Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bírni fogja a...

Szerintetek bírni fogja a hideget? Nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Sajnos vidékre kell vinni a kutyánkat rokonokhoz egy időre (kb. 3 hónap). Rövid szőrű, közepes termetű másfél éves kutyáról van szó, aki eddig csak lakásban élt (nyáron volt kint heteket a szabadban, meg tavaly télen egy éjszakát). Eléggé aggódom, hogy bírni fogja-e, már most sokszor siet haza a sétából, mert fázik (bár érdekes módon a havat pedig imádja, fetreng benne). Lesz ott egy másik, nagy bundájú kutya is, akivel jól kijönnek. Szerintetek bírni fogja az egész telet?

2012. dec. 3. 13:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

bocsánat, véletlenül megnyomtam az elküldést


folyt.: (ami így teljesen szélvédett és még egy szigetelést ad). Plusz régen tartottak disznókat, és amikor voltak kismalacok, akkor használtak infra lámpát télen a melegítésükre. Azt is felszerelik a kamrába, hogy melegebb legyen. Éjszakára bezárják ide. Napközben pedig úgyis szaladgál, mozog, és ha fázik, akkor kint van egy tél konyha, ahol főznek, és oda be is mehet melegedni. Úgyhogy remélem jó helye lesz. Annyira féltem amúgy, és szomorú vagyok. Holnap viszik el :( Nagyon fog hiányozni!!!

2012. dec. 7. 10:55
 12/16 A kérdező kommentje:
Ja és még azt kifelejtettem, hogy a házát is kitömik szalmával meg pokrócokkal.
2012. dec. 7. 11:04
 13/16 anonim ***** válasza:
azért nem kell túlzásba esni, itt mindenki nyomja, hogy a kutyának nyáron klíma kell, télen fűtött palota és mindenki foglalkozzon a kutyájával napi 1500 órát, mert különben egy szívtelen állatkínzó dög... na, nekik biztosan nincs munkájuk és nagyon ráérnek babusgani noonstop. ismétlem megint, a kutya egy kutya, nem gyerek, nem gyerekpótlék. Az enyém olyan 40 cm marmagasságú, félhosszú szőrű, és ugyan olyan jól elvan a -6 fokban mint a 40-ben, jön-megy, intézkedik, őrzi a házat.
2012. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Gondolom a te kutyád egy ideje kint van és ezt szokta meg. Nekünk is volt dalmatánk meg dobbermannunk is kint a kertben, nem volt semmi bajuk télen. Ez a kutya viszont 8 hetes kora óta lakásban van, azon belül is mindig csak a kis pokrócán alszik (viszi mindenhova magával, hogy arra feküdjön), és sokszor még a radiátorhoz is húzódik aludni. Ilyen szempontból jelenleg "életképtelen" lenne kint. Képzeld a 23-25 fokból egyik napról a másikra a minusz 10-be. Ezt szerintem nem élné túl minden óvintézkedés nélkül. Az is lehet, hogy a tél végére megszokja, mert amúgy napközben kint lesz szabadon. Itt az éjszaka a veszélyes főleg, amikor a leghidegebb van, ő meg egy helyben fekszik. Én sem vagyok a "folyamatosan csak a kutyáért éljünk" dolog híve, de nem fogom a kutyámat a halálba küldeni csak azért mert most el kell kerülnie innen. És nem is gyerekpótlék, mert több dolog mellett főleg azért megy oda télre, mert most fog megszületni a kisbabánk decemberben. Aztán jön vissza febr.-márc.-ban.
2012. dec. 7. 13:12
 15/16 anonim ***** válasza:

persze kérdező, nem rád akartam pirítani, csak mondtam. Logikus, hogy aggódsz érte, én is ezt tenném.

Csak itt sokan osztják az észt, hogy így meg úgy kell és meilyen sokat kell vele foglalkozni, stb, miközben szerintem ez egy átlagos ember számára kivitelezhetetlen, aztán kapod a savat, hogy milyen szemét vagy. Gondolom a te kutyád se azért kerül oda, mert nyaraltatni akarod, vagy mert szeretsz aggódni...

Szerintem ha mindezt megteszed, nyugodt lehet a lelkiismereted. És ha én vigyáznék valakinek a kutyájára, aki panelban nőtt fel, akkor ha látom, hogy mindjárt megfagy kint, de nem szeretem beengedni a kutyát, akkor leterítenék egy plédet bent az ajtó mellett és arra fekhetne bent ha fázik, én sem vagyok szívtelen. Én is sajnálom a kutyákat, mikor nagyon hideg van kint, de azzal, hogy felváltva vannak kint-bent, azzal többet árt nekik az ember, mint használ, mert ha kint megszokja a hideget, akkor jól elvan, de ha naponta többször jár ki-be a hidegről, akkor könnyebben fázik meg, és az ő szervezetének is rosszabb az ingadozás. Szerintem nyugodj meg, minden tőled telhetőt megtettél, ha minden gazdi ilyen lenne, aki nem tudja tartani ideiglenesen, vagy nem ideiglenesen a kutyáját, akkor nem lenne ennyi kóborkutya és nem lennének dugig a menhelyek.

A kutyusod pedig ha nem ilyen túltenyésztett beteges fajta, akkor hidd el, pár nap alatt bele fog rázódni az új menetrendbe.

2012. dec. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem agyon tenyésztett. Labrador és valamilyen terrier keverék, menhelyről hoztuk ki 8 hetesen. Ma elvitték reggel, a fél délelőttöt átsírtam... remélem nem lesz semmi baja! Köszönöm a válaszokat
2012. dec. 9. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!