Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ki volt hagyva 1-2 évig a...

Ha ki volt hagyva 1-2 évig a kötelező oltás, azért jár valami szigor?

Figyelt kérdés

Most vinném a szüleim kutyáját beültetni a chipet neki, de eléggé nem tudom, hogy ma már a szülőhazámban milyenek a törvények. (annyit tudok, hogy elég dinamikusan változik)


A kutyának elmaradt néhány oltása pénz szűke miatt (kombinált oltások elég magasak), és ha most a chipbeültetés miatt is megyek, akkor gondolom ezt bepótolják, de hogy ezért jár-e valami büntetés?

Ugyanis jelenleg van egy tartalék 30.000Ft de félek, hogy ennyiből nem fog kijönni...



2012. dec. 14. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Kombinált oltás nem kötelező itthon.

A veszettség elleni oltást beadatták szüleid?

Egyébként szerintem nem lesz következménye, de lehet, hogy tévedek.

2012. dec. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem értem a szüleid, miért nem ajándékozták el szegény kutyát. Ha Bp-n lakik a meg végképp nem értem, h miért nem oltatták be, ott úgy tudom működik ingyenes állatklinika és rászorultsági alapon beoltják, féregtelenítik, elaltatják, meg mittudomén stb sérüléseket látnak el, ami nem maradhat el, mert nem az állat tehet róla, h ezekért fizetni kell és valaki nem tud.

Kérdésedre nem tudom a választ, állatorvos biztos meg tudja mondani.

2012. dec. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Csak a veszettség elleni oltás kötelező, a többi nem. Amúgy meg nem kell megmondani, hogy nem volt beoltva a kutya, költöztetek, másik állatorvosnál voltatok, és nem találjátok sehol az oltási könyvét. Ennyi.
2012. dec. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, ennyi elég :)
2012. dec. 14. 19:21
 5/9 anonim válasza:

Szia! semmi következménye nincs az elmaradt oltásoknak, a lényeg, hogy most kapja meg a veszettség ellenit és a chipet, valamint az új típusú (sorszámozott) oltási könyvet, ha még nincs neki.

a chipelésért vizsgálattal max. 6000-9500 Ft kérhető el az állatorvosi kamara ajánlása szerint (de vidéken, jóval olcsóbb, nálunk pl. 4000 Ft). A veszettség oltás kb. 3000, új oltási könyv 500 Ft.

Ezekre az összegekre számíthatsz.

2012. dec. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem! Persze sok múlik a helyi rendeletektől is. Az ált. egészség megelőző oltások nem kötelezők, így azt nem kérhetik számon. A veszettség elleni oltás már más téma. Az kötelező, amit most a beültetéskor meg is fog kapni. A költségek: chip-kb. 4000ft+- 500ft, az oltás szintén hasonló árban van+ a féreghajtó egy pár száz ft.

Az a helyi rendeletektől függ, hogy visszamenőlegesen mit szabhatnak ki.( lehet hogy az elmaradt oltások díját kérik, vagy ha van ilyen az elmaradt időszakra az adót )

Minden esetre az említett összeg fedezi ezen költségeket, ha tényleg csak 1-2 év lyukról van szó.

2012. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19.16-nak: hurrá csak így tovább! Akkor minek a veszettség elleni meg a chip?- meg minek a kutya?
2012. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19:16 vagyok. A jelenlegi helyzet megoldására tettem javaslatot, nem véleményt fejtettem ki a kutya elmaradt oltásaival kapcsolatban. Nem ismerem a kérdező körülményeit, nem az én dolgom ítélkezni az ügyben. A megoldás ötlete meg onnan jött, hogy mi például tavaly befogadtunk egy kutyát, aki akkor már 3 év körüli volt, tehát valószínűleg nem mi oltattuk be először, mégsem tudtunk az állatorvosnál oltási könyvet felmutatni. Persze utólag meglett a gazdája is (szándékosan tette ki a kutyát), így mint kiderült, duplán lett beoltva a tavalyi évre.
2012. dec. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az említett összeg szerintem is fedezi a költségeket. Ne vegyük el a kedvét, legalább rendbe teszi a kutya dolgait!
2012. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!