Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya hogy tud elveszni?

Egy kutya hogy tud elveszni?

Figyelt kérdés
És most nem arra gondolok, ha kiszökik a kertből, majd nem talál vissza, hanem pl. sétáltatás közben. Sok plakáton látom, hogy ilyen vagy olyan parkban veszett el. Őket ennyire nem köti semmi a gazdához? És ha a gazda tudja, hogy nem tudja visszahívni, miért engedi el? Ez hihetetlen számomra.

2012. dec. 13. 21:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%

Ugye?? Ezen én is gondolkoztam,hogy hogy lehet ilyen? Kutyám a pokolba is követne engem,na meg ha póráz nélkül viszem sétálni (nem kérek kioktatást) akkor se tévesztem szem elől.

Arra tudok max gondolni hogy elkezd futni valami után de hát akkor fut a gazdi is..

Na mindegy,hátha valaki ír valami tapasztalatot vagy hasznosat mert ezen már én is sokat gondolkoztam.

2012. dec. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Általában ilyenkor megijed valamitől a kutya, és elmenekül. sajnos ez a leggyakrabban előforduló ok:(
2012. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%
Nemegyszer kibújik a pórázból... (ami nem a kutya hibája)
2012. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Na mondjuk, az meglehet, hogy kibújik, de vajon a gazdit nem zavarja, hogy a kutyája és közte összvissz egy madzag a kötelék, ami ha nincs, akkor úgy elhagyja a kutyája, mint a sicc? Furcsa emberek vannak.
2012. dec. 13. 21:24
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly szilveszterkor találtam a házunk folyosóján egy elveszett kutyát. 2 hét múlva lett meg a gazdája, egy kisfiú, mesélte, hogy petárdától ijedt meg a kutyája, akkor rohant el.
2012. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

Egyszer Picur kutyusunk, aki amúgy szófogadó volt, meg rohant hozzánk boldogan, ha szólítottuk, minden előzetes figyelmeztetés nélkül elnyargalt "Fehér Tappancs" szerelme után (így neveztük el az udvarlót), aki egy kóbor kutya volt. Szerencsére nem szaladtak nagyon messzire, de loholnom kellett utána. Ha nem vagyok jó kondiban, eltűnnek.

Meg egyszer a sógorom, akiben megbíztunk, úgy gondolta, hogy gavallér lesz, és bevállalta, hogy leviszi sétálni a kutyát, persze papucsban, télen, és nem értette, hogy 5 perc után a kutyus miért nem akar feljönni, és otthagyta a szemétláda, úgy mentem le érte. Hál' istennek Picur nem kóborolt el, de elveszhetett volna. Aztán nem nagyon bíztuk a kutyasétáltatást a sógoromra.

2012. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
ez nem mindig ilyen egyszerű hidd el. Egy nagyon szófogadó kutyánál is előfordulhat, hogy valami történik, vagy elnyargal egy nyul után stb. vagy épp egy kankutya ez tüzelő szuka után.
2012. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Mondjuk nálam alap, hogy 90 %-ban én viszem a kutyákat, vagy ha én nem érek rá, akkor barátom. Sosem bíznám másra a kutyáimat, pont ezért, mert neki nem olyan fontosak, nem is ismeri őket. De hogy loholni a kutya után? Én ilyen behívás megtagadásért úgy lekaptam volna az összes körméről, hogy megemlegeti egy életre. Pont azért mert nem a gazdinak kell a kutyára figyelni, hogy el ne vesszen, hanem fordítva. Mondjuk a petárdás eset tök szomorú, de örülök, hogy egymásra találtak a kutya és a kisfiú.
2012. dec. 13. 21:32
 9/31 A kérdező kommentje:
Én már csak tudom, hogy megy, husky kutyusom igen 'macskabarát', én sem mindig tudom letiltani, de hogy elvesszen? 2 perc alatt kifutja magát, aztán jön vissza. Van hogy elbújok, akkor meg felkutat. Azért elég szomorú, ha egy kutyát ennyire nem érdekel a gazdája, és a gazdát meg nem zavarja ez az állapot.
2012. dec. 13. 21:34
 10/31 anonim ***** válasza:
87%

Vagy azt hiszi a gazdi (vagy a gazdival együtt sétáló ismerős), hogy póráz nélkül is sétálhat kicsit, mert úgyis visszajön hozzá, aztán éles helyzetben derül ki, hogy sajnos mégsem... A kutya után pedig rohanhat, pláne ha mondjuk nagytestű kutyáról van szó, ami még a gyorsabb kocsikat is leelőzi...


Egyébként én sem értem, hogy veszik el ennyi kutya, de nálunk az a gyakori, hogy kertből szöknek el. Engem inkább ez háborít fel! Van itt sok olyan ember, akitől már ötödszörre szöknek el a kutyák. Vagy valaki befogadta, aztán elszökött tőle. Vagy "jaj, most először van kutyánk, nem tudom, hogy szökhetett el". Én nem tudom, de részemről az az első, hogy a nagy semmibe, rendezetlen környezetbe nem viszek kutyát. Ahhoz tényleg nem kell diploma, hogy az ember tudja, hogy a kutya a kerítés alatt kiássa magát, vagy adott esetben átugorja stb. Én már 8 évesen rögtön megoldottam, ha egy kis rést fedeztem fel, vagy szóltam szüleimnek, mások pedig felnőttként nem veszik észre, hogy ott már a kutya kifér... számomra ez a hihetetlen.

Vagy ami még hihetetlenebb, amikor panelből szökik ki! Vagyis valami bérházból, hogy először kimegy a közös folyosóra, aztán valaki nyitja az ajtót és kiszalad. Én nem engedném ki oda sem a kutyát póráz nélkül, éppen ezért, hiszen az emberek jönnek-mennek. Azt pedig nem tudom elképzelni, hogy az ember úgy szellőztessen...

Ennél már csak az jobb, amikor kígyó veszik el (rengetegszer olvasni itt is) és ott kóborol valahol a közös lépcsőházban... Persze ez már egy másik téma.

2012. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!