Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne így kutyát...

Érdemes lenne így kutyát tartanom? (lent)

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk, egy staffira gondoltam csak az a baj, hogy iskolába járok és péntektol vasárnap estig nem vagyok otthon. Persze, addig a szuleim gondoznák, de így jó lenne neki?
2012. dec. 10. 10:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy a szüleid gondoznák? Enni adnának neki, aztán ennyi? Vagy vinnék sétálni, játszanának vele, naponta 2-3 órát mozgatnák?
2012. dec. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Staffit végképp nem.


Ő úgy tudom, hogy bár családban is jól működő kutya, fontos neki a gazdával való állandó, rendszeres kapcsolat és mozgás.

Iskolás gyerekeknek szerintem egyszerűen nem alkalmas.

2012. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy van már 1 kutyánk és 18éves vagyok.
2012. dec. 10. 10:36
 4/19 anonim ***** válasza:
És azzal a kutyussal ki foglalkozik? Ki viszi sétálni?
2012. dec. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Remek, akkor már van kutya, szerintem a következőt akkor vedd magadhoz, ha önálló életet kezdesz és abba belefér.
2012. dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha pénteken van még egy kis időd foglalkozni vele, aztán legközelebb meg vasárnap este, az azt jelenti, hogy csak szombaton nem tudnál vele foglalkozni. Ez nem olyan vészes, főleg, ha lenne egy játszótársa is a másik kutyád személyében. Gondolom a szüleid, ha vállalták a részbeni gondozását, abba beletartozik az etetés, sétáltatás. Nem hiszem, hogy akkor gond lenne, csak a fajtát kell jól megválasztani, tényleg nem biztos, hogy a staffi a legjobb választás ebben az esetben.
2012. dec. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

Ha ilyen keveset vagy otthon, várjál még azzal a staffi-vel. Sem a szüleidnek, se a kutyának nem lesz jó, ha alig tudsz vele foglalkozni.

Nem akarlak megbántani, de rengeteg szülőknek lepasszolt staffi-t láttam már és általában senki sem boldog a helyzettől.

2012. dec. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%
ha nagy a kert akkor bőven jó..
2012. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A másik kutya a hugomé, o foglalkozik vele. Benti kutya és mindig van aki foglalkozzon vele. Nálunk mindenki szereti a kutyákat.
2012. dec. 10. 10:55
 10/19 anonim válasza:
szerintem nem lenne baja vele :) persze mérlegeld a többiek válaszát is, de pl nekünk is kertes háznál van a kutyus (bernáthegyi), és tök jól elmászkál akkor is, ha nem vagyunk otthon (mi, gyerekek). Napközben pedig anyám és apám is kimegy olykor, foglalkozik vele, persze ők nem túl hosszasan (de ugye ki tud ellenállni a hívogató fejüknek :) ). Szerintem ettől függetlenül a kutya tök jól elvan, mindig talál vmit, amit szétszedhet :P
2012. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!