Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne a 2 kutyával...

Hogyan lehetne a 2 kutyával megszerettetni a macskát?

Figyelt kérdés
Van 2 mopszunk az egyik 3, a másik 4 éves. Nemrég találtunk egy kismacskát és hazahoztuk, de a kutyák, főleg a kan ki nem állhatja, múltkor megharapta a farkát is szegénynek. Egyenlőre elzárva tartjuk a cicust, de szeretném ha jól kijönnének és megférnének egymás mellett, de jelenleg ha a kutyusok meglátják megugatják és meg akarják támadni.
2012. dec. 5. 01:11
 1/9 anonim ***** válasza:
99%

Hát. Ez nem egyszerű.

Konrad Lorenz, a modern etológia megalapítója, hasonló szituációban (a könyve alapján),maga mutatta be az új állatot a meglévő kutyáknak, és mivel falkavezérként tisztelték, elfogadták a döntését, hogy az új jövevény tabu!

Ha nem hallgatnák rád a kutyáid, az sok egyéb problémát is felvet!

2012. dec. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Albu válasza:
0%
Be kell kenni Pedigree-vel.
2012. dec. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Albu válasza:
50%
Amúgy hogyan lehet egyenlőre elzárni? Két egyenlő részre harapta? A történetnek ezt a részét egyelőre nem értem.
2012. dec. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Kedves utolsó :)

Félig elolvasva nem tudtam, hogy mire akarsz kilyukadni, főleg egy nagy nyelvtani hibával, de mire végig olvastam, már rendben van :D


Biztos lesz, aki nem érti :D

2012. dec. 5. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 kutyám van otthon, kint az udvarban, de bejárhatnak a lakásba. Egy 8 hetes cicát vittem haza, benti macskának. Az elején nem jöhettek be a kutyák, a macska sem mehetett ki, de kézben többször kivittem őt és megálltam a teraszon, hogy a kutyák lássák őt. Ezt naponta megcsináltam 3-4 alkalommal, majd szépen egyenként beengedtem a kutyákat, de csak az ajtó küszöbéig. (Mivel rendesen nevelve vannak, csak akkor lépik át a küszöböt, ha azt mondom nekik, hogy jöhettek.) A kutya kint állt, a macska bent és szagolgatták egymást. Mivel a kutyának jutalom, ha bejöhet, ezért bent megadó viselkedési formát vesz fel, tudja jól, hogy ki a főnök. Mivel én is ott álltam fölöttük, a kutya tudta, hogy a macska mostantól falkatag és nem bántjuk.

Mindhárom kutyával megcsináltam ezt (mindig csak 1 volt bent) és azóta szent a béke.


Próbálkozz szerintem azzal, hogy a kutyák szeme láttára kézben fogod a macskát, simogatod, de közben nem a macskára nézel, hanem a kutyákra. Tudni fogják, hogy a macsek már hozzád tartozik.

2012. dec. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

tavaly velem is hasonló volt a helyzet. 5 év különélés után hazaköltöztem a szüleimhez a macskámmal aki akkor 1 éves volt. itt két kutyus van akik kint is bent is lehetnek.

először természetesen nagy volt közöttük a feszültség, a kutyák állandóan meg akarták támadni a cicát, és persze a cicám is ellenséges volt. kb fél év telt el mire kezdték megszokni és elfogadni egymást és most már képesek elleni úgy egy helyiségben együtt, h minden rendben van.

az elején én is kétségbe voltam esve h Úristen hogy fognak ezek összeszokni, de sikerült.

leírom h én miket csináltam az ügy érdekében:

-először én is elzárva tartottam őket egymástól

-aztán fokozatosan a kezemből meg-megmutattam a kutyáknak a macskát

-sokkal több szeretetet és odafigyelést, és kaját adtam a kutyáknak, h ne féltékenykedjenek, ugyanakkor ha azt láttam h mennek a cica felé erélyesen rájuk szóltam (ilyenkor keménynek kell lenni)

-fontos h a kutyák lássák, h mostantól a cica is családtag, nem bánthatják, igenis rájuk kell szólni ha támadni akarják

-biztosítottam a cicámnak menekülési útvonalakat, h tudjon hova felugrani ha muszáj

az összeszoktatáshoz türelem, odafigyelés, szeretet és idő kell!

sok sikert, biztosan menni fog! :)

2012. dec. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak sózd meg jól a macskákat.
2012. dec. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megszerettetni sehogy, az egy olyan érzelem, ami vagy jön magától, vagy nem. Elfogadtatni meg egyszerűen fegyelmezéssel lehet, egy ideig csak felügyelettel találkoznak, megtiltod nekik a macska csesztetését, és el van intézve. Amint látod, hogy már felügyelet mellett 100%-osan elvannak, nyugodtan egyedül is hagyhatod őket, sőt, mopszok esetében akár előbb is, mert biztosan nem fognak a macsek után mászni a szekrényre vagy akárhová, ahova ő felmenekül.

Ha nem megy a fegyelmezés, akkor meg keress szakembert, aki megtanít bánni a kutyáiddal.

2012. dec. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egy előre, kettő hátra, de a válaszoló jól írta.
2012. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!