Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem használják hozzá a...

Miért nem használják hozzá a magyar agár vérfrissítésére a chow chow-ot (ejtsd csaucsau)?

Figyelt kérdés
A magyar agár kihalófélben van, azért mert az emberek utálják, mert sovány, nem tudják kielégíteni mozgásigényét stb., ehhez, hogy népszerűbb legyen keresztezni kell egy mackós, kis mozgásigényű fajtával, ehhez a chow chow megfelelő, de miért nem használják hozzá? Amúgy a chow is vadászkutya, így a magyar agárnak nem veszne ki a vadászösztöne.

2012. dec. 12. 12:51
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok jó sülne abból ki, ha agarat és chow-chow-t kereszteznék. Miért nem jó az úgy ahogy van?
2012. dec. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Én is kaptam levelet!

Ennyiből áll:"Abban, hogy ez a két fajta méltóságteljes, önfejű és más kutyákkal nem jön ki."


Hát pkoroc, vagy pokróc, vagy prokco...azért ez nem teljesen így van. Attól, hogy természetben, viselkedésben hasonló két kutyafajta, még nem lesz belőle magyar agár. :D

Én még eddig nem láttam a kérdező más kérdéseit ma 13:34-es válaszoló , de majd nyitva tartom a szemem..:D

2012. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat várok, még magyar agár tulajdonosoktól is.
2012. dec. 12. 14:28
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Ember, értelmes válaszokat csak akkor kapnál, ha a kérdésed is értelmes lenne. :)
2012. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Te fiam, újra bebizonyítottad, hogy nem vagy normális. Szerencsére privátot már nem tudsz írni, mert letiltottalak, de amennyi sületlenséget ott is összehordtál. Hát nem irigylem a káoszt, ami a fejedben van.
2012. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem írt privátot. :(


Pedig nagy lelkesen felhajtottam a Neten fellelhető egyetlen agár-csaucsau keverék fotóját. :D:D:D:D

2012. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
nekem magyar agaram van és előbb vágnám le a kezem mint, hogy keresztezzem valamivel. Csodálatos jellem és valami hihetetlen gyönyörű ahogy fut vagy csak fekszik a kanapén mint egy hercegnő. Nincs nagy mozgásigénye egyáltalán, tündérien kedves kutya és szebbet álmodni se lehetne
2012. dec. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok már szegény gyereket. A netboard mudi fórumán is olyan okos volt. Nem lehetett megmagyarázni neki, hogy a májzli (magyar terelőkutya típus) nem egy ritka afrikai kopasz kutya leszármazottja, hanem a kék színe miatt szőrhiányos, és ez a hamvas mudikban is megjelenhet... Olyan elméletekkel örvendeztetett meg minket a kialakulásáról, hogy Peter Jackson sírva könyörgött volna a megfilmesítés jogáért :D
2012. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Atya ég. A végén még kiderül, hogy a magyar agár egy csau csau és egy gepárd keresztezéséből született....Kedves kérdező, mint már írtam, és mint a linkelt kép is bizonyítja, e két kutya keresztezése nem lenne olyan eredményes, mint hiszed. Nem értem egyáltalán milyen gondolkodásmódod van, hogy ilyeneket kitalálsz. Mennyi idős vagy? 10-12 éves?
2012. dec. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
15 vagyok.
2012. dec. 12. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!