Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terelő munkavizsgánál baj, ha...

Terelő munkavizsgánál baj, ha a kutya nagyon gyors?

Figyelt kérdés
Van egy mudim, 2,5 éves, most készülünk munkavizsgára. Nagyon okos, engedelmes, szívesen dolgozik, egy baj van csak, hogy nem lehet lassítani, mindent futva csinálna, gyakran teljesen rámtolja a birkákat. Ha lassítom, akkor elmegy a kedve, inkább megy és szaglászik, ezért azt a tanácsot kaptam, hogy hagyjam egy kicsit dolgozni, ne lassítsam olyan gyakran. Jó, de akkor meg rohanva csinálna mindent. Azt meg ugye nem lehet, hogy én is futva irányítom, mert az hibapont. Az használ, ha hagyom egy kicsit, hogy a saját feje után menjen és mire egy kicsit elfárad, már higgadtabban csinál mindent, de ezt egy munkavizsgán nem lehet. Mekkora hiba, hogy ilyen a kutya? Megjegyzem, hogy egyébként engedelmeskedik, első szóra megáll, lehívható a nyájról, ha kell, akkor helyben marad.
2009. aug. 19. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van mudim és az enyémet mindig hagyni kell az alején. Olyankor elég szétszórtan rohangászik, de utánalenyugszik és lehet írányítani, persze előtte is, de így jobb. Vizsgánk ugyan nincs, de szerintem járjatok többet birkázni ha lehet, mert ha megszokja, akkor biztos lenyugszik egy kicsit, meg hát még fiatal is, szóval ha nagyobb lesz biztos lenyugszik. :) Esetleg próbáljatok meg a vizsga előtt terelni, előző nap, vagy reggel, ha ez nem vezsi el a kedvét. Sok szerencsét! :)
2009. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jaj bocsi, a lenyugszikot csak egyszer akartam írni :)
2009. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig én: egyébként a többi magyarkutyás versenynél pontozzák a lelkesedést is, szóval örülj neki, van egy csodás mudid. :)
2009. aug. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Lehet, hogy hiba, nem tudom. De inkább legyél büszke az agár gyorsaságú Mudira, mint egy túlnyugodt kutyára! :D


Komolyan: nem tudom milyen egy munkavizsga, de előtte próbáld kicsit engedni, hogy fusson és csak utána kezdjetek hozzá.

2009. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. aug. 24. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!