Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell róla tudnom mielőtt...

Mit kell róla tudnom mielőtt megkapom?

Figyelt kérdés

sziasztok:)

december 16án kapni fogok egy Bichon Bolognese kiskutyát aki 8hetes és elvileg már 2oltása megvan.

idáig ezek vannak meg neki;fekvőhely,etetőtál,vizestál,fésű,játék,és kutyahám. KELL MÉG VALAMI EEZEKEN KÍVÜL NEKI?

és vihetem majd sétálni?

ruhát vegyek neki télre?

kint lehet majd hétköznap míg én suliba vagyok (5nap, mert utána szünet, ugy hogy kint is van lakása) vagy zárjam be a lakásba?:O

már most kezdjem megtanitani a szobatisztaságra? ha igen hogy kezdjem el?:)

köszönöm a válaszokat előre:))

15/L



2012. nov. 25. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit korai még kutyát vállalni, ha ilyen keveset tudsz róla, nem?

Az emberek (legalábbis a felelősségteljesebbek) először tájékozódni szoktak az állatról, amit magukhoz akarnak venni, hogy tisztában legyenek vele, egyáltalán tudják-e vállalni a vele járó kötelességeket mind anyagilag mind az életvitelükben.

És az utánajárás alatt nem azt értem, hogy itt megkérdezed, hanem elolvasol pár könyvet, de minimum számtalan weboldalt, mivel manapság ezek az infók a neten ingyen és bérmentve elolvashatóak.

2012. nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdem: hám felejtős és a flexi, először fix pórza legyen és nyakörve.

Viheted, ha megvan az utolsó oltása is. (4 kell, majd utána vszettség)

Igen, vegyél ruhát.

Nem, nem lehet kint. A Bolognese szobakutya, nem kerti.

Igen, elkezdheted a szobatizstaságot, ha van kertetek.

Úgy állj neki, h a kicsivel minden evés és alvás után, illetve 2 óránként kimész, ha pisil vagy kakil akkor nagyon megdícséred és mehettek is be. HA bent pisil vagy kakil, akkor ne szidd le ( az orrbelenyomásá módszer eszedbe se jusson), hanem szó nélkül, mintha semmi se történt volna, mosd fel.


És könyörgöm: ENGEDD ODA MÁS KUTYÁKHOZ, kicsikhez és óráisokhoz is, ne "csinálj" még egy szocializálatlan ideggörcsöt!

2012. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem jobban jártál volna, ha egy rendes kutyát kapsz.

Az ilyen szobakutyákat nem igazán lehet annak nevezni.

2012. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!