Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a kutya cip-ről?

Figyelt kérdés

Kiváncsi lennék a véleményetekre hogy szerintetek hasznos e. Van e valami hátránya a dolognak?(bár kétlem)

Az állatorvosok számolnak rá a 3500ft-on felül? (már egy kutyánk chippes de a többi más állatorvosnál van)

Mert elvileg a vizsgálat 3000ft akkor még ehhez megy a chip àra vagy nincs szükség vizsgálatra?

Szerintetek ha egyszerre több kutyát viszünk az nem lenne gond?

(4 kutyát kell még vinnünk meg lehet a szomszédét)

Elnézést de az àllatorvosubk jelenleg nem elérhető de a válaszokra minél előbb szükség lenne mivel elég messte van a doki és a szomszéd kutyust is "el kell kérni".


2012. dec. 10. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmi baj ha többet visztek egyszerre örülnek is neki. Nekem 5 kutyám van, 3 tenyésztőtől, ők alapból chippesek, 2 mentett, az egyik 4 a másik 10 éves múlt, nekik nincs még, de jövőre kapnak, mert anélkül nem fogják elfogadni a veszettség elleni kötelező védőoltást, bár tőlünk még azt sem kérték soha, pedig minden nap mindegyiket visszük sétálni. Én nem tartom hasznosnak, mert az enyémeknek mindig fél óra amire megtalálja a doki bennük, és ha ők elvesznének és megtalálnák őket, még ha meg is nézetnék, akkor is az első húzásra kb azt mondaná a doki h nincs benne, ezért az enyémeken biléta is van, de sztem tettesd be, de csak a szabály miatt.
2012. dec. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

a cipről semmi...


Amúgy vagy 1000szer megbeszéltük már nézz utána hogy mi a véleményünk.


Ha ch-val írod akkor talán még eredményes is lesz a keresésed.

2012. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valamennyire jónak tartom, mert hátha a legtöbb kutya azonosítható lesz. Az enyémet holnap viszem chipeltetni. Hát az áráról annyit tudok hogy 3500 forint. Én azon felül nem nagyon szeretnék fizetni semmit
2012. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Második: ha nem látnád csak ott írtam el véletlenül nem vagyok sík hülye -.-.

Azért írtam ki a kérdést mert mint olvashattad más kérdéseim is vannak és nem mindre találtam választ.

Sok kérdést olvastam én is linkeket is láttam viszont nem tudom van e valami fejlemény a témával kapcsolatban. Ès amit az első leírt pl. még soha sem olvastam...

2012. dec. 10. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
a chippen felül még be kell fizetni a regisztrációs díjat, persze ha nincsen benne ha csak 3500 ft-t mondott az orvos akkor nektek mázlitok van mert nekem cakli-pakli 5500 volt.
2012. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ahány orvos, annyi ár van forgalomban. Néhány helyen pedig már ingyenessé tették a chipezést .Kár, hogy kevés van belőlük.

Itt hiába írja bárki is, hogy de, bizony 3500 a chip, ha az orvosod rászámolja a vizsgálati díjat, nem tehetsz semmit. Szóval, csak az orvosod tud pontos választ adni neked árról és netán kedvezményről is. Bár, ismerve a nagy átlag dokikat, most nekik nem nagy szám egyszerre akár 10 kutya sem, hiszen, sokan viszik ezekben a hetekben chipeltetni a kutyákat.Megy a bolt náluk így karácsony előtt.

2012. dec. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt hallottátok, hogy kutyaadót akarnak bevezetni, és annak pedig az a feltétele hogy regisztrálva legyenek a kutyák?
2012. dec. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt is hallottam, hogy az fog majd kutyaadót fizetni, aki nem chipeztet és nem ivartalanít és a befolyt adót ivartalanítási akciókra fogják fordítani menhelyeken. Ha tényleg így lesz, nem lesz ellene kifogásom. Egy remek ösztönzés a chipezésre, ivartalanításra, aminek a hiánya a fő oka a magyarországi menhelyek túlzsúfoltságának. Valahogy véget kell vetni ennek a kilátástalanságnak.

Ha meg az adót tényleg jó célra fordítják vissza, akkor nincs ellene semmi kifogásom.

2012. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, ahol nem tudják hány kutya van (pl. cigányoknál van egy pár) nem tudnak adót sem behajtani.

Ha meg elveszik egy chipes kutya, nem fogja az új befogója átregisztrálni, úgyhogy nem fogják a gazdái megtalálni. Nem látom értelmét ennek. Inkább azt mondják meg hogy a macskákat miért nem kell chipelni? Meg oltani? Meg féreghajtózni? Mert nem kivitelezhető, nem behajtható. Ők viszont szórhatják a betegséget?

2012. dec. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!