Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti-benti kutya tartók,...

Kinti-benti kutya tartók, mikor van kint és mikor van bent a kutyátok? és mennyit?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hidegben szinte midig bent van! :)
2012. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kint vannak éjszaka amikor alszunk és nappal amikor nincs itthon senki. Bent akkor vannak, ha itthon vagyunk és kedvük van bejönni. Nyáron inkább bent szeretnek lenni, mert kint melegük van, télen meg pont fordítva: idebent van melegük és kint jobban érzik magukat. A legfontosabb számukra viszont az, hogy velünk legyenek.
2012. dec. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Roppant egyszerű a válasz.

A kutya egyedül megtanulta lenyomni a kilincset (bejárati ajtót és szobaajtókat is) és azóta gyakorlatilag oda ment, ahova akart. (Néha zárni kellett előle az ajtót.)

Általában télen "beköltözött", azaz benn aludt a szobában, tavasszal kiköltözött és a teraszon lévő házában aludt.

Egy baj volt vele, hogy ha télen éjszaka kinn aludt és úgy döntött, hogy bejön, nyitva hagyta az ajtót és arra ébredtünk, hogy fázunk. Maga után nem tudta becsukni az ajtót sajna.


Szerintem a legtöbb kutya az udvari környezetet szereti, a fűben hemperegni, játszani, aludni, hűsölni.

A házban csak azért megy, mert ott a gazdája, annak örülne a legjobban, ha mi emberek is az udvarban, szabad ég alatt hálózsákban aludnánk.

Télen persze jól jön a fűtött szoba.

2012. dec. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Amikor én ameddig én akarom.
2012. dec. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*és
2012. dec. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagy hidegben/nagy melegben egész nap bent vannak, csak sétára meg dolgot végezni megyünk ki. Amúgy meg ha mi otthon vagyunk, ők is bent vannak, ha dolgozni, akkor meg az udvaron.
2012. dec. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam meg hogy amikor mi otthon vagyunk akkor bent vannak. Amúgy meg csináltunk kintre nekik egy 4-6nmes helyet a ház mellé(amit oldalról melegít a ház) ahol tudnak lenni ha nem vagyunk otthon.
2012. dec. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nyáron csak napközben, a legmelegebb időben jött be, de mivel az ajtó nyitva volt és egész nap ki-be járkált, behozva egy tonna homokot, általában közöltem vele, hogy kívül tágasabb...úgymond kiszoktattam :D

Aztán ősszel ahogy jöttek a sötét esték, beengedtem...éjjel már vagy bő két hónapja bent alszik...most éppen kint van a házában, mert nem akarom, hogy szobakutya legyen teljesen, mint tavaly: akkor csak a két séta idejét töltötte kint,a többit a házban.

Idén azért akarom, hogy kint is legyen napközben

2012. dec. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha otthon van valaki akkor bent vannak a kutyák, ha kint vagyok ők is, időnként kivannak engedve 5percre amíg elvégzik a dolgukat, 2 kutya (páromé) kint vannak ha nem vagyunk otthon, és 2 viszem magammal munkába.
2012. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszi a válaszokat!
2012. dec. 4. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!