Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne fázzon?

Mit tegyek hogy ne fázzon?

Figyelt kérdés
Ugyebár tél van és hideg. A kutyánk kint van egész nap, mert a házba tilos behozni. Nagyon rossz látni ahogy fázik és már nem egy fiatal kutya. Mostanság kevesebbet eszik és most meg is van fázva. Nem vagyunk egy gazdag család. A kutyaruhához nincs hozzászoktatva. Mit tegyek hogy jó meleg legyen a házikójában? rakok fel neki függönyt. És még mit tehetek?
2012. dec. 9. 12:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
ne piszkáljátok már szegényt, jót akar annak a szerencsétlen állatnak, nem tehet róla, hogy a szülei nem engedik be a kutyát.. :/ egyébként az én kutyám is kint van, igaz, ő még fiatal.. valahogy mindenképpen mutasd meg neki,hogy jobb a házban, mint kint a hóban. tegyél neki a házba régi ruhákat,amiket már nem használtok, és ha lehet, akkor legyen a ház egy nagyjából szélvédett helyen (ne az udvar közepén..) én hallottam már olyanról is, hogy műanyag palackba forróvizet teszel, begöngyölöd ruhába, és beteszed a házba.. valamennyire ez is fűt szerintem. remélem segítettem kicsit.. :)
2012. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hát végülis a kutya egész nap a házába van. De ez a meleg vizes palackos dolog ez nagyon tetszik:)) Köszönöm szépen!:D
2012. dec. 9. 13:32
 13/18 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy ne a földön feküdjön a kutya. Nem tudom, milyen a háza, van-e valamilyen emelés benne, ha nincs, akkor tegyél be téglákat, arra fektess le valami régi ládának az alját, arra pedig hungarocellt, és jó meleg rongyokat. Alulról fontos, hogy jól le legyen szigetelve. Rakj be sok ruhát, hogy tudjon mibe burkolózni.
2012. dec. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Fraser6 válasza:
A legegyszerűbb és legolcsóbb ha szalmát tesztek a házába jó vastagon olyan 2000-ből megvan és az nem is kevés és nagyon jól melegít mi is azt használjuk.
2012. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A napi kaja adagját emeljétek meg jó 50%-kal, és naponta 2-3 részletben, MELEGEN, akár meleg vízzel felöntve kapja meg! Naponta kétszer, legalább reggel és este vigyétek el sétálni kétszer fél órára, hogy felmelegedjen és működjön rendesen a vérkeringése is!

Ez a MINIMUM, amit meg kell tenni egy idős, kinti fázós kutyáért!!!

2012. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A hungarocellt 2 perc alatt tönkre tudja tenni. Legalábbis ismertem olyan kutyát, aki tollpaplant, hungarocellt, mindent szétszedett, szétrágott, pedig az ő érdeke, hogy meleg legyen a házában. Azért egy próbát megér, 150 forint / m2, tényleg olcsó!
2012. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Segítek, a rétegek helyes sorrendje: kutyaház külső fala, aztán hungarocell, aztán egy belső fal, hogy ne szedje szét a szigetelést. Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. De mondjuk erre a mínuszok beállta előtt is lehetett volna gondolni ugye, nem most van először hideg ebben az évszázadban...
2012. dec. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szalma a házba. És ha tudsz szerezni tepertőt, azt is lehet neki naponta adni pluszban.

Amúgy mit eszik a kutyátok?

2012. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!