Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak most a kölykökkel?

Mit csináljak most a kölykökkel?

Figyelt kérdés

Van 2 "állandó" kutyám, és tegnap hoztam még 2 ideiglenes kölyköt. Az állandók közül az egyik egy 2 éves keverék, a másik egy 1,5 éves pincsi. Na most, az a bajom, hogy a nagyobbik kutyám morog a kicsikre (amit azért nem értek, mert eddig rettegett minden kutyától amit hoztam ideiglenesbe)a másik meg el lenne velük, de sajnos túl intenzíven ostromolják őt a kölykök.

Akiktől hoztam őket már megkérdeztem, hogy mi legyen, velük azt beszéltem meg, hogy maradnak mindenféleképpen a kölykök, de el lesznek különítve. A kutyasuli rehabos részével is beszéltem már (velük kezelem a 2 éves kutyám) és ők semmit nem tudtak mondani, mert nem ilyennek ismerik a kutyám.

Ti mit tennétek a helyemben? Mindenképpen csak az elkülönítés lenne hatásos?


2012. dec. 1. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A morgóst tedd rendbe, ha morog. Egyszerűen ne engedd meg neki.A másik pedig meg fogja oldani, ha a kölykök erőszakosabban foglalkoznak vele. A kölykök már csak ilyenek. Viszont a kutyáknak van tökéletes jelzőrendszerük az ilyen szituk kezelésére.
2012. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két felet le kell tiltani. Én csak akkor különíteném el őket, ha nem tudnék rájuk figyelni, különben sosem rendeződne a helyzet.
2012. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha csak morog, akkor az nem olyan vészes. Jelzi, hogy nem szeretné, ha piszkálnák, de lehet, hogy csak azért mert még idegenek neki, és pár nap múlva már együtt játszanak. A másik kutyus meg rájuk fog szólni, ha valami nem tettszik neki. Ha új kutyát hozok idibe mindig van kisebb morgolódás, összezördülés, de hamar rendeződni szokott. Ritka, amikor rájuk kell szólni, az is inkább csak akkor, ha az új kutya nagyon szemtelen.
2012. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt!:)

Remélem rendeződni fog a helyzet!

2012. dec. 1. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!