Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Versenyek előtt hogyan és...

Szilvi & Argos kérdése:

Versenyek előtt hogyan és mennyit pihentetitek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Holnap megyünk BH 3 versenyre. Argos-sal a hét első 5 napján tréningeztem 10-20 perceket, de alkalmanként ezt az időt 2-3 részletre osztottam, közte játék, séta, helyben maradás.

Ma "csak" séta van...ez délelőtt bő 2 órás, 5 km-es lett, este megyünk kb. még 4 km-ert, kb. 1,5 órát.

Semmi tréning, csak séta, esetleg kis frisbeezés.


Ti a versenyeket megelőző napokban, esetleg hetekben miből, mennyit és hogyan dolgoztok, sétáltok, éltek a kutyákkal?


Én már kipróbáltam azt is, hogy verseny előtt 3 napon át csak naponta kétszer fél órára mentünk sétálni a kertből...volt, hogy egyáltalán nem foglalkoztam a kutyával 2 napig, tehát "kizártam" a falkából...volt, hogy előtte is tréningeztem reggel...nem vettem észre összefüggést a foglalkozás milyensége-időtartama és a verseny-vizsga alatt nyújtott teljesítmény között :)


Köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 7. 14:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyától függ. :)

Egyikkel sem gyakorlunk a vizsgát megelőző 2-3 napban, de a lemozgatás minden nap megvan (ilyenkor elkerülhetetlen egy-egy engedelmes feladat végrehajtása). A nyugodtabb kutyával nem, de a hiperaktívvabbal vizsga előtt is sétálunk, labdázunk, fárasztom. Mikor már a vizsga helyén vagyunk, pár egyszerű feladatot kérek tőlük, és dícséretként tömöm őket jutifalatokkal. :)

Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy elsősorban nem ettől függ, hogy sikerül-e a vizsga (vagy nem).

2012. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, én is így gondolom!

Kutyám hmmm hogy is mondjam, hangulatfüggő, ahogy én is...ha nagyon van kedve dolgozni, akkor pörög, ha nincs, akkor húzni kell. Kezdem megtanulni, hogy a viselkedésemmel, mozdulataimmal, hangommal hogyan tudom behangolni a kívánt állapotba :)

Azt vettem észre, hogy neki tök mindegy, hogy előtte mennyit sétálunk, mivel megszokta a napi kétszeri hosszú szabadon való sétákat-futásokat.

A tréningen tegnap már láttam, hogy nem volt úgy kedve, gyorsan abba is hagytuk :D

De pl. mikor hétvégéken mindkét nap reggeltől-estig rendezvényen vagyunk, mindkét nap pörög, játszik, dolgozik!

Az a baj, hogy 2 évig elcsesztem, túl indulatosan bántam vele gyakorlásokon...az elmúlt szűk 1 évben sikerült változtatni, örömmel dolgozott! Bár az elmúlt versenyen ismét úrrá lett rajtam a teljesítménykényszer...most talán ismét jó úton haladunk :)

De a mostani verseny után kap 3 hét fegyelmező mentes pihenőt :D

2012. dec. 7. 15:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig egyszer voltam versenyen a kutyámmal. Előtte lévő napokban egyáltalán nem gyakoroltunk, verseny előtt 5 perccel megcsináltattam vele pár dolgot. Mindent végrehajtott, mikor szólítottak akkor is mindent gond nélkül. Pedig kicsit tartottam tőle, hogy felsülök :D

Nem hiszem, hogy bármikor is fogok vele versenyre menni még egyszer. Ez egy egyszeri alkalom volt, mert nyúztak, hogy nevezzek be :) Őt nem erre találták ki.

2012. dec. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 napot szoktam pihentetni. Ilyenkor semmi sincs, se séta, se semmilyen lemozgatás. Még trükköket, ügyességi feladatokat sem gyakorlunk. Kertes házban lakunk, így az eü sétákról sem kell gondoskodnom. Ebben a 3 napban próbálok nem foglalkozni a kutyámmal, még csak nem is szólok hozzá, amolyan "dísznövény" státuszban van ilyenkor. A versenyen persze tele van energiával, előtte jobban le kell mozgatnom, mint normál esetben, viszont a 3 napi teljes hanyagolás után sokkal nagyobb kedvvel dolgozik.

Van ismerősöm, akinél az vált be, hogy 2 héttel verseny, vizsga előtt már nem gyakorol egyáltalán. Csak séta, lemozgatás van, de szigorúan semmi több. Ezt kutyája válogatja.


Sok sikert! Jó lesz ez a Mikulás Kupa, mi is kint leszünk. :)

2012. dec. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az, hogy szobadísznek nézem a kutyát, az nálunk a legdurvább büntetés...ilyenkor se simi, se játék, se hozzászólás, se séta, talán még kaja sem, SEMMI.


Majd jövőre kifejlesztjük a módszert, ha lesz lehetőség versenyekre járni továbbra is :)

2012. dec. 7. 16:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Különös, nálunk ez sosem volt büntetés, ő sem vette sosem annak. Mondjuk nem utasítom el magamtól ilyenkor, ha akar ott lehet mellettem, az ölembe is bújhat a csöpp 40 kg-jával. Szoba kutya, minden nap van játék, rengeteg dögönyözés és dédelgetés, csak ilyenkor nem. 1-2 nap múlva szeretethiányosabb, jobban meg akar felelni, de nem omlik össze, mint egy súlyos büntetéskor.

Bár nem is értettem soha ezt a büntetési technikát, hisz a gazda enni ad a kutyának, gondoskodik róla, sétáltatja, megvannak a közös programok, a kutya végig a gazdája mellett van. Ezt én nem tartom büntinek. A kutyának amúgy sem lételeme a kényeztetés és cirógatás. Nagyon sokszor érzem, hogy már túl sok a gyakori simi az enyémnek, nincs rá akkora igénye. Mindig úgy gondoltam, hogy a legnagyobb bünti az a tényleges falkából kizárás (hogy napokig, hetekig nem is mehet a főnök közelébe, nem hogy enni kap tőle meg sétálni viszik), nem ez a Cerberosos verzió, de ha beválik, akkor egy szavam sincs. :)

2012. dec. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Most jöttünk meg sétából, persze rövid tréninget is nyomtunk barátnőmmel :D no comment :)


Én úgy csináltam, hogy akkor végig kint volt a kertben büntiben, szó szerint levegőnek néztem, 3 napig kaja sem volt...a fagyos levegő jó egy hétig tartott...ezt 3,5 év alatt 2-szer csináltam meg, és bevált!

2012. dec. 7. 19:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én nem járok versenyre a kutyámmal,de elolvastam a válaszokat és egy valamit nem értek: Miért kell verseny előtt "szobadísznek/dísznövénynek" nézni a kutyát?

Az oké,hogy pihentetni kell előtte, de miért nem lehet megsimogatni stb.?

bocsi,hogy bekérdeztem :D de érdekelne

2012. dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
a kizárást akko rhasználjuk, ha a ktuya agressziót mutatott, nagyon rossz dolgot csinált. A falkából kizárás a legnagyobb büntetés ami a kutya számára el lehet képzelni. Ez a kutya mindennap csinálta neked a feladatokat tökéletesen, te meg ukmukkfukk a semmiért ok nélkül kizárod? Privát tér, elküldések oké, de néha behívhatod a privát teredbe egy kis simire majd megint kiküldöd onnan.
2012. dec. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9!

Pont, hogy azt írtam, hogy a kutyám azt csinál, amit akar míg "dísznövény". :) Szoba kutya, végig mellettem van, akár befeküdhet az ölembe is, nem állítok fel privát területet ilyenkor. (Illetve közvetlenül verseny előtt szoktam egyszer.) Persze simi is van, ha nagyon ellágyulok vagy elfelejtem, hogy ő épp levegő. :) Nem zárom ki magamtól, nem küldöm el, csak szimplán nem foglalkozom vele. Mint írtam, az én kutyám egyébként sem élvezi annyira a dögönyözést, nem egy bújós típus a legnagyobb sajnálatomra. Inkább teher neki, ha cirógatom és kényeztetem. És nem veszi büntetésnek, ha szobanövénynek tekintem pár napig. Tökéletesen tisztában van azzal, hogy most büntiben van-e vagy csak pihi van egy-egy esemény előtt.


Az egyébként világos, hogy a falkából időlegesen kizárás a második legnagyobb büntetés, csak az nem világos, hogy aszerint a módszer szerint, amit egyes sulik hirdetnek (Cerberos: "A kizárás azt jelenti, hogy semmiféle módon nem kommunikálunk, nem lépünk kapcsolatba a kutyánkkal. Mintha nem is létezne: nem szólunk hozzá, nem nézünk rá, nem nyúlunk hozzá és nem is büntetjük. Ha ugrál, ugat, akkor elfordulunk, ellépünk tőle. Ebben az időben nem használunk parancsszavakat sem. A sétáltatás csak pórázon történik, mindennemű kommunikációtól mentesen. A kutyát nem hívjuk magunkhoz, hanem egyszerűen odalépünk hozzá, rácsatoljuk a pórázt, az ajtóban egyetlen szó nélkül, a póráz segítségével hátrahúzzuk, kilépünk előtte, és elindulunk. Figyeljük meg, hogy ő melyik irányba menne – mi épp az ellenkező irányba induljunk, de mindezt szótlanul tegyük. Ne engedjük, hogy feszítse a pórázt. Az etetés a fent leírtak szerint történjen, és az is egyetlen szó nélkül") mitől büntetés? Nem kommunikálok a kutyával, de mellettem van, én etetem, elviszem sétálni, gondoskodom róla, foglalkozom és törődöm vele. A kutyának nincs olyan memóriája mint az embernek. Nem fogja azt gondolni "hogy ja igen, még mindig azért nem néz rám és nem szól hozzám a gazdi, mert egy hete neki mentem egy másik kutyának." Volt ismerősöm, aki csinálta ezt. Pici lakásban, kert nincs. A kutya szőre napi foglalkozást igényelt. Az eb, ha jól emlékszem nekiment egy másik kutyának. Én nagyon jól szórakoztam, a bünti úgy zajlott, hogy egy hétig a fent leírtak szerint viselkedett a csaj, nem szólt egyáltalán a kutyához, nem kommunikált vele egyáltalán, de napi 2-szer adott neki enni, napi 4 alkalommal vitte le sétálni, más kutyák közé is, naponta fél órát ücsörgött mellette esténként és babrált a szőrével. És csodálkozott, hogy semmit sem változott a kutya viselkedése. :)


8#

Már leírtam miért használom ezt a "dísznövényes" technikát én is és még nagyon sokan. A kutya nincs lemozgatva, sokkal több energiája lesz a versenyen, sokkal jobban fog pörögni. Emellett az, hogy hónapokig tartó, már megszokott napi kemény edzés után hirtelen nincs semmi munka, ez kizökkenti a kutyát, nyugtalan lesz tőle és mikor dolgoznia kell majd, még jobban fogja élvezni. És azért érdemes levegőnek nézni ilyenkor az ebet, mert egy picit szeretethiányosabb lesz tőle és sokkal jobban meg akar majd felelni az elvárásoknak, sokkal jobban törekszik majd.

2012. dec. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!