Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvadult tőlem a kutyám?

Elvadult tőlem a kutyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 7hónapos kan kutyám. Kiskorától kezdve nagyon sokat foglalkoztam vele, tanítottam, sétáltunk, játszottunk. Úgy 3-4hete elég sokat kell dolgoznom, és kevés időm jut rá. Persze megetetem, meg megsimogatom, de csak úgy "futólag" .. Ma reggel kimentem hozzá, hogy játsszak vele, és megszeretgessem egy kicsit, és nagyon furcsán viselkedett.. Ugrált össze-vissza, szaladgált fel-le, nem hagyta hogy simogassam, kapkodott a saját farka után.. És nem úgy tűnt, mint aki izgatottságból, vagy örömében csinálja ezt.. Inkább ingerültnek tűnt, és zavartnak.. Nagyon lelkiismeret furdalásom van emiatt,mert imádom a kutyámat, és nem szeretném ha rossz kapcsolat lenne közöttünk.. Szerintetek "elvadult" tőlem? Vagy mi lehet ennek az oka? Helyre lehet ezt hozni? Mi a véleményetek erről?
2012. dec. 8. 13:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Talán mert már megszokta hogy mindig vele foglalkozol, és most ő hiányolja azt hogy senki sem foglalkozik vele. Hát őszintén nem tudom, mert az úgy nem oké, hogy így viselkedik. Egyszer nálam is történt ilyen, és nekem is nagyon nagy lelkiismeret furdalásom lett tőle. De miután jutott időm rá, mindig vele foglalkoztam, csak ő vele. Már szerintem azóta nekem megbocsátott XD. Próbáld ki te is, és ha sokat dolgozol, akkor ajánlom hogy vegyél ki egy kis szabit, és foglalkozz vele egy kicsit.
2012. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
De őszintén nem tudom mert azért nálam nem volt ilyen hogy harabdálta a farkát.. Kérdezd meg az állatorvostól..
2012. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat! tényleg borzasztóan bánt a dolog,mert mikor megvettem őt, felelősséget vállaltam érte, és most valahogy úgy érzem, hogy nem vagyok jó gazdája.. :(
2012. dec. 8. 14:01
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Tele van energiával és túlpörgött. Menjetek sétáljatok egy nagyot az erdőben, és minden rendben lesz.
2012. dec. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
Érdekes
2012. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 julcsika987 válasza:
Hát szerintem beteg lehet, vagy nem tudom szerintem vidd el állatorvoshoz.
2012. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Pont most kamaszodik a kutyád, vagy hamarosan fog, de még fiatal, és sok mozgást (meg persze figyelmet) igényel, ezért ha nincs olyan sok időd, inkább egy intenzívebb sétára vidd el, vagy taníts neki trükköket (a szabad formálás például nagyon fárasztó neki, de ehhez előbb kondícionálnod kell a klikkerre), esetleg kezd el vele frisbeezni (csakis kutyafrizbivel). Hatásos fárasztás, ha más fiatal kutyákkal játszhat, ebből 10 perc annyit ér, mint egy óra nyugis séta! :) Egyébként meg meg fogja szokni, hogy nem mindig foglalkozol vele, ha akkor, amikor van rá időd, rendesen megdolgoztatod! Kitartás! :)
2012. dec. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az etetés, meg a simogatás még nem minden, sőt!

Ha rosszkor teszed ezeket a dolgokat, azzal ártasz a legtöbbet.

A sok mozgás, fegyelmezés, szabályok betartatása fontosabb egy kutya életében, mint a simogatás.

Ezektől érzi, hogy bizonyos szabályok szerint él, ettől érzi magát biztonságban.

Ha ezt elhanyagolod, teljesen mindegy, mennyit eteted, meg simogatod, a tisztelet teljesen semmissé válik, ami a bizalmat is magával húzza.

Szóval mielőtt bármit csinálnál vele, ha ennyire aktív, akkor előbb le kéne fárasztani egy kicsit, mert így csak az izgatottság forrását látja benned.

Aztán gyakorolni vele bizonyos szokásokat, mint pl etetés, vagy bármi, amiben szabályozottság van.

És ha jól teljesít, akkor jöhet a kaja, meg a simogatás.

Ha kevés időd van, akkor is inkább az elejére koncentrálj, és ha a végére nem jut idő az a kutya számára nem olyan nagy baj, mint ha az elejére nem jutna idő. Nem úgy gondolkodik, mint egy ember. Neki ezek a fontos dolgok.

2012. dec. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Lassan kezd kamaszodni. Milyen fajta?

Ilyenkor főleg figyelni kell rájuk mert hajlamosak az ember fejére nőni.Ha tudod old meg hogy minél többet foglalkozz vele bár gondolom rajta vagy az ügyön:) Gyakoroljatok engedelmességi feladatokat és falkavezérségre is fektess komoly hangsúlyt. Esetleg munka előtt egy kiadós lemozgatás lehetséges?

Ami szerintem sokat segíthetne ha bent lehetne veled a házban ha eddig nem volt így. A passzív együttlét is együttlét és ez a kutyának a legnagyobb öröm, emellett jobban tudod majd kontrolálni is mintha csak kimennél hozzá játszani. Na egyszó mint száz próbáld meg kicsit összhangba hozni az új életritmusod (ha ilyen marad) a kutyuséval.:)

2012. dec. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem kell vele állatorvoshoz menni, mert csak ki fog röhögni. Gondolom a futólag foglalkoztál vele annyit takar, hogy 3-4 hét alatt egyszer se vitted sétálni? Ha sok dolgod van akkor is próbáld meg a napi 1 sétát.
2012. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!