Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tíz hetes Rottweiler kiskutyát...

Tíz hetes Rottweiler kiskutyát szeretnénk vásárolni, de nincsenek meg az oltásai, ha most utólag pótoljuk még megfelelő védettsége lesz?

Figyelt kérdés

Nagyon szép,jól fejlett kutyus,9-hetes koráig szopott állítólag,-nem is értem miért nem oltatták még be?

Ha utólag kapja meg az oltásokat,akkor megfelelően védett lesz? Vagy ne merjem így elhozni?


2012. dec. 14. 20:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy pénzt adj érte. Ha ingyen odaadják akkor OK, de eszedbe ne jusson fizetni egy ilyen helyről származó kutyáért.
2012. dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Csivibaba ***** válasza:

Így van, semmiképp ne adj érte egy forintot se!!!

Egyébként mennyi pénzt akarnak elkérni érte??

Ha elhozod, akkor is az első utad a dokihoz vezessen a kutyával, bár én még így sem merem Neked azt mondani, hogy nem lesz beteges...

2012. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
max ha ingyen van... miért fizetnél? se oltása, gondolom se chipje, és 9 hetes korig ezek szerint a kajára se költöttek, szülőknek valszeg egy darab szűrése sincs, felteszem nincs törzskönyve így nem is biztos, hogy fajtatisza. Nem adnék ilyen kutyáért pénzt.
2012. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Manapság luxus pénzért kínálni kutyát törzskönyv, nemhogy oltások nélkül. Ezt mondd meg nekik is!


Ettől függetlenül, mindenkinek üzenem fogadjatok örökbe menhelyről! Tegyétek boldoggá a már felnőtt, de annál hálásabb kutyusokat!

2012. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A felnőtt kutyákat is láttam,a szuka és a kan is gyönyörű,a kan törzskönyves,a szuka nem.15-ezret kérne érte mert utolsó kölyök,de ésszerű magyarázata nem volt rá miért nem oltatta be./Azt mondta szopott a kölyök és így védettsége van./-Mondjuk ezt kétlem...sajnálom pedig nagyon aranyos.
2012. dec. 14. 20:49
 6/20 anonim ***** válasza:

"9-hetes koráig szopott állítólag,-nem is értem miért nem oltatták még be"


Vagy éppen ezért, vagy ami valószínűbb, hogy ez csak véletlen és felelőtlenek a gazdái. Ugyanis amíg szopik az emlős kicsinye (akár ember gyerek is), addig kapja az anyatejjel az passzív immunizálást ellenanyagok formájában. Tehát a saját immunrendszerének nem sokat kell dolgoznia. Ezért ha ilyenkor vakcinázzák, akkor sokkal kevésbé hatásos a vakcina, mintha már nem szopna és a saját immunrendszerének kellene "legyőznie" az oltóanyagot.

Én se venném meg ilyen helyről.

2012. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%
De amúgy az oltásoktól függetlenül nyugodtan elhozhatod. Az oltások olyat betegségekre vannak, amiket nagyrészt később kapnak el, mikor ide oda mászkálnak, összeesznek eztazt. Csak annyi az egész, hogy neked kell beoltatnod. Én a helyedben megkérném, hogy a 15 ezerből vonja le az oltások összegét (kb. 9000 (3x3000) és te csak a fennmaradót fizeted ki.
2012. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

és mi kerül benne 15 ezerbe? az, hogy összerakta a kant a szukával? az ingyen is megy...

Alapból ez úgy gáz ahogy van, semmi nem bizonyítja, hogy azok a szülők akiket neked mutatott simán lehet a szomszéd keveréke az apa de mindegy nagyobb is a gond ha fajtatiszta a kutya de semmit nem tud róla genetikailag mintha keverék lenne.

A fajtatiszta kutyák esetében viszonylagosan alacsony génkészletről beszélhetünk (minden fajta visszavezethető néhány közös ősre) tehát több az esély bizonyos genetikai betegségek megjelenésére... tehát ha a szukának nincs törzskönyve simán akár féltestvér/testvére is lehet a kannak vagy mindketten hordozhatnak, olyan recesszív betegségeket amik majd a kölykökben jönnek elő (mert felteszem pl diszplázia szűrése nincs a szülőknek).

Plusz az oltások se véletlen úgy vannak ahogy, tény, hogy a 6 hetes kor picit korai én is 7 hetesen oltatok első alkalommal és 9 hetesen másodszorra majd csak ez után lehet elvinni a kicsiket. De most te el akarsz hozni egy kiskutyát aki semmi ellen se védett, megint terjed a parvo szóval ez nem egy életbiztosítás

2012. dec. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

ne felejtsd el a diszpláziát sem!


nekem egy bordeaux-i keverék kutyusom van, ajándékba hoztuk el. az Ő anyukája is törzskönyves, nagyon szép, de sajnos a kutyám lábával mégis probléma volt.

már 2 röntgenen vagyunk túl, szerencsére most nincs baj.

de nagyon sokba kerül egy ilyen gyógykezelés, ráadásul nem fog tudni 100 %os életet élni!

2012. dec. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem hozd el a kiskutyát, ha normális helyről van. Mert ha nem hozod el, menhelyre kerül, és nem biztos, hogy elviszik onnan. Adj egy esélyt neki. Attól, hogy nem tenyésztőtöl van és nem 150-200 ezerbe kerül, lehet egészséges, ahogy a tenyésztőé is lehet ugyanúgy beteg.
2012. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!