Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétálni megtanulni 3 kutyával...

Sétálni megtanulni 3 kutyával hogyan?

Figyelt kérdés
Segítsetek légyszi. Eddig volt két kutyám. Egyik jobb oldalt sétált, másik bal oldalt, viszonylag korrektül mennek láb mellett is. Na, most itt a harmadik, aki eddig menhelyes volt, sétál pórázon, de nem igazán láb mellett, bóklászik jobbra-balra. Hogy tanuljunk meg közösen sétálni?
2012. dec. 4. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Először egyedül kell megtanítanod sétálni. Ha egyedül megy már rendesen utána lehet 3at egyszerre.
2012. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én úgy vittem több kutyát egyszerre hogy 2-t egy pórázon vittem a nyakörvük elég nagy így van köztük távolság is, nem fojtották meg egymást

szépen sétáltak együtt

a kérdés az hogy mekkora a méretkülönbség köztük

2012. dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kb hasonlóak... Szóval kettőt tegyek egy pórázra elosztóval ( akik tudnak sétálni) egyet, aki meg új vigyek külön egy oldalamon?
2012. dec. 4. 09:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr ki kell alakítanod a menhelyes kutya kötődését irányodba, és megtanítanod sétálni.

Utána jó az előző módszer. Ha szét esik a figyelmed a menhelyes kutya miatt akkor a kettő jobba nevelt is el kezd majd rosszalkodni húzni stb mert érzik hogy nem figyelsz.

2012. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem. És az nem káros a falkára nézve, hogy az új kutyát egyedül viszem sétálni? Nem lesznek emiatt féltékenyek egymásra?
2012. dec. 4. 09:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 3van. Mindet szoktam külön külön is sétáltatni. Azért őt viszed mert őt akarod. Pont. Féltékenyek lehetnek ne vegyél róla tudomást. 3kutya nem egyszerű én olyat is szoktam hogy leülök velük játszani (egyszerre csak 1el és a többi nézi, aztán lesz csere is idővel). Etetésnél is szoktam olyat csinálni hogy végig kell várniuk amíg a másik eszik.(ez utóbbinak semmi tudományos háttere nincs csak én, szoktam ilyet :D)
2012. dec. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hm, lehet velem van a baj, de nem értem miért kell ebből ekkora nagy dolgot csinálni. Én évek óta 3 kutyával sétálok. Külön külön megtanítottam őket pórázon sétálni és kb ennyi volt a történet. Azóta úgy viszem őket, hogy kettőt rakok egy elosztóra, és egyet külön pórázra, de ha lenne olyan elosztó ami 3 részes akkor használnék olyat is. Van amikor külön pórázt csatolok mindegyikre. Nem vacakolok oldalakkal meg lábnál követéssel. Így is elég feladat a kutyákra, pórázakra, útra, egyéb dolgokra figyelni. Mindegyik a bal oldalon megy, egymás mellett. Bóklászni is lehet elfogadható mértékben. A lábnál követést mindig is feleslegesnek tartottam. Arra ott van a kiképzésre szánt idő, séta közben szerintem semmi értelme, csak túlbonyolítja a dolgokat és elhúzza az időt. Ha valamiért a közelben kell tudni a kutyát, akkor egyszerűen rövidre veszed a pórázt. A falkaviszonyok is tökéletesen rendben vannak.
2012. dec. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: na de így nem gabalyodik össze neked a 3 póráz? Mert nekem az a fő félelmem ezzel kapcsolatban.
2012. dec. 4. 12:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is 3 kutyám van, én is megtanítottam őket először egyedül pórázon jönni, aztán utána vittem őket együtt. Nem használok elosztót, csak 3 pórázt, viszont nekem kettő jön a jobb oldalamon és egy a balon, mert úgy könnyebb a pórázakat kezelni, nem gabalyodnak össze, és könnyebb a kutyákat is korrigálni. Nekem a lábam mellett jönnek, nem előzhetnek meg engem, és semmi probléma nincs azzal, hogy többen vannak. Nem kellett nekik külön megtanítani vagy valami, már ismerték a séta "szabályait" meg menetét, most az, hogy egymás mellett mennek nem oszt, nem szoroz.
2012. dec. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem gabalyodik össze semmi. Nem tudom miért, igazából olyan tudatosan sosem figyeltem rá. Egy irányba bóklásznak ha bóklászhatnak, vagy követik egymást vagy csak arra bóklásznak amerre nem gabalyodik, nem tudom. Mindegyiknek megvan a maga helye a sorban, és rájöttem, hogyha mégis összekeverednek, akkor csak "hol a helyed?" és már áll is vissza mindenki. De ezt se tanítottam szándékosan. Annyit szoktam tenni, hogy a pórázt feszesen tartom. Laza pórázzal tapasztalatom szerint nem lehet több kutyát jól sétáltatni, mert akkor aztán tényéeg beleakad mindenbe. Amúgy meg az sem tragédia ha összegabalyodnak. Ha jól nevelt kutyáid vannak, nem fognak száguldozni mint egy eszement, legfeljebb szökőévente egyszer összeakadnak, aztán ennyi.
2012. dec. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!