Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féregprobléma - ti mit vesztek...

Féregprobléma - ti mit vesztek be ha férges a kutyátok?

Figyelt kérdés

ma voltunk dokinál kapott féreghajtót és oltást a kutyám, estére a kakijában volt is egy-két "spagetti" meddig tart ez a fertőzés? eddig még sose volt semmi benne most meg tessék... és egyáltalán honnan kaphatta el

most gondolom nem nagyon kéne simogatni meg is fürdettem. átterjedhet rám vagy a páromra is akár? kell szednünk vmit? mit tegyünk? kicsit ráparáztam.



2012. nov. 7. 17:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát az attól függ milyen férge van, de nagyrészt nem nagyon tud átterjedni. Ha férges akkor utána 2 hétre rá megint szoktak csinálni egy féregtelenítést. A végterméket gyorsan szedjétek össze hogy a kutya ne tudja magát ujrafertőzni.
2012. nov. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
alapvető higiénia mellet nem terjed át rátok, értem ezalatt kézmosás ezerrel, attól függ mennyi idős a kutyud ha kicsi akkor természetes és előfordul hogy van benne anyatejből sajna, nyugodtan simogassátok, nem vagytok gyerekek nem fogtok a szátokba nyúli kutya után, és ez most lehet hogy durva de akkor lenne gáz ha az ürüléke kerülne szembe szájba, az én kutyum anno 9 hétig küzdött a férgekkel, senki nem kapta el tőle :)
2012. nov. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
11%
Azt nem tudom, hogy mit vegyetek be de azért most ne simogassátok ameddig a férgek el nem tünnek. Unokahugom egy idegen macskát simogatot meg és ő is férges lett!!!
2012. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ma 17:24, ne beszélj már baromságokat! Unokahúgod egy kóbor macskát simogatott meg, valszeg utána meg a szájához nyúlt.
2012. nov. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

2 hét múlva meg kell ismételni a féreghajtást.

Bárhonnan összeszdedhette a séták alatt, ha egy másik kutyától, férges ürülékből is átterjed. /ezért is lenne fontos,hogy mindenki,össze szedje a kakát, ami kb. fél perces művelet, de sajnos sokan ott hagyják, ezt nem neked írtam kérdező csak úgy általában/.

Egyébként visszatérve a kérdésre ez nem akkora tragédia, ha 2 hét múlva megismétled a féreghajtást, nem lesz gond :)

Azt nem hiszem,hogy te vagy a párod elkapja, az én kutyám is volt már sajnos férges, de nem kaptam el tőle. Nem kell szednetek semmit.

2012. nov. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

fő az elővigyázatosság most 2 hétig minimál simi lesz sajna :S

ilyen hosszú fehér undormányokról van szó.

gondolom ha lecsengett a fertőzés akkor a játékait meg mindent le kell cserélni a fekhelyét is...

mondjuk nálunk van egy szőnyeg... arra is ráül néha...

2012. nov. 7. 17:29
 7/21 anonim ***** válasza:

Ennyire nem kell túllihegni. Ha kapott féreghajtót, az a normális, ha estére jön belőle. 2-3 hét múlva érdemes megismételni.

Bárhonnan elkaphatta. Más kutya ürülékéből, vagy akár kajából is. Ezért kell a kutyát rendszeresen féreghajtózni.

A fürdés és a "simi elvonás" felesleges, mert a férgek benne vannak, nem rajta. Ha odafigyelsz a higiéniára, akkor nem fertőződsz meg. Felszeded a kakit, és alapos kézmosás. Ha mosható helyre sikerült neki (féreghajtó miatt most nem tudja 100%-is kordában tartani), akkor töröld fel egy kis fertőtlenítős vízzel.

2012. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Vermox tabletta az emberi féreghajtó neve, háziorvossal kell feliratni!
2012. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Milyen időközönként kap féreghajtót a kutyád?
2012. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A körzeti orvos írja fel a féreghajtót számodra/ számotokra. És akkor érdemes már azt bevenni, mikor a kutya már az ismétlő féreghajtózáson is átesett. Mivel volt a kutyusban féreg, így érdemes az ismétlőt 2 hét múlva beadni neki.
2012. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!