Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyát meglehet tanítan...

Minden kutyát meglehet tanítani az alapokra?

Figyelt kérdés
Van egy labradorom 2 éves és amit szerettem volna elérni nála azt már elértem:) (ül, pacsi, fekszik, köpd ki, gyere ide, lábhoz (99.99% osan behívható mindíg és minden körülmények között) láb lett sétál, csak akkor kezd el enni, ha kiadom a parancs szót, földről semmit nem eszeik... szóval tényleg egy hangom nem lehet mert nagyon gyorsan és könnyen megtanúlt mindent. Most szeretnénk egy angol bulldogot! én azt hallottam róla, hogy nagyon nagyon makacs.. de ezeket az alap dolgokat nála is eltudnám érni?
2012. dec. 11. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Hát a labrador után egy angol buldog ég és föld lesz :D


Mindent el lehet náluk is érni csak keményebb irányítás kell nekik, magabiztosabb vezető. Szerencsére a legtöbb buldog nagyon jól motiválható jutalom falattal. Az hogy makacs egyébként így ebben a formában nem 100osan igaz. Buldog ezért nagyon "ragaszkodik" ahoz amit megszerzett úgyhogy nem igazán szeretné majd odaadni :)


Ceasar millan hogyan neveljünk tökéletes kutyát című könyvébe van szó angol bulldogról. Éredemes lenne elolvasnod hogy milyen is egy angolbuldog :)

2012. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

Az alapoknál többre is :) NEkem angol bulldogom van, és van engedelmes 1-es meg 3-as, és ügyességi 2-es vizsgánk.

De tény, hogy totálisan más ösztönkészlete van, mint egy labradornak. Nagyon jó példa a labda, kb. egy évet melóztunk azon, hogy ne az ellenkező irányba induljon a labdával, hanem felém. És onnantól még fél év volt, hogy vissza is hozza. Neki a birtoklás nagyobb motiváció, mint az utána szaladás. Én azt szoktam rá mondani, hogy nem makacs, hanem kőfejű. Klikkeres formálásnál pl. nagyon nehéz kizökkenteni abból, amit legutóbb megtanultunk, ragaszkodik ahhoz, hogy ami egyszer már jó volt, annak most is jónak kell lennie, és ha mégsem, akkor beáll szembe és megugat, hogy értsem már meg, hogy ő jól csinálja.

Nem könnyű eset, főleg az enyém különösen nehéz személyiség. Tudok vele bárhol póráz nélkül sétálni, de nem tudom azért elengedni magam közben.


Mikor ideiglenes kutya kerül hozzám, mindig azon szoktam mosolyogni, hogy a sajátomra sokkal jobban oda kell figyelnem, mint a rossz előéletűre, akit csak egy hete ismerek.

2012. dec. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zsuzsabazsa ***** válasza:
91%
Minden kutyát, csak ez függ a kutya agyi terhelhetőségétől is. Egyik kutya 1 hét alatt sok mindent megtanul, míg a másiknak 1 hónap kell hozzá.
2012. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!