Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a jobb: 3 kutyát egyszerre...

Mi a jobb: 3 kutyát egyszerre sétáltatni, vagy több körben?

Figyelt kérdés
Akinek kettőnél több kutyája van, hogy oldja meg a rendszeres napi sétát? Egyszerre viszitek ki őket, vagy csak 1-2-t egyszerre? Érvek és ellenérvek, tapasztalat érdekelne. (Itt kifejezetten a rutin sétákra gondolok, nem arra, hogy több órát bóklászunk az erdőben/mezőn hetente párszor.)
2012. dec. 3. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
mindkettőt.különben féltékenyek lesznek egymásra és összekapnak.
2012. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Praktikus egyszerre vinni őket, főleg azért, mert együtt tudnak játszani. Amúgy meg hátránya is van, ha csak együtt sétáltatod, mert így egymáshoz valószínűleg jobban fognak kötődni, mint a gazdihoz. Egynél több kutyával nem lehet kötődés erősítő gyakorlatokat csinálni, mert pl. nem lehet elbújni előle. Nekem is ez a bajom, hogy azt nem tudom megoldani, hogy külön sétáltassam őket, az öreggel nincs is baj, mert az hozzám kötődik mindig figyel fél szemmel, tulajdonképpen már egy jó ideje el se tudok bújni előle. A kicsi viszont rácsatlakozott az öregre (naná, hiszen 24 órában együtt vannak) és ahelyett, hogy engem figyelne, őt figyeli. A kicsi elől épp ezért lehetetlen elbújni és nem tudok vele ilyeneket játszani. Az a mázlim, hogy viselkedési problémák nincsenek vele és a behívással sincs gond (egyelőre), mert különben kénytelen lennék külön venni a sétákat.
2012. dec. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, valami ilyesmi a gondom, hogy ha együtt viszem őket, nem jut idő külön foglalkozni velük. Annyi időm viszont nincs, hogy külön-külön kivigyem őket. De láttam már olyat, hogy valaki a többi kutyát csak a kertbe engedi ki pisilni, és minden séta alkalmával egy kutyát visz ki rendes sétára (és akkor tud rendesen foglalkozni addig vele). De nem tudom eldönteni, hogy a személyes foglalkozás ér többet, vagy minél több kinti inger, szocializáció - akár közösen a többi kutyával.
2012. dec. 3. 09:45
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nekem egyelőre a közös foglalkozás fontosabb. De még nincs probléma a kicsivel. Ha elkezd kamaszodni akkor lehet, hogy rákényszerülök arra, hogy egyedül vigyem és csak vele foglalkozzak. Azt viszont csak úgy tudom megoldani, hogy egyik nap egyik kutya másik nap másik kutya. Vagy ketten a párommal két különböző irányban. :)
2012. dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
áhh napi 4x sétálunk, így ha a három kutyát külön vinném, egész nap csak sétáltatnék. egy falka vagyunk, egyszerre sétálunk. viszont a tanítás, foglalkozás az külön van, nem a séta alatt. hozzáteszem, hogy a két nagyobb már engedelmes a sétán, de ha még mindet tanítani kéne a séta alatti viselkedésre, akkor naponta egyszer elvinném őket külön is. néha így is összegabalyodik a 3 póráz, de ha szépen jönnek, az nagy élmény.
2012. dec. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval tud ez működni!:) ennek örülök, köszi!
2012. dec. 3. 11:49
 7/10 A kérdező kommentje:
És gőzöm sincs, hogy ki pontozza le a válaszokat - nem én, az biztos :(
2012. dec. 3. 11:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Kell őket együtt is vinni. És kell őket külön külön is.


Azért kell őket külön hogy mindegyik kötődjön hozzád nehogy az legyen hogy 1kutyát irányítasz a többit meg ő irányítja akár.

2012. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
3 kutyám, van mindig együtt sáétáltatom őket, kivéve különleges eseteket, pl ha csak az egyikkel megyek valahova. Sosem volt vele gondom. De sétáltam már 4 kutyával is egyszerre. Titok: jó nevelés. Persze nehezebb több kutyával sétálni és a környékbeliek is jobban fognak "utálni" mintha csak eggyel mennél. De én biztos nem tudnám külön sétáltatni őket. Mi egy falka vagyunk, nekünk együtt kell lenni. Aki nem tud ennyi kutyára figyelni az elégedjen meg kevesebbel.
2012. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Ja és mindegyik kutyám hozzám kötődik. A séta meg a gyakorlás két különböző dolog. A kérdező rutin sétákról beszélt. A kötődést kiképzés közben gyakoroljuk. Akkor meg elzárod a többi kutyát addig oszt csá. Bár lehet csak én beszélek könnyen mert kertem is van, na mindegy. Meg amúgy ha normálisan eleve neveled a kutyát, akkor hozzád fog kötődni. Ha tojik rád akkor az nem a séta miatt lesz...
2012. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!