Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S segítség kellene egy...

S. O. S segítség kellene egy alaszkai malamuthoz. Nevelés?

Figyelt kérdés

Ma találtunk egy malamut kölyköt kinn az utcán kóborolva. Fehér-szürke színű, kisfiú. Én olyan 14 hetesnek nézem nagyon félénk kis sírós szegényke. Arra gondoltunk hogy megtartjuk ha nem jelentkezik érte senki. Így hirtelen kapkodva infót gyűjtöttem a fajtáról. Sok mozgásigény, sokat kell tanítani, önfejű, nem bírja a meleget, egyéb állatok (kacsa, csirke macska) ki vannak zárva. Ezek rendben is vannak.

Én reggel 6tól délután 1ig nem vagyok itthon addig anya lenne vele, utána megindulna minden nap a séta, foglalkozás, tanítás, játszás. Ez így jó időbeosztás?

Illetve az első pár napban mire kell figyelnem? Esetleg hozzuk be a szobámba hogy kialakuljon a kötődés?

Ne nézzetek hülyének csak annyira szeretnék jó gazdija lenni a csöppségnek (és remélem nem jönnek érte).


2012. dec. 9. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt régen egy befogadott malamutunk. A háziállatokat bírta, és a meleget is, viszont a szuka kutyákkal (ő is az volt) nem fért össze semmilyen módon!
2012. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első néhány napban, sőt hétben tényleg jobb lenne, ha a közeletekben lakhatna. Egyrészt, mert hideg lenne neki kint, másrészt a kötődés miatt, mint írtad.

Állatorvoshoz mindenképp vigyétek el, adassatok neki oltásokat. Lehet, hogy kapott már, de lehet, hogy nem.

A malamutnál a nagy mozgásigényt úgy kell érteni, hogy extrém nagy. Nyilván még nem, mert kölyök, de készülj el rá, hogy ha nagyobb lesz, gyalogszerrel nem tudod majd elfárasztani. Mindenképpen kezdd már most tanítani az alapvető engedelmességi feladatokra (behívés a legfontosabb, pórázon járás, ül-fekszik-marad, nem szabad, na meg a szobatisztaság) hogy később könnyebbek és élvezetesebbek legyenek vele a séták (el lehessen engedni).

Vidd minél több helyre, akár ölben is, hogy szokja a világot. Kölyökként az utcán kóborolni nem leányálom, nem hiába félős. Minél több mindent lát a te oltalmad alatt, annál jobban meg fog bátorodni fokozatosan.

Legyél vele nagyon-nagyon következetes. Már most, hiába pici és cuki. Amit nem szabad, azt soha nem szabad, ha pedig követelsz valamit, azt mindig követeld meg, ne hagyd, hogy elmismásolja a feladatokat.

2012. dec. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hovarju ***** válasza:

Szerintem legelőszőr orvoshoz vidd, és nézesd meg van-e benne chip. Lehet hogy keresi a gazdája.

Ha pedig nálad marad, én legalább tavaszig bennt tartanám a lakásban, hogy kialakuljon a kötődés. Tavasztól pedig mehetne a kertbe, bár én akkor is kinti-benti kutyának tartanám.

Következetes neveléssel és sok foglalkozással remek kutya lesz belőle.

2012. dec. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Voltunk dokinál, makkegészséges de nincs chip. Nemsokára azt is fog kapni. Oltások is következnek. A szobatisztaság egy szempillantás alatt ment nagyon meglepődtem. De hiába neki a szobámban tőlem másfél méterre a hely neki akkor is fel kell ugrani hozzám és befészkelni magát a lábamhoz :) Imád kocsikázni kedvenc helye az ölemben van vagy két lábra áll és leskelődik. Odin lett a neve :)

2012. dec. 13. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!