdös,meg hát ugye maga a termete miatt is elég sok szervezést igényel pl az utaztatása,hiszen nem tud csak úgy beugrani az anyósülésre.

Volt ilyen nagy kutyánk,külön kombit kellett venni miatta.

A fenntartásáról nem is beszélve,rengeteget esznek!!!

2012. nov. 30. 15:11
 18/25 anonim ***** válasza:
Akkor elmondom, hogy házőrzésre a legalkalmasabb a riasztó. Bármilyen kutyás házhoz be tud törni aki igazán be akar törni hozzád. Megmérgezi, lefújja gázspray-vel. Egy kutya mostanában nem tartja vissza azokat akik komolyan gondolják. Egy ismerősömnél 2 amstaff van az udvaron, meg egy tacskó, és mégis kirabolták őket.
2012. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

De kirabolták őket vagy betörtek?

Az amstaff az az amerikai staffordshire terriert jelenti?

Amellett képesek voltak bemenni???


Amúgy nem a kutya lesz az egyetlen védelmi vonal,lesznek más dolgok is,lesz pl kamera körbe is és belül is...


Bár mondjuk a legviccesebb az hogy SEMMI értéket nem tartunk otthon!(Amúgy sincs különösebb értékünk :D)


Szóval nem tudom hogy a sz.rházik mit tudnának elvinni...

2012. nov. 30. 19:07
 20/25 anonim ***** válasza:
Hát viszont ha a ház nagy, és rendezett, akkor ők kintről nem tudják, ha bent nincs semmi érték.
2012. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!