Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mindegyik kutyát meglehet...

Mindegyik kutyát meglehet mindenre tanítani?

Figyelt kérdés
Sokan mondták, ez csak a gazdán múlik. Megvettem a 101 kutyatrükk c Kyra Sundances könyvet. Tök jó! Sok trükköt megtanítottam sikeresen a kutyámnak. Benne volt ez kérdés. Azt írta erre: Természetesen... Az én kutyám viszont a világ kincséért sem keresne meg dolgokat a szaga alapján. Jó, profi szint, de már annyiszor probáltam rávenni, hogy megszagoltatok vele valamit, és keresse meg. De, nem akarja. Ha gy lábon állnék napokig, akkorse keresné meg. Jó, nem egy vizsla, tacskó, de elvileg "mindegyik kutya megtanítható mindenre". Vagy mégsem?
2010. jún. 27. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem ez nem igaz, hiába állítják sokan. A kutyának van egy jelleme, amihez nem illik minden feladat. Ha pl van egy komoly őrző-védő kutyád, bizalmatlan stb, akkor abból nem lesz terápiás kutya soha. A buldogból nem lesz magasugró, egy pásztorkutyából sosem lesz tökéletes vadászkutya és a vizsla nem fog birkákat terelni. És még sorolhatnám.
2010. jún. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet korlátlanul tanítani. pl a vakvezető kutyákat már helyből válogatják, mert még fajtán belül se feltétlenül alkalmas mindegyik a feladatra.
2010. jún. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pedig a tacsi is tud szagolni. Van ismerős, amelyik tanulja a nyomkövetést és igen ügyes. Valószínűleg ezt az egy dolgot nem jól akarod neki megtanítani.
2010. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2010. jún. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amire fizikailag képes, arra igen, van amelyik nehezebben, van amelyik könnyebben tanítható, van amit könnyen megtanulnak, van amit nehezebben. Nyilván egy collie sose lesz profi őrző védő, ettől még tanítgatni lehet rá, és valamennyire meg is tudja csinálni a feladatot. Én is arra tippelek, hogy ezt nem jól próbálod tanítani. Szerintem ez pont olyan dolog, amihez nem árt, ha van veled egy profi, mert ha nem csináltál még ilyet csomó másik kutyával, akkor nem fogod tudni egyértelműen eldönteni, hogy melyik reakcióját kell erősítened, stb. Valószínűleg ez eggyel bonyolultabb feladat, mint pitizni, halottat játszani, stb.


Esetleg próbálj nagyon erős illatú tárgyakat mutatni neki, és ne dugd el, csak kérd meg, hogy szag és forma alapján mutasson rá a kért tárgyra.

2010. jún. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!