Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig lehet beadatni a...

Meddig lehet beadatni a kötelező kutyaoltást? Az a lényeg, hogy idén kapja meg?

Figyelt kérdés
Nem akartam a körzetes orvossal oltatni, mert tavaly az oltás után meghalt a kutyám (nem ez volt az első eset a faluban). Kb. két hete volt az oltás. Viszont egy kisebb egészségügyi probléma miatt kb. csak november elején tudnám elvinni a kutyát oltatni. Az már késő szerintetek?

2012. okt. 19. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
az a lényeg, hogy milyen dátum van az oltási könyvében a veszettség oltásnál. attól számított 1 éven belül kell, hogy legyen a következő. ha beteg, addig nem kaphatja meg, mert legyengült állatot nem olthatnak. de bárhová elviheted, nem csak a körzeteshez.
2012. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az oltási könyvben szeptember 23 van. Azt tudom, hogy bárhová elvihetem, már egyeztettem is egy állatkórházzal.
2012. okt. 19. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor most már illene, de szerintem nem a világ vége, hogy eddig vártál. Én is csak annyit jegyzek meg, hogy valamikor télen szoktuk vinni aztán viszem, amikor van pénzem. Van, hogy egy hónappal előbb, van, hogy kicsit később. Emiatt senki nem szokott szólni, mert látják, hogy felelős kutyatartó vagyok, ha baja van, rögtön rohanok vele orvoshoz és soha nem marad ki az oltás.
2012. okt. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Nem direkt vártam, egészségügyi gondok miatt. Amúgy tavaly fogadtam örökbe menhelyről, szeptember 23-ig semmiképp sem lett volna beoltva, mert a meghirdetett kutyaoltás nálunk mindig október közepe körül van. De oda nem viszek kutyát többet.
2012. okt. 19. 10:49
 5/5 anonim válasza:
Nem baj nekem is 4 évesen volt beoltva vagy 6,5
2012. okt. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!