Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves fiúnak megfelelő...

12 éves fiúnak megfelelő kutya lenne-e ez? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
12 Éves vagyok, és eléggé rászoktam a gépezésre... Magam is észrevettem, hogy ez így már NEM "egészséges" , de nem tudom magam lekötni mással.Gondoltam egy kutyára, méghozzá Amstaffra, azt olvastam sokat kell vele játszani, sétálni stb. stb.Ötlet, hogy a szüleimet hogyan tudnám rávenni, csak mert nagyon előítéletesek a fajtával kapcsolatban.

#fiú #kutya #állat #amstaff #12 éves #amerikaistaffordshire terrier
2012. dec. 1. 22:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

12 éves fiúnak nem való kutya. Majd ha a szüleid úgy döntenek, hogy hajlandóak vállalni helyetted a kutya költségeit, meg a gondozását, ha elhanyagolod (hidd el, leszel még 20 éves, amikor kisebb gondod is nagyobb lesz a kutyánál), akkor lehet kutyád.

Egy amstaffnak meg amúgy nem csak séta meg játék kell, hanem határozott nevelés is, méghozzá az egész család részéről. Ha ők nem mennek bele, ne erőltesd, keress magadnak más elfoglaltságot.

2012. dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
És egy kutya biztos kilendítene ebből a helyzetből? Mert lehet azt gondolod viszont ha utána a gép miatt elhanyagolod akkor abból nagy bajok is lehetnek. És próbálj meg kevesebb idő eltölteni a gép előtt, mert ameddig látják, hogy a gép az életed úgy sem engedik meg a kutyát, mert azt fogják gondolni, hogy úgy is rájuk fog maradni.
2012. dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ,hogy van ennyi időd én örülök ha 4 után nincs semmi dolgom. (kb 6 szakkörre járok)

Nem tudom mennyire gondolod komolyan. (és tudom biztos 5000 mondták már neked) de tényleg nagy felelősség.

A fajta szinte lényegtelen mert 90%-ban nevelés kérdése ,hogy milyen kutyus lesz.

Szüleidet pedig penge érvekkel lehet rávenni, persze attól is függ milyenek a szüleid.

13/L

2012. dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom az amstaffot, rengeteg a problémás kutya ebből a fajtából, akivel még felnőtt férfiak sem tudnak megfelelően bánni, egy gyerek meg pláne nem. Válassz kevésbé kemény fajtát, főleg, hogy feltételezem ő lesz az első kutyád, például a vizsla, retrieverek is ugyanolyan játékosak, csak könnyebben kezelhetők.
2012. dec. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én 16 vagyok lány és rotim van. jól nevelt, nyugis, de erős kéz kell hozzá és bizony sokszor megszenvedtem vele kamasz korban, de már nyugis és elfogadta a helyét a falkában. Lehet gyereknek is kutyája, de határozott és következetesnek kell lenni (nem sok gyerek ilyen). egy osztály társam is pórul járt az amstaffal. Rábeszélte a szüleit akik beadták a derekukat, de még 4 hónaposan elpasszolták a kutyát, mert nem bírtak vele. Szerintem válassz valami könnyebb kutyát esetleg menhelyit, ha nincs különösebb elvárásod. Mondjuk vizsla vagy valami ilyesmi jobb lenne
2012. dec. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

1,

Nem ez lenne az első kutyám, volt már a golden retrieverem, őt sajnos megmérgezték, és 6évesen elpusztult(mármint a kutya volt 6 éves.)

2, Tudom, hogy nagy felelősség, és kitartás kell hozzá, hogy minden egyes nap, télen / nyáron elkell vinni sétálni, és hogy nekem kellene etetni, de úgy érzem ezt MÁR tudnám teljesíteni...

2012. dec. 2. 14:58
 7/21 anonim ***** válasza:
Akkor meg emberismeret kérdése, és mivel mi nem ismerjük a szüleidet, nem igazán tudunk tippeket adni. De azért azt jó, ha tudod, hogy egy staff nem golden, a goldenek többsége egyszerű lélek, könnyen kezelhetőek, a staff pedig terrier, makacs, sokkal több kitartás és következetesség szükséges hozzá.
2012. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Mindenképpen valami nagytestű kutyát akarok/nék...Gondoltam még boxerre, rottweilerre, argentin dogra, dobermannra. Ezekről vélemény?
2012. dec. 2. 15:24
 9/21 anonim ***** válasza:

A rotit, dobit, argentin dogot felejtsd el:) Ezek a fajták tényleg nem valók gyerekek kezébe.

A boxer csak akkor, ha rengeteget tudsz vele foglalkozni, plusz a mostani boxerállomány szerintem elég gyatra, tehát nagyon meg kell nézni, milyen kutyát veszel.

Az amstaff sem a legegszerűbb, tehát kell egy "kis" eltökéltség a neveléséhez.


Egyébként ne higyjétek, hogy egy 12 évesnek semmiképpen nem való kutya. Hozzánk a suliba jár több gyerek is, akik teljesen egyedül járták ki a tanfolyamokat, már magasabb vizsgákra készülnek.

Persze a legtöbb gyereknek nem való ez, de vannak kivételek!:)

Kérdező, merre laksz?

2012. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem mindig igaz hogy gyereknek nem való kutya. Nekem is van egy keverék kutyusom és jól nevelt, rengeteg trükköt tud, rendszeresen járunk sétálni. Én fizetem az oltásait. DE én 12 éves gyerek kezébe ilyen kutyákat nem ajánlanék.

Mondjul inkább egy vizslát vagy keveréket.

14/L

2012. dec. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!