Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szállíthatok buszon?

Kutyát szállíthatok buszon?

Figyelt kérdés

2012. dec. 5. 21:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Azt tudod, hogy januártól chip is kell?
2012. dec. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én szoktam vinni bkv-val a kutyámat ( metron igaz még soha nem volt). És eddig mondjuk még soha nem volt baj,és én nem lyukasztok neki 320 ért vonal jegyet. Igaz nekem bulldogom van, szal az ölembe tudom még venni, és a szabályzat úgy szól h ha a kutya az ölben van akkor nem kell lyukasztani. Szájkosár...életemben nem raktam rá a kutyára, főleg h nem is az ő fajtájának meg felelő szájkosarunk van. Én mindig felcsattolom valami látható helyre a szájkosarat (pl táskám valamelyik részére, kabát) Így látják az utazók is hogy van szájkosár de a kutyának nem kell mert nem harap.

Barátnöm egyszer megkérdezett egy ellenőrt hogy mennyire veszik figyelembe a kutyákkal való szabályokat, és azt mondta az ellenőr hogy nem szoktak nagyon belekötni.... max ha nincs jegye az ebnek... Bár sose fogom megérteni, hogy mért kell teljes árut venni a kutyának.

2012. dec. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%
viszont az oltási könyvet tényleg vidd magaddal azt kérheti. Vagy ha be van oltva veszettség ellen akkor a bilétát rárakod a kutyának a nyakörvére, szentem az is elég.
2012. dec. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Rendes Tőled, hogy befogadtad és meg is tartod :)

De azért az gáz, hogy több, mint 1 éve nincs beoltva!!! Az állatorvos sem figyelmeztetett legalább a veszettség elleni oltásra??? Simán megbüntethet közteres, rendőr, akárki, ha kéri...elvileg nem szokták kérni, de utcán is bármikor elkérhetik.

És igen, jan. 1-től országos szinten kötelező a REGISZTRÁLT CHIP is...szerintem S.O.S-be pótold a mulasztásokat, nehogy gond legyen belőle...

2012. dec. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves ancsa én a 40kilós bulldogomat is ölbe tudom venni úgy ér ? :D


Ha találkozol egy kukacos ellenőrrel akkor az fog szólni. Ismerősőmnek azért szóltak mert a pincsijén nem volt szájkosár..

Jegy nem akkor nem kell a kutyának ha elfér ölben hanem akkor nem kell ha betudod rakni egy szállítóboxba vagy táskába ami zárható.

2012. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egyébként Diesel, ez egy idióta szabály, nem?

Hisz ismerős pl a pumiját, aki azért 40-45 cm körül van, rakja szállítóboxba a BKV-n, hogy ne kelljen jegyet vennie...pedig ezerszer nagyobb helyet foglal, mint egy öleb ölben :D

2012. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igyekszem minnél hamarabb beoltani. És a chip? Jövőre az is kötelező lesz? Ejj, másra is fordíthatnának ennyi energiát. Szerintem ez már túlzás. Ettől függetlenül én jó ötletnek tartom a chipet, de nem tenném kötelezővé.

Köszi mindenkinek :)

2012. dec. 9. 23:31
 18/19 anonim ***** válasza:

Kutyachip: Lassan lejár a határidő

[link]

2012. dec. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Eddig még sose jött ellenőr :) Mondjuk franci bulldogom van, csak 13 kg :D majd akkor amíg utazunk berakom egy nagy sport táskába, az lesz a szállító :)

Hátha egyszer akadékoskodnának se vennék jegyet a kutyának. Én kifizetem tisztességgel a havi 10 ezres bérletet, legyen az elég nekik,főleg h így télen még fűtés sincs a buszon... Na de ez már egy másik téma :)

2012. dec. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!