Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ismertessem össze az...

Hogyan ismertessem össze az én kutyámat a többi kutyussal?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves westie kan kutyusom, nagyon okos és játékos csak az a baj ha séta közben vagy az ismerősöm elhozza a kutyáját akkor nyugtalan lesz és morog is. Lehet, hogy az a baj kölyök korában keveset találkozott több kutyával vagy az hogy mind a 2 fiú?

Hogy ismertessem össze az enyémet a többi kutyával?



2012. dec. 5. 20:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
???? mi az?
2012. dec. 7. 20:41
 12/20 anonim ***** válasza:
rád is kár volt időt pazarolni. old meg ahogy akarod.
2012. dec. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
jólvan rád is már bocs!
2012. dec. 8. 16:03
 14/20 A kérdező kommentje:
hát akkor amugy meg mért pazarlod rám a drága idődet? akkor meg minek válaszoltál???
2012. dec. 8. 20:11
 15/20 anonim ***** válasza:

Nálunk van egy kisebb kutyás csoport, akik mindennap kimennek egy bizonyos térre. Van, hogy csak ketten vagyunk, de jó időben voltunk 6-10-en is. Ide olyan kutyát vittem aki minden kant megtámad és nem visszahívható. Ott elengedtem, mert a kutyáktól nem ment el és kicsit szocializálódott is. Talán nálatok is van ilyen tér és találkozók. Ez ingyen van, nem úgy mint a kutyasuli és azért itt is lehet másoktól tanulni meg a kutyusnak nyagon jó szocializálásra. Plusz jól kisétálja magát, ugrándozik a többiekkel.

Mára a kutyus visszahívható és nem morog minden kutyára. A lényeg, hogy engedd el, bízz benne mert egy pórázra csatolt kutyával igen nehéz bírni több kutya közelében. És az állatok sokmindent eltanulnak egymástól, ha látják, hogy a másik kap érte kaját.

Hol laksz, hátha ott ahol én?

2012. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
én Tápiószőlősön lakok (falu) de itt nem szoktak olyan nagy találkozók lenni! meg az emberek alig viszik sétálni a kutyáikat! sajnos. de véletlenül összeverekednének hogyan kell őket szétszedni?
2012. dec. 12. 14:18
 17/20 A kérdező kommentje:
de amúgy nagyon szépen köszönöm a választ!
2012. dec. 12. 14:18
 18/20 A kérdező kommentje:
mert te hol laksz???
2012. dec. 15. 17:37
 19/20 anonim ***** válasza:

Szeged. :)

Ha össze verekednek, először ne avatkozzatok bele, semmiképpen. ha pórázon vannak, dobd el a pórázt, kezdj el futni a másik irányba. Persze akkor, ha a te kutyád a támadó, ha a másik kutya a szájában lóbálja, nyilván ne hagyd ott. De ha ő a támadó és a te védelmezésed miatt támadott, akkor abbahagyja. Plusz ha ott a gazdi, akkor sokkal vakmerőbbek.

Ha a másik kutya a támadó és nem harapja pont a kutyád, ordíts rá, fogd meg a hátsó lábait, stb. Én ilyenkor bármire képes vagyok. Persze csak akkor, ha nem a te kutyád a hibás.

Amúgy a harc jelei előre láthatóak. Hátán feláll a szőr, feszültebb lesz, morog, ha fél behúzza a farkát.

Kutyám és barátnőm kutyája utálja egymást, pórázon összeverekedtek, a vizsla majdnem megette a tacsimat, szabadon viszont csak kicsit morogtak egymásra.

Fontos még, hogy ne simogass más kutyát sétáltatásnál, ha a tiéd féltékeny típus.

2012. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm majd ha legközelebb eljönnek az ismerőseim a kutyájukkal akkor majd próbálkozunk! :) amúgy igen az enyém féltékeny típus mert, ha felveszem a cicámat akkor mindig ott ugrál 2 lábon meg nyüszít amíg le nem rakom a macskát!
2012. dec. 17. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!