Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig van esély kan kutyánál,...

Meddig van esély kan kutyánál, hogy a heréje leszálljon? Van valami más lehetőség ennek elősegítésére? Az egyik már lent van,5 hónapos. Gyönyörű külsővel rendelkező.

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha magától nem száll le a heréje, akkor műteni kell, de tenyészteni már így sem szabad! Azt, hogy mikorra kell leszállnia a heréinek, az állatorvostól kell megkérdezni, én sajnos nem tudom.
2009. aug. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5 hónaposan már régen lent kéne lennie. Ez, mivel örökletes, tenyésztésből kizáró ok. Elvileg gyógyszeresen rá lehett volna segíteni korábban, de nem etikus így tenyésztésbe vonni a kutyát.

Igy viszont, mivel a hasüregben maradó here igen nagy valószínüséggel elrákosodik, műteni kell. (Ha már úgysem tenyészthető, ilyenkor a kutyának nem csak a fennmaradt, hanem mindkét heréjét ki szokták venni, tehát ivartalanítják. A tenyésztőnek is mindenképp jelezni kell, hiszen a vérvonallal is probléma lehet.

2009. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elméletben néhány fajtánál 5-6 hónapos korig van esély rá, hogy lejön a here. Ha nem jön le, akkor 1 éves kor után ki kell vetetni, mert elrákosodik.
2009. aug. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak 6 hónaposan jött le. A doki azt mondta, hogy nem egyedi eset.
2009. aug. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor van még talán esély!

Esetleg nem mondta mi miatt vagy mivel lehet elősegíteni?

2009. aug. 18. 21:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mondott semmit, csak megjegyezte - amikor 5 hós volt -, hogy még nincs lent a golyszlija. Aztán mikor 6 hónapos elmúlt ( 4-5 nappal ) akkor vettük észre, hogy minden oké. :o)
2009. aug. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!