Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire tudtok ellenállni a...

Mennyire tudtok ellenállni a kutyátok koldulásának?

Figyelt kérdés

Tudjátok, a kutyus megkapja vacsit, aztán te is eszel, ő egy perc alatt beburkolja az adagját, aztán így néz rád: "Tudom, hogy most volt a vacsi, de hát... Ki tudja, hogy holnap is lesz-e, és azután is?! Megvonnád tőlem az ÉTELT?!"


Én többnyire ellen tudok állni neki, de inkább kevesebb főkaját adok neki, hogy bűntudat nélkül adhassam neki a nasit. :D


2009. aug. 21. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Én meg tudom állni. Amikor kölyök volt "megbeszéltem" vele, mondtam neki, hogy én sem koldulok az övéből. Nem kapott, így hozzám nem is járt koldulni. Persze nagymamám mindig ad neki, odaáll hozzá kunyerálni. Szóval csak félig-meddig vált be az "oktatás".
2009. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Hozzáteszem, nem vagyok szívtelen, de nem szeretem, ha mellettem áll és kérincsél. Ha valamit ügyesen megcsinál, akkor kap jutifalatot természetesen. :)
2009. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Azért koldul mert adsz neki.

Megtanítottad rá!

ha mindig a helyére küldöd vagy tudomást sem veszel róla akkor megtanulja hogy nincs értelme.


Ezzel nem csak az a baj, hogy kellemetlen, mert a kutya mindig mindenhol mindenkitől koldulni fog, és el is fogad majd ételt vagy bármit (pl. akár méreg!)hanem hogy gyakorlatilag harc nélkül átengeded neki az alfa pozíciót, sőt! ebben meg is erősíted, ami más, komolyabb viselkedési problémák forrása lesz majd!!!



következetesnek kell lenni. nem lehet éhes hiszen előtte evett!!!! ne kell hogy megsajnáld mert nincs miért! ez csak szín

2009. aug. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

előző voltam, bocs lecsatlakozott a netem :(


szóval ez csak színház, amivel eléri amit akar. Te pedig bedőlsz neki így rögtön Ő irányít téged.

2009. aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A falkavezérségem rendben van, és eleinte mindig sszigorúan el lett küldve, de azért mindig bepróbálkozik. Ha 10-20 mpig levegőnek nézem el is oldalog, de hát ez nem mindig sikerül.


Amúgy idegenektől nem fogad el kaját, megtanítottam rá. Persze koldul, de mikor elé tartja az idegen a kaját elhúzza a fejét.


Én is ismerem az alapvető szabályokat azért ;)

2009. aug. 21. 12:28
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Naja, ésha az idegen ledobja elé a kaját, majd arréb húzódik?:P A gond itt sztem nálad az alázattal van, ne úgy állj hozzá, hogy te mindent megtettél, ésa kutya csinálja rosszul. Lásd amit az előző mondott, ott a hiba nálad. Ha nem adnál neki kaját, hanem következetesen(!) elküldenéd, akkor nem csinálná, még azt a 20 másodpercet se kéne kivárni. Csak valami negatív választ kell kapnia a nem kívánt viselkedésre.
2009. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%

Még szép hogy adok neki, nem bírom megállni hát aza golyó szem ahogy néz

Mintha azt mondaná: Adj egy ici picit kérlek mami vagy hugi! :D

2009. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

Simán meg tudom állni, hiszen tudom, hogy nem éhes, nekem meg ne színészkedjen. Kaja csak akkor van, ha én adok neki.


Aki ezt nem állja meg, azok rontják el a kutyát.

Én imádom az enyémet, de vannak határok és muszáj meghúzni a vonalat.

2009. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Én sem szoktam adni a kutyámnak, valamikor bepróbálkozik akkor néz a szép szemeivel, utána rájön hogy ezzel semmit sem ér el, és elmegy lefeküdni. Ennyi.
2009. aug. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem egyátalán nem zavar, ha ha evés közben ott van. De csak azért mert csendben néz, és nem csinál semmi mást. És azt sem okoz gondot, hogy ne adjak neki. Ha pedig azt mondom, hogy menjen el, akkor elmegy. Ennyi az egész. Nem sajnálom, mert van neki saját kajája. Attól nem félek, hogy elhízna, de azért mindenkinek megvan a saját étele.
2009. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!