Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerűen "nevelhetetlen" a...

Szivárvány kérdése:

Egyszerűen "nevelhetetlen" a 7 hónapos goldim? Vagy én vagyok türelmetlen? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
A 7 hónapos golden retrieverem az ül, marad, stb... parancsokat végrehajtja. Ugyanakkor egyszerűen képtelen vagyok neki megtanítani azt, hogyha belépek a kapun akár én, akár más aki éppen hozzánk érkezik, ne ugráljon folyamatosan. Olyan, mintha felhúzták volna. Nekem pedig egyenesen karra támad, sokszor a kabátomat is megtépi. Megverni nem fogom, ezt ne is írja senki, próbáltam már hátat fordítani neki, tudomást sem venni róla, de hiába... Igen, el van kényeztetve, mert érzi, hogy imádjuk, de ez nem jelenti azt, hogy mindent elnézünk, a nevelését is következetesen szoktuk csinálni, tehát biztosan nem attól ilyen. Esetleg tudtok tippet adni, hogyan szoktassam le erről a "vadorzó" viselkedésről?
2012. dec. 11. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem próbáld ki azt, hogy elviszed egy hosszú sétára, és miután alaposan kifárasztottad, kérj meg egy ismerőst, hogy menjen be a kapun. Amíg a kutya nem kezd el túlpörögni, tehát csak érdeklődik, de nem ugrál, folyamatosan dicsérgesd, és ha látod, hogy kezd izgatott lenni, tereld el a figyelmét pl egy játékkal, vagy csalogasd arrébb egy ínycsiklandó jutalomfalattal. Esetleg azt is csinálhatod, hogy miközben bejön valaki a kapun magadon tartod a kutya figyelmét olyan feladatokkal, amiket simán megcsinál (pl marad vagy ül), csak aztán engeded oda az emberhez, és visszahívod vagy leülteted amikor már megszagolgatta, de még épp nem ugrál.
2012. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2012. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mikor felugrik, lökd el nagyon erősen a mellkasánál fogva. Nem fog tetszeni neki, és közben nagyon erőteljesen kiálts rá, hogy nem szabad, mit csinálsz stb. Másik verzió, mikor felugrik, akkor fogd meg a mellső lábait és ne ereszd el, addig, amíg már szabadulni akarna. És egy idő után rájön, hogy nem is olyan jó poén felugrálni, mert akkor nem engedik el.
2012. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kira kenzo ***** válasza:
Azért ugrál, mert örül. Ennyi az egész.Rossz élmények ne érjék mikor hazamész és ugrál. Te se örülnél, ha nem köszönne, vagy nem foglalkozna veled a családod mikor hazaérsz.
2012. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a meglökés nem jó ötlet, viszont a lábak megfogása az.

Én azt tenném, hogy hazaérek, s egyenesen bemegyek a házba, rá se hederítve (s kizárom a házból). Mikor látom, hogy megnyugodott, kimegyek hozzá. Ha újra rákezdi, visszamennék a házba. Ha ezt az ember következetesen csinálja, akkor hatnia kell.

A másik megoldás az, hogy megtanítod, hogy menjen a helyére, s ilyenkor a helyére parancsolod (vagy leülteted), s ha a helyére ment/leült, akkor foglalkozol vele.

Egy másik, körülményes megoldás, hogy ha ugrik, akkor lelövöd vízipisztollyal. Vagy, mikor ugrik, gyengén rálépsz a hátsó lábára, azt is utálják. Párom ezt a technikát továbbfejlesztette: kinyomta (nem rúgta) a kutya lábát oldalra, s a kuty felborult. Így már nem volt olyan vicces neki. :D De ha megkapaszkodott már a kabátodban, ez nem fog menni. :)

2012. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is goldim van és ugyanezt csinálta.Mi úgy szoktattuk le róla, hogy amikor neki állt jönni felém és fel akart ugrani, akkor a lábamat térdnél felhúztam magam elé és így nem tudod rám ugrani csak a lábamnak ütközött, nagyon hamar rá is jött, hogy nem szabad.. azóta ha haza érek odajön hozzám és leül.. És szerintem ezt kombinálhatod jutalom falatokkal. De ezekhez a fajta kutyákhoz türelem kell, mert izgő mozgok :))
2012. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hogy örül, az nem kérdés, de sajnos mindent megpróbáltam már a tippek közül. Ha elfordulok tőle, akkor a hátamra ugrik, vagy (lehet h vicces) de olyan is volt, hogy belecsippentett a fenekembe... szóval sokszor már félek, hogy most éppen a kezemet, lábamat, vagy melyik testrészemet fogja megharapni? Persze nem akkora fájdalom ez, de azért kellemetlen... Ha a lábait megfogom amikor felugrik, akkor meg elkezdi rágni a kezemet. Ha nem törődöm vele, és célirányosan megyek a házba, akkor elkapja a kabátomat... mindig kitalál valamit, mert kis önző... pedig minden nap van "kötelező" játék, persze ez a mi szemszögünkből kötelező, vagyis minden nap kap törődést, séta, stb...
2012. dec. 12. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!