Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Border Collie-t meglehet...

A Border Collie-t meglehet tanítani házőrzésre vagy személyvédelemre?

Figyelt kérdés
Mert egyik ismerősőmnek van egy Border Collie-ja és meg akarja neki tanítani.
2010. jún. 1. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
egyik legokosabb kutya, meg lehet.
2010. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulja, de alapvetően egy barátságos fajta. Pórbálkozhat az ismerősöd de nem fog úgy működni mint egy igazi őrző-védő kutyával. Mondd meg neki hogy szereljen inkább riasztót.
2010. jún. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Hát sztem nem igazán lehet megtanítani rá , terelőkutya. Bár nem azt mondom h lehetetlen de én nem tartom valószínűnek.


Tulajdonságai: Értelmes, tanulékony, aktív, kissé félénk, érzékeny.

2010. jún. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a terelő kutyák között legtöbb bizalmatlan és kitűnő házőrző, nem egyet láttam csibészelni, de a border pont egy barátságosabb fajta.
2010. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutya személyiségétől függ. Ismerek olyan bordert, nem egyet, akivel őrző-védőznek, de olyat is (pl. az enyém is), aki tökéletesen alkalmatlan erre. :)
2010. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én inkább javaslom szerezzen egy második kutyát, akár menhelyről is. Nem muszáj kölyökkutyát vennie !
2010. jún. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Házőrzésre nem. A kutya vagy feladatának érzi,hogy őrizze a házat,vagy nem,ezt nem lehet tanítani. Nekem a kicsi mint az őrült,úgy vigyázza a kertet,de totál alkalmatlan őrzővédőzni,rendkívül bújós,barátságos kutya egyébként.

A másik kutyám imádja az őrzővédőt,de nem őrzi a házat. Sok border őrzőzik,és szeretik,de sose szabad elfelejteni,hogy ez nekik csak játék,semmi egyéb. Élesben valószínűleg a füle botját se mozdítaná.

Ez a fajta,soha nem lehet agresszív,így ne várjunk el tőlük fajtaidegen viselkedést,ha lehetséges. Aki bordert vesz,nézzen utána a tulajdnságainak,a lehetőségeknek,és utána vegyen,ne amikor már megvan a kkutya,találjunk ki olyan dolgokat,amire nem való a fajta....

2010. jún. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kutya és gazda függő... Nem fajta.:P
2010. jún. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
08:33 maximálisan egyetértek, egy dolgot kivéve. Ha a kutya jelleme (fajtától függetlenül) olyan, akkor a házőrzésre tanítható, tapasztalatból mondom. Hiszen mint fajban, a kutyában benne van a territoriális ösztön és a házőrzés pontosan ezzel az ösztönnel van összefüggésben. Persze nem minden kutya alkalmas erre és különbséget kell tenni házőrzés és házőrzés között is, mert pl. jelzőkutyát sok kutyából lehet könnyen képezni, míg valódi őrzéshez már tényleg olyan személyiség kell.
2010. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem meg nagyon fontos a fajta! Vannak olyan fajták akiket erre tenyésztettek és vannak akiket másra. Azért nem kell ebbe az elfogadó minden kutya egyenlő dumába belemenni. Igenis egyik fajta jó abban amiben a másik nem! Lehet hogy a van olyan dobermann akivel nem tudok őrző-védőzni és megmutatja a széfet a betörőnek, de szerintem azért nagyobb az esélye hogy mégis csak megvéd mintha vizslát vennék... -.-"
2010. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!