Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megoldás a kutyacipő? HELP

Megoldás a kutyacipő? HELP

Figyelt kérdés

Az történt, hogy ma reggel behoztam a kutyámat az irodába. Kb. 30 perc az út hazulról. Már majdnem itt voltunk, mikor istentelenül elkezdett sírni szegénykém. Azt hittem belelépett valamibe. De nem. És akkor egy bácsi aki épp arra járt, mondta h az ő kutyájával is mindig ez van, tegnap sóztak, és felmarja a talpukat.


Ez most azt jelenti, h nem vihetem sétálni a kutyámat max 10 percre???? Vagy csak azért érzékenyek a talppárnái mert még nincs 4 hónapos?


Vegyek neki cipőt? De abba hajlandó lesz menni? Milyet vegyek? Nem lesz nevetséges szegénykém?


Előre is köszi a válaszokat!



2012. dec. 12. 09:25
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Akkor előbb a vazelint próbálom ki :)


Hát ez jó... :) Én nem szórhatok ki 10 dkg sót, de az önkormányzat kiszórhat 400 kilót... na mindegy, hagyjuk is :) Amit szabad Jupiternek...

2012. dec. 12. 10:23
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos. Én megtiltanám. De autóúton sajnos kell, mert ott a hamu vagy a fűrészpor nagyon hamar összeállna és visszafagyna, a sós víz pedig nem. Bár állítólag már kitatláltak valami cuccot, ami olcsóbb is mint a só, lebomlik és nem mar szét semmit, de hát arra az "épeszűek" newm váltanak, mert akkor a sógor sóbiznisze bedőlne...
2012. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

Itt a sózásról egy cikk:

[link]


Nálunk is egy vazelin alapú aloe verás krém vált be, séta előtt bekenem, séta után langyos vízzel megmosom a mancsát. De volt év, amikor én is komolyan gondolkodtam már a kutyacipőn - aztán sose jutottam el odáig, hogy vegyek, mert mégiscsak ciki...

2012. dec. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
50%
A sónál nincs egyszerűen jobb síkosságmentesítő, nem találtak jobbat nála.Nagyon jó betiltani valamit de ha nincs jobb akkor nincs más csodaszer, már sokat kitaláltak ami még rosszabb volt.
2012. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Azért írok privit, mert hasonló témában /ruha/egyszer már leharapták a fejem. Én úgy gondolom, ha a kutyusnak szüksége van a cipőre, akkor igenis vedd meg neki. Biztos először nagyon csámpás lesz, de majd rájön hogy jó dolog. Egyrészt mert nem bántja a só a lábát, másrészt meg "meleg". Miért kéne kenni, lábat mosni napi szinten többször, ha így megoldható. A cipő nem a divatról szól, hanem az állat egészségéről, amit egyre szélesebb körökben ismernek el.

Üdv: Gabi

2012. dec. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Betiltották az izzószálas körtét is.Csak a kompakt fénycső gyártási költsége a sokszorosa, és több mint ötvenszer annyi veszélyes anyagot tartalmaz mint az izzószálas körte.
2012. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Csivibaba ***** válasza:
100%
15-ös... Gabi! Ez bizony nem privát üziben ment...
2012. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Van egy másik módszer sózás helyett, teljesen környezetbarát és hatékony, csak azzal az az egy baj van vele, hogy rettenetesen büdös :D Pár éve cikkeztek róla.
2012. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Ciki nem ciki ha szüksége van rá (és elviseli) akkor add csak rá a cipőt.

Itt a környéken van egy újfullandi (kölyök kora óta ismerem) és vagy három éve (amióta öregszik) hord cipőt (nem feltűnő, mert az is fekete mint a szőre) mivel errefelé centi vastagon szórják a sót a kaputól az útig és így lehetetlen kikerülni. A gazdi úgy döntött, hogy a cipő olcsóbb és a kutyának kellemesebb megoldás, mint egész télen át kezelni a (néha bizony) csontig felmart tappancsokat...

2012. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Én hétvégén adtam otthon egy gyerektutyit a kutyámra. Muszáj vagyok valamit kitalálni, mert gombás a lába és elvileg nem érhetné nedvesség, mert nem tesz túl jót a helyzetnek. Lehet, hogy a vége nálunk is a kutyacipő lesz, nem tudom még. Szóval felhúztam a tutyit a lábára otthon, hogy megnézzem, mennyire viseli el, nagyjából úgy menetelt benne, mint a katonák szoktak, jó magasra emelt lábakkal :D Lehet aztán, ha normális cipő lenne rajta, megszokná, de a látottak alapján nehezen tudom elképzelni.
2012. dec. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!