Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni egy panelban...

Mit lehet tenni egy panelban lakó kutyussal, hogy ne ugasson mikor munkába vagyunk és ő egyedül?

Figyelt kérdés
A kutyus kb. 3 évig megkötve volt tartva, most panelba költöztünk és a kutyus a távollétünkben nagyon ugat (a szomszédok már panaszkodnak ami érthető is), nem szeretnénk megválni tőle, de nem tudjuk mi tévők legyünk. Mit lehet tenni ellene? Milyen módszerek léteznek erre a problémára?

2012. okt. 12. 17:34
 1/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Nem lesz egyszerű feladat, de ha igazán akarjátok meg lehet oldani.

Mielőbb keressetek fel egy kutyaiskolát, vagy egy házhoz járó oktatót. A szomszédoktól pedig kérjetek egy kis türelmet, esetleg segítséget.

Mennyit foglalkoztok vele egy nap? Miért volt évig megkötve tartva?

2012. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen szeretnék megoldani ezt a problémát mert fontos számunkra. Éppen ezért is fordultam segítségért amint ez a dolog tudomásunkra jutott. A helyzet az, hogy sajnos azért volt megkötve tartva mert a szomszédunk nem volt hajlandó kerítést csinálni (és arról a részről neki lett volna kötelessége)a mi és az ő telke közé azonban valamilyen okból kifolyólag (nem kifejezetten egészséges fejkörnyékén, hogy finom legyek) azt sem hagyta, hogy mi megtegyük és hiába fordultunk a polgármesteri hivatalhoz is nem tudtak segíteni. Na és akkor ennek a szomszédnak az utca fronton pedig ilyen össze vissza tákolt kerítése volt amin keresztül simán arra ment a kutya amerre csak akart. A kutyus félig kotorék eb és eléggé hajtja a vérre, és az orrát eszeveszettül tudja követni. És sajnos egy autó is elütötte már emiatt. Szerencsére csak az egyik első lábán ment át a kocsi eltörve azt, de hála az égnek meggyógyult. A házba nem vihettem be mert anyukám allergiás az állatszőrökre, de megválni már akkor sem akartam tőle így csak az a megoldás maradt, hogy ideiglenesen megkötjük. Nem szántuk ilyen hosszútávra,de nem volt más. Egyébként esetleg valami olyan módszert nem tudsz amihez nem kell kutyaképző?
2012. okt. 12. 18:25
 3/10 A kérdező kommentje:
Arra a kérdésedre, hogy mennyit foglalkozunk vele elfelejtettem válaszolni elsőre, de most pótlom neked. Most, hogy a párom és én is dolgozunk, így napi kétszer visszük le sétálni. Reggel olyan 15-20 perc attól függ, hánytól van munka, este pedig min. 30 perces sétát teszünk vele. Séta közben ha igényt tart rá játszunk. A lakásban pedig reggeli a sétán kívül is szakítunk rá időt. Délután, este és a további szabadidőnkben pedig gyakran játszunk vele, szinte semmit nem teszünk nélküle, mindig ott van körülöttünk. Még a fürdőszobába is elkísér.
2012. okt. 12. 18:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Na hát amennyiben aktív terrierkeverék kutyátok van, úgy ez a 45-60 perc séta meg a néha játszás istentelenül kevés. A két séta szintén baromi kevés, képzeld el, ha te csak naponta kétszer mehetnél vécére... Idősebb korára vizelettartási problémái is lehetnek ebből, amellett, hogy most is baromi rossz neki. Legyen meg a három séta, abból egy legalább egy órás, de inkább több, tele feladatokkal, agymunkával, fizikai munkával, legyen játék más kutyákkal, hogy lefáradjon, még mielőtt elmentek, mert fáradtan sokkal kevésbé lesz kedve hisztizni.

Plusz jó volna helyretenni a falkasorrendet, mert amit leírsz, az tipikus szeparációs stressz, és abból adódik, hogy a kutya, mint falakvezér, vigyázni szeretne rátok, de nem tud, mert eltűntetek a szeme elől, és tehetetlenségében ugat. Szóval olvassatok utána a falkavezérségnek alaposan, itt: [link] meg Jan Fennel és Cesar Millan könyveiben. No és persze szoktatni kell a rendes viselkedésre, zárjátok el néha csak a szomszéd szobába, és követeljétek meg, hogy csendben legyen, csak akko engedjétek vissza, amikor rendesen viselkedik.

Ha ezeket nem tudjátok egyedül kivitelezni, akkor viszont hívjatok szakembert.

2012. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ami a játékot meg a fárasztást illeti, úgy ahogy megvan. Egyedül a napi háromszori séta és annak hossza az ami akkor ezek szerint nem megfelelő. És igazad lehet abban is, hogy a falkavezérséggel problémák lehetnek, már más dologban is felvetődött ez a probléma.

Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a választ, mindent megpróbálunk, hogy több időt és gyakrabban sétálhasson és akkor az eddiginél is többet fárasztjuk. És remélhetőleg a falkavezér dolgot is megtudjuk oldani.

2012. okt. 12. 19:41
 6/10 anonim válasza:
53%
egyik sperktrum-os sorozatban láttam, hogy úgy veheted le róla a falkavezér szerepét, ha eljátszod, hogy eszel a kajájából, méghozzá úgy, hogy ő is ott van. Ez mutatja meg nekik a prioritást, miszerint ő csak azután ehet, miután te is ettél, s addig ne is add oda neki, míg nem nyugszik le :)
2012. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Most, hogy ilyen probléma merült fel és elkezdtünk érdeklődni mi is találkoztunk ezzel a dologgal. Több helyen is írták ezt és több ember is mondta, szóval biztos igaz.
2012. okt. 13. 10:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, ez egy dolog, de a falkavezérség 24/7 feladat, attól, hogy naponta fél percig bizonygatod, nem leszel te a főnök. Olvass utána :)
2012. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem vegyél neki egy olyan játékot ami egy jó ideig leköti így nem ugat vagy vegyél még egy kutyát hogy legyen kivel játszani szerintem azért ugat mert unatkozik,hiányzol

SOK SZERENCSÉT :)

2012. okt. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat
2012. okt. 14. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!