Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ahogy idősödik lehet bújósabb...

Ahogy idősödik lehet bújósabb egy kutyus?

Figyelt kérdés

egy év körüli keverék ivartalan kan kutyám van, 3hónapos kora óta velem (talán colliexfoxy) nagyon hiperaktív, mindig csak játszunk, meg tanulunk, és le nemm ál, de magától sosem bújik hozzám, és én kicsit hiányolom ezt. Ha dögönyözöm elvan vele és ha épp nem pörög, a hasvakarást szereti Szerintetek ahogy öregszik, változhat?

Egyszer bújt csak hozzám magától, mikor nagyon el voltam keseredve és odaült szorosan a lábamhoz, a fejét a térdemre tette és úgy búslakodtunk kettecskén. Más kutyák van hogy rendesen hisztiznek a simiért, miért van ez? Fog változni?

Amúgy imádom, sokat játszunk, szaladgálunk, tanulunk, úgy pörög mintha muszáj lenne :D



2012. dec. 6. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Komolyra fordítva a szót, ez simán változhat.


Lehet, hogy valamiért úgy érzi, hogy ezt neki nem szabad. Fogd meg, húzd magadhoz.

2012. dec. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
mentett kutya és mielőtt elhoztam bántották, lehet, hogy emiatt van?
2012. dec. 6. 22:04
 3/8 A kérdező kommentje:
ja de én sose vertem meg, bármit is csinállt, mert ha megdorgálom már attól is teljesen be van sz'rva. De szerencsére már ritkábban csinál rosszat.
2012. dec. 6. 22:06
 4/8 anonim ***** válasza:
De még mennyire! Az enyém kb 5 évesen lett bújós, előtte még a simogatást se szerette, most meg hozzám bújva alszik.
2012. dec. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az én kutyám 7-8 évesen jutott el oda, hogy felkéretőzik az ölünkbe, hogy dajkáljuk.
2012. dec. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy általában hogy van ez, azt nem tudom, de az én kutyám most öt éves, és teljesen szokatlan módon ha felhívom magam mellé a kanapéra (csak hívásra jöhet), akkor van, hogy marad mellett. Most meg azért vagyok itt a gyk-n, mert fogta magát, és az ölembe hajtotta a fejét, ilyet aztán tényleg nem szokott, ki akarom élvezni minden percét :)

Apukám kutyája (nem együtt élünk, de sokat találkozunk) meg az utóbbi években egyre jobban bújik, most már sajnos rohamosan épül le, de bújásban világbajnok lett mostanra.

Tehát amelyik kutyákat én jól ismerek régóta, azok bújosabbak, ahogy öregszenek.

2012. dec. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen! Nagy szüksége van rád, ne hanyagold el. Elég az is ha csak melletted lehet, de többet törődj vele, séták, simi. Ezért nem szabad idős kutyus mellé fiatalt venni. Nem a fiatalra van szüksége, hanem rád. Különben szomorú lesz, úgy érzi itt a csere ideje...
2012. dec. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy szeret a közelemben lenni, ha elmegyünk sétálni, akkor ahol forgalom van, nem merem elengedni, bár bízom benne (csak a tesóm kutyája elbambult, és elütötte valami barom), de ha kiérünk a rétre vagy erdőbe, akkor hagyom, hadd menjen és mindig figyel félszemmel, odajön ha hívom. de csak ha a kertben van dolgom, akkor mindig jön velem és nézi, mit csinálok, mintha a kis segédem lenne :) igazából tudom, telhetetlenség tőlem, hogy azt akarom, még bújjon is, mert másban nincs rá panasz, és mivel még kamasz, az is normális, hogy rosszalkodik kicsit.
2012. dec. 7. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!