Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek miért nem fogadnak...

Az emberek miért nem fogadnak örökbe felnőtt kutyát, ha nem bírnak a kölykökkel?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 00:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Off

Szerintem ez egy tévhit, rossz szokások bármikor kialakulhatnak. A kutya bármikor problémássá válhat, nem úgy van az hogy kiskorban megneveled és akkor nem lesz vele többet gond. A felnőtt kutyát is nevelni kell ugyanúgy, plusz erősebb és határozottabb is. Szerintem egy kiskutyával sokkal könnyebb

On

Minden embernek van ízlése és nem igaz hogy gonosz az aki nem kedvel minden állatot. Igenis vannak olyan kutyák akik nem tetszenek az embernek, unszimpatikusak. És mindnekinek jobb ha ők nem kerülnek össze. De pl ilyen ok lehet hogy már kevesebb évet tölthet vele, nem ő nevelte fel (ez fontos érzelmi szempontból), fél hogy nem tud hatni rá (egy édes kiskölyök még ártatlan) stb. Én pl azért nem fogadok örökbe semmilyen kutyát mert van néhány fajta akibe beleszerettem, és meghatározott céljaim vannak a kutyáimmal. És mellettük már nem tudnék eltartani egy menhelyi kutyát is.

A keverék pártiak azt képzelik mindegy milyen a kutya csak fogadd örökbe. Eszükbe sem jut vagy beszólnak ha valaki azt mondja hogy nekik ez vagy az nem tetszik mert az milyen gonosz, pedig nem... Nagyon is fontos hogy melyik kutya tetszik (kívül és belül), mert egy olyan kutyával nehéz leélni egy életet amelyik nem tetszik csak jót akartál tenni vele. Az aki nem fogad örökbe kutyát vagy nem azt aki felnőtt és segítségre szorul, azért mert nem tetszik neki az nem gonosz hanem jót tesz a kutyával mert nem illenek egymáshoz. És hát úgy látszik a kiskutya több embernek tetszik.

2010. febr. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Mert csak akkor derül ki, hogy nem bírnak a kölykökkel, ha már megvan a kölyök. És ha már megvan, akkor megszeretik és ragaszkodnak hozzá. És végül is előbb vagy utóbb megbirkóznak a nevelésével is. Képzeld, ha mindenkinek csak felnőtt kutya kellene, akkor az összes kiskutya a menhelyeken várná, hogy végre felnőjön!
2010. febr. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Egy felnőtt kutyával sokszor nehezebb bírni, annak már berögzült szokásai vannak. Az sem utolsó szempont, például kisgyerekes családoknál, hogy, ha örökbe fogadnak egy hét éves kutyát, lehet, hogy az már csak három évig él, nem úgy, mint a kölykök. Az emberek nem szeretik a csalódást.


Személy szerint háromból két kutyámat az utcáról fogadtam be, kölyökként. Nem azért, mert az idős kutyába belerúgnék az utcán, egyszerűen, ez egyfajta "szerelem volt első látásra". Mégsem gondolom magam gonosz embernek azért, mert nem egy öreg kutyának adtam otthont.

2010. febr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
A válasz sajnos nagyon egyszerű, az emberek imádják az édi-bédi kölyök kis gombolyagokat. Aztán persze sírnak,hogy bepisil,mindent megrág meg ilyesmi(tisztelet a kivételnek). Nem véletlenűl van az,hogy a menhelyek tele vannak serdülő vagy 1-2 éves kutyákkal,és nem csak keverékekkel,hanem fajtatisztákkal is. És az nem igaz,hogy egy felnőtt kutyát veszélyes örökbe fogadni,hiszen a mehelyeken biztosra mennek,azaz igyekeznek,hogy minden kutya megfelelő családba kerüljön,mert nem akarják,hogy újra visszakerüljön. A legszomorúbb,hogy a legtöbb fajtatiszta kutya gazdája mondja,hogy akar majd kölyköket,aztán csodálkozva hallgatják,hogy tele a menhely fajtatiszta kutyákkal olyannal is mint az övék. Csak meg kell nézni,hogy mennyi mopsz,buldog,stafford,roti,vizsla,spániel,labrador,beagle,pumi,roti,dog,németjuhász,stb. keres gazdát. Szó se róla tényleg szerelem kell hogy legyen a gazdi és a kutya között,de ez nem fajtától és kortól függ. Nekem is vannak fajtatiszta kutyáim,akiket pici koruk óta én nevelek és menhelyi is,aki majdnem egy évesen került hozzám,mégis a menhelyi kutya az aki a legjobban ragaszkodik:)Az embereknek be kellene látniuk,hogy nem szaporítani kell a kutyákat,hanem azokról gondoskodni akikmár itt vannak. Hiszen ki nem látott már rettegő, éhező kutyát az út mentén,akinek csak annyi a hibája,hogy rossz helyre született vagy rossz gazdához kerül:(
2010. febr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Elsönél a pont,

a felnött kutyáknak is van egy akaratuk, nem könnyü velük sem bírni.


ÈS vannak örök csavargó kutyák, olyan kutyák akiket nem tudsz megtartani semmilyen szerettel, egyszer rákapott a csavargás ízére és nem tudod vissza fogni.

Nekünk volt egy ily kutyánk. Azt el kell mondanom hogy akkor már 5 éve élt velünk szintén befogadott kutyánk aki nagyon hálás és jó kutya (attol függetlenül hogy szétszedte az egész kertet párszor). Jött ez a kutya németjuhász szerü 1 év körüli. Egyszer csak megjelent az utcánkba le volt fogyva rettenetesen nézett ki, elöször arra gondoltunk kitették az autópályán és a földeken keresztül oda vetödött. elkezdtük etetni elöször csak a kapu elött. minden nap vissza jött, aztán döntöttünk befogadjuk, jött a doki leoltotta mindere, és befogadtuk, etettük, egy 1500m2-es telken élt a házunk körül. (a másik kutyánk a tesómékkal van) aztán elkezdte kibontani a kerítést, a fakerítést szétt rágta, az alapozott drótkerítést is kirágta. foltoztuk mindenhol a kerítést, de alegrosszabb az volt ha valaki jött autóval és kinyitottuk a kaput már rohant is ki és volt hogy kilóméterekröl szedtük össze. annyira menni akart hogy hiába hívtuk vissza nem akart vissza jönni. ez így ment aztán egyszer anyukám egyedül volt és a kiskapun ahogy ment ki arréblökte a kutya és már futott is. anya nem tudott utánna menni mert nem volt kocsija, így mikor haza értünk mentünk megkeresni és elpusztulva találtuk egy árokba, elütötte egy autó. sajnáltuk de tudtuk hogy vagy ez lesz a vége vagy hogy egyszer nem találjuk meg. de megkötni csak nem lehetett volna föleg egy ilyen kutyát. aztán azon gondolkodtunk hogy tuti hogy egyszer úgy szökött el valahonnan, nem kirakták hanem meglépett. ezért én félnék egy felnött kutyát akit az utcán találtak befogadni.

2010. febr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Én kezdő kutyás leszek, ha lesz kutyám, és azért szeretnék inkább kölyköt, mert úgy érzem, könnyebben formálható, mint egy felnőtt, amelyik már talán sokat csalódott, fél, és mivel van más háziállatom is (madarak), akiket tenyésztek, egy felnőtt kutya esetleges kiszámíthatatlan viselkedése miatt nem akarom, hogy probléma legyen. Ha már tapasztaltabb kutyás leszek, lehet, hogy én is megyek menhelyre, de majd csak akkor, ha már nem leszek tapasztalatlan.
2010. febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem felnőtt kutyával sokkal nehezebb bánni! Nekem van most egy 2,5 éves és egy 9 hónapos kutyám, mind a kettővel egyszerre kezdtünk el kutyasuliba járni. A kicsinek ezerszer könnyebb megtanítani bármit, mint a nagynak! A kicsi lelkes, szívesen tanul, a naggyal meg néha nagyon nehéz bánni. Szóval igen, van egy-két kellemetlenség a kölyökkel, pl. rág meg az elején meg kell tanítani a szobatisztaságra, de összességében sokkal könnyebb megnevelni, mint egy már felnőtt korban hozzánk került kutyát.
2010. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

nem igazán értem a kérdést. már megvan a kölyök, nem bír vele, adja vissza és fogadjon örökbe felnőttet?

vagy valaki úgy dönt, hogy lesz egy kutyája, aztán úgy gondolja, nem bír egy kölyökkel, ezért mégse vesz kutyát, és ez az ember fogadjon örökbe mégis egy kutyát, csak felnőttet?


nekem nem tiszta a kérdés. nem tudnád máshogy feltenni?

2010. márc. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

A kölyköt úgy formálom, ahogy én szeretném, másrészt a felnőtt kutyának tényleg van már kialakult jelleme, ami vagy passzol hozzád, vagy nem.persze, a menhelyi kutyák is mind-mind egyéniség, de sokszor olyan traumán mentek már keresztül, hogy nem biztos, hogy megbíznak az emberben.

Persze, a kölyök is csak olyannak való,aki tudja, mit vállal be.De ez ugyanúgy igaz egy felnőtt kutyára is.Egyáltalán nem biztos, hogy aki nem bír egy kölyökkel, fog egy felnőttel.

2010. márc. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mert sokan a gyerek kedvéért visznek egy "juj de aranyos kiskutya"-t. Ebbe inkább nem mennék bele. Talán annyi, hogy volt egy osztálytársam, akiknek mindig csak felnőtt kutyajuk volt,mert mikor megnőtt lepasszolták és szereztek másikat. Ettől már akkor ideges lettem, 8éves kislány létemre. A mai napig azt gondolom, hogy egészséges, ép lelkivilágú ember ilyet nem tesz.
2010. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!