Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem használják hozzá a...

Miért nem használják hozzá a magyar agár vérfrissítésére a chow chow-ot (ejtsd csaucsau)?

Figyelt kérdés
A magyar agár kihalófélben van, azért mert az emberek utálják, mert sovány, nem tudják kielégíteni mozgásigényét stb., ehhez, hogy népszerűbb legyen keresztezni kell egy mackós, kis mozgásigényű fajtával, ehhez a chow chow megfelelő, de miért nem használják hozzá? Amúgy a chow is vadászkutya, így a magyar agárnak nem veszne ki a vadászösztöne.

2012. dec. 12. 12:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor fogadd el, hogy amit itt leírtál, az értelmetlen. Ha igazad lenne, hidd el leírnánk. De sajnos ebben nincs. Oké? :)
2012. dec. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Jázi&Csenge ***** válasza:
100%

Ez fájt. De tényleg. Ez a kérdés most komoly, vagy csak unatkozol?

1. Nem utálják az emberek a magyar agarat. Nekem sem a kedvenc fajtám, nem lenne soha agaram, de tulajdonképpen bírom őket. Szeretem nézni, ahogy futnak. Különleges fajták alkotják az agarak nagy családját, és pont ez a különlegesség tűnne el belőlük, ha nekiállnál chow chow-val kevergetni őket. Eltűnne az áramvonalas test, a karcsú fej, a nagy bordakosár, hatalmas szív és tüdő, és mivel ez nélkülözhetetlen a fajta munkájához, soha többé nem látnád dolgozni ezeket az állatokat (jó, itt Magyarországon most sem láthatod), és a coursing pálya királyai is eltűnnének. Egyszóval eltűnne maga az agár, csak keverékek, agarászatra már nem használható agár-chow chow mix kutyák lépnének a helyükre. Én most nem csak a magyar agárról beszéltem, hogy mi lenne, ha kereszteznéd chow chow-val, de szerintem érted a lényeget. Vagy nem, de azt akartam írni, hogy ez nem vérfrissítés lenne. Ez egy érdekes, csodálatra méltó (nem mintha a Föld összes kutyája nem lenne az) fajta végét jelentené. Na, ha így "vérfrissítenének", akkor tényleg kihalna a magyar agár (is).

2. Nem tudják kielégíteni a mozgásigényét :D hahaha. Láttál már olyan agarat, amelyik egész álló nap fel-alá futkosik a kertben, szétrágja cipőket, nem elég neki egy fél napos séta sem, és még agilityvel, frisbeevel, dog dancinggel meg hasonlókkal sem lehet kifársztani? Mert én nem. Csak olyat, amelyik (azért kis túlzással) észrevehetetlenül elvolt egy hétig a kanapén, csak a hétvégén tombolta ki magát a coursing pályán :)

3.Minek elmackósítani az agarat? Aki "teddyt" akar, vegyen a játékboltban, vagy ha plüssmacis kutyát, akkor meg vegyen chow cow-t, samoyedet...stb.

4. Az nem elég, hogy nem veszne ki az agár vadászösztöne. Minden fajta máshogy vadászik, más vadászati módra alkalmas. Mondjuk a retrieverek "lövés utáni kutyák", azaz kajtató kutyák, mint a spánielek, a lövés előtti, mezei kereső kutyák pl. a pointerek, szetterek, a falkában vadászók pl. a beagle-k. Ha mondjuk keresztezel egy goldent egy pointerrel, a kölyküket meg egy beagle-vel, most döntsd el, mire használd. Nagy valószínűséggel egyikre sem lesz már igazán jó ez a goldi-pointer-beagle mix. Már csak azért sem, mert a vadászkutyák teste is ahhoz alakult,úgy fejlődött ki, amilyen vadászati módban alkalmazzák. Az agaraknál már leírtam, hogy eltűnne az áramvonalas testük, és ezzel a gyorsaságuk is, és máris nem lennének alkalmasak agarászatra. Ahogy egy basset-terrier vegyes sem lenne már jó a keresésben annyira, mert eltűnne a basset hound nagy ("cuki") fülecskéje, és nem lenne képes már úgy felvenni a szagokat...

Egyelőre ennyi, de még sok-sok hosszű sort, de méginkább oldalt lehetne arról írni, hogy miért is nem jó ötlet ez a "vérfrissítés".


12/L

2012. dec. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Több választ nem kérek és ezért ne adjatok még válaszokat!
2012. dec. 18. 10:50
 24/29 A kérdező kommentje:

Azért is jó lenne vérfrissítés más fajtával, mert az angol agárra túlságosan is hasonlít.


Egyetértetek?

2013. jan. 10. 12:21
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
NEM.
2013. jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két magyar agaram van. Egyszerűen gyönyörűek és tökéletesek úgy ahogy vannak, karcsúak, izmosak, és villám gyorsak, félelmetes vadászok, semmit nem változtatnék rajtuk. Nem hiszem hogy az emberek utálják őket, bármerre járunk mindenki megcsodálja őket.
2013. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 ratata ***** válasza:
100%

miért kellene elb.szni bármelyik gyönyörű magyar fajtát is

ráadásul pont egy olyan ronda fajtával mint a csau

neked még sok tanulnivalód van a kutyákról a tenyésztésükről meg pláne

2013. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, ne vegyétek már ennyire komolyan! :)


[link]

2013. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Drága.


Nagyon lehülyítve:


Fogd fel úgy a kutyákat, mint a festéket.


A magyar agár a piros festék, a csau-csau a kék.


A piros hosszú-hosszú évek alatt vált pirossá, mert a művésznek épp arra volt szüksége.


A kék pedig hosszú évek alatt lett kék.


Ha összekeverjük a kettőt, abból lesz egy ronda lila trutyi - nem az a tökéletes orgonaszín, hanem undorító paca.

Teljesen elveszíti a lila és a kék jellemét, azt már soha többé nem lehetne piros festéknek hívni.

2017. jan. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!