Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevállalható a shar-pei fajta? (:

Bevállalható a shar-pei fajta? (:

Figyelt kérdés
Szeretnék shar-pei fajtájú kutyát, de utánaolvastam és nagyon könnyen elkap betegségeket, pl. az entropiumot. "Be merjem vállalni" a kutyát, vagy válasszak egy másik fajtát?
2009. aug. 18. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A szemhéj ki- vagy befordulást nem elkapja, az öröklődő betegség. Tehát ha szűrt szülőktől veszel kölyköt, jó kennelből, akkor nem valószínű, hogy találkozol vele.
2009. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Juhj igaz rosszul írtam, szval azt akartam kihozni, hogy a shar-peiek fogékonyabbak a betegségekre, legyen az elkapható vagy örökölhető :D Köszönöm a választ :D
2009. aug. 18. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Hajlamosak, de ha tényleg fajtiszta törzskönyvel rendelkező szülőktől származik a kicsi akkor nem hiszem hogy sok baj lehetne vele, azt azért kérdezd meg hogy a szüleinek régebben voltak e betegségei, ha normális a tenyésztő akkor elmondja ha a pénzre megy akkor elhallgat majd mindent :(
2009. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azok a kutyák nagyon nyáladzanak, és gyakran kell felvarratni a ráncaikat=)
2009. aug. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem shape-im van,hanem amerikai staffordshire terrierem,de találkoztam az entropiummal mint betegséggel a saját kutyámon sajna.A shapei-nél nagyon-nagyon gyakori ez a betegség,ami szűréssel nem hiszem hogy teljesen elkerülhető.Általában azis gondot okoz,hogy a kutya nagyon ráncos(emiatt alakulhat ki).Ez a betegség meg maga a pokol,én egy hétig szenvedtem a kutyámmal.A műtét elég drága mulatság volt,és az a sok idegeskedés...egy hétig a gallér rajta volt a kutyán.Alig bírta elviselni.Neki hála ég' már semmi baja,de soha nem fogom elfelejteni azt a hetet :(
2009. szept. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy egészséges , jó vérvonalú szülőpártól vett kölyöknek nem feltétlen kell felvrarratni a szemét, nincs bőrproblémája stb...

A lényeg amit senki nem ért meg, hogyha olcsón veszel kutyát akkor számíts kb a 10x-ére amit ráköltesz...

Mivel olcsó kutyát a szaporítók árulnak...

2010. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!