Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvadult tőlem a kutyám?

Elvadult tőlem a kutyám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 7hónapos kan kutyám. Kiskorától kezdve nagyon sokat foglalkoztam vele, tanítottam, sétáltunk, játszottunk. Úgy 3-4hete elég sokat kell dolgoznom, és kevés időm jut rá. Persze megetetem, meg megsimogatom, de csak úgy "futólag" .. Ma reggel kimentem hozzá, hogy játsszak vele, és megszeretgessem egy kicsit, és nagyon furcsán viselkedett.. Ugrált össze-vissza, szaladgált fel-le, nem hagyta hogy simogassam, kapkodott a saját farka után.. És nem úgy tűnt, mint aki izgatottságból, vagy örömében csinálja ezt.. Inkább ingerültnek tűnt, és zavartnak.. Nagyon lelkiismeret furdalásom van emiatt,mert imádom a kutyámat, és nem szeretném ha rossz kapcsolat lenne közöttünk.. Szerintetek "elvadult" tőlem? Vagy mi lehet ennek az oka? Helyre lehet ezt hozni? Mi a véleményetek erről?
2012. dec. 8. 13:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ! mindent megteszek, amit csak tudok, ma majdnem egész nap kint voltam vele, voltunk sétálni, játszani. de olyan furcsán viselkedett.. olyan vad volt, és észrevettem, hogy a kajáját is félti tőlem.. ő soha nem volt ilyen.. akár húzni-nyúzni is lehetett miközben evett, nem foglalkozott vele, most meg kikapott egy falat kaját a tálból, és mintha versenyt futna valakivel, morogva elrohant vele.. egyszerűen nem tudom mi történt... olyan mintha az ellenségének tartana, pedig nálam jobban őt senki nem szereti a világon.. Amerikai staffordshire terrier-ről van szó egyébként..
2012. dec. 8. 17:54
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha a kajálással van gond, csináld azt, hogy le kell ülnie és türelmesen várnia, és csak akkor ehet a tálból, amikor te megengeded neki. Ezzel is erősíted, hogy te vagy a falkavezér, és nagyon gyorsan rá fog jönni, mit vársz tőle, és le fog nyugodni kajálás előtt!
2012. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ez a kaja ügy elárul mindent... Kamaszodik, fitogtatja az erejét.. A falkavezérségre figyelj ilyenkor.
2012. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! és gondoljátok, hogy a kamaszodás miatt viselkedik velem másként? ezért nem bújik már oda hozzám mikor kimegyek? szó szerint máshogy néz már rám.. fog ez változni? olyan a tekintete mintha nem bízna már bennem. meg az egész testtartása, az egész kutya ezt tükrözi..
2012. dec. 8. 18:23
 15/18 anonim ***** válasza:

A legjobb az lenne ha kutyasuliba vinnéd ha megoldható.

Ajánlom hogy olvass minél több kutya neveléssel foglalkozó könyvet (neten is vannak fent). Fog változni persze ne aggódj de azért tenned kell. Olvass utána a falkavezérségnek és tartsd be.

2012. dec. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
De tényleg segítene ha bent tartanád sokkal közelebbi lehetne a viszonyotok. Főleg egy ilyen rövid szőrű kutyusnak nem is egészséges télen kint. Valamint itt lenne az ideje ivartalanítani az sokat fog segíteni.
2012. dec. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat! a falkavezérséggel(eddig..) nem volt gond, soha nem ugrált fel, hallgatott rám.. jó, nem volt egy angyal kutya, vannak hibái, de tényleg nagyon sokat jelent ő nekem, és össze vagyok most én is zavarodva, hogy mi a fenét ronthattam el.. mintha egy másik kutya lenne.. a bent tartás sajnos nem megoldható, mert nem egyedül élek itt, és hát nem mindenkinek áll a szívéhez ilyen közel ez a kutyus..
2012. dec. 8. 19:08
 18/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ebben a kamaszkorban 3-4 hét foglalkozás nélkül nagyban hátráltatja a nevelést és a kettőtök közti normális kapcsolatot!

Legalább napi 1 órás sétára, 10-15 perces játékos tanulásra csak van időd!!

Ha viszel egy kis rendszert az életetekbe, foglalkozol vele napi szinten következetesen, inkább fegyelmezed, mint szeretgeted, akkor csak idő kérdése, hogy mikor tér vissza a régi, jól nevelt kutyád :)

Egy kölyök még nem tudja felfogni nagyon, hogy ha eddig ki volt nyalva a feneke, most miért nem foglalkozik vele a gazdi...figyelemért kiált, figyelemfelkeltő dolgokat cselekszik.

Azért azt se csináld, hogy ha egyik nap szinte semmit nem foglalkoztál vele, akkor másnap az egész napot szinte vele töltöd! Mert legközelebb, ha nem lehetsz vele, el fogja várni az együtt töltött időt...


Nekem egy már 4,5 éves érett kutyám van. 1 éves kora körül megszokta, hogy ha a napi rendtől el is térek, azt okkal teszem, és neki a dolga, hogy nyugodtan várjon.

Jelenleg én is naponta 3-4 órát alsó hangon foglalkozom vele, kert ellenére két séta, futtatás, tréning, játék, jön velem mindenhova és éjjel bent alszik, nappal is sokat van bent...Ennek ellenére hébe-hóba kihagyok napi 1 sétát, vagy akár a napi 2-t is, vagy nincs vele játék, esetleg többet hagyom a kertben...hogy ha úgy adódik, hogy megváltozik a helyzet és nem leszek itthon napközben (remélem, ez minél hamarabb bekövetkezik), akkor is nyugton várja ki, míg hazaérek és vele foglalkozok.

2012. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!