Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi természete?

Mudi természete?

Figyelt kérdés
Mudi kölyköt szeretnék vásárolni.Igaz elég szerény kinézetű kutyusról van szó, de sokat olvastam róla és mégis csak megtetszett a természete miatt.A kérdésem az lenne, hogy tényleg igaz-e, hogy egygazdás? Ez mindegyikre jellemző? Mert nem szeretném, hogy mindenkivel barátságos legyen és farkát csóválva üdvözölje az idegeneket pl. mint egy husky. Mivel terelő kutya így sokat kell vele törődni, míg elfárad fizikailag és szellemileg.Ez kb. hány óra? A dog dancing-el mi a helyzet?

2012. dec. 15. 15:10
 1/6 -pandy- válasza:
100%

éber..pörög..rengeteget kell vele játszani..nagy a mozgásigénye.

meg kell tanítani,hogy ne húzzon el semmit. ha hagyod,hogy a lábtörlőt elvigye később akár egy mammuttal is megharcol! :D

komolyan!

2012. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a mudinak egyáltalán nem szerény a kinézete. Nem tudom melyik színt ismered (bár ha mudit szeretnél, illene mindegyiket), de van olyan tenyésztő akinél már 15 féle színű kiskutya született legalább. Persze a legismertebb, a fekete szín valóban egyszerűnek tűnhet, de aki szereti a mudit annak nincs ennél a kutyánál különlegesebb. Arról nem is bezsélve, hogy engem még a fekete kutyákkal is mindenhol megbámulnak.

Igen, a mudi egygazdás kutya. Természetesen vannak kivételek! Minden fajtánál vannak kivételek! De annyiban azért szinten teljesen biztos lehetsz hogy nem fog mindenkit csóválva üdvözölni. De azon belül elég különböző fokozatok vannak. Foglalkozni nagyon sokat kell vele. Órát nem mondanáék, mert őszintén én még nem találtam meg azt az időt ami után tényleg elfárad. Persze egy idő után szüksége van pihenésre, és dolgozni (sportolni, tanulni stb) nem fog egész nap teljes bevetéssel de MOZOGNI a nap 24 órájában képes! Azonban nem kell félned, a mudi egy jellegzetessége, hogy szinte bármihez alkalmazkodik a kedvedért, képes egész nap csöndben feküdni ha te azt akarod, de persze ezt azért nem kell kihasználni. Megfelelő foglalkozás után (amit a saját kutyádon kell látni) szépen ellesz. A dogdancing tökéletes sport a mudinak. De szinte minden sportra alkalmas (NEM azt mondom, hogy mindegyikben bajnos lesz!): agility, obedience, flyball, frizbi, terelés!, canicross, bikejöring, vadászat (hajtás), őrző-védő stb... Az én mudim pl szánkót is tud húzni (persze csak homemade).

3 mudi gazdája

2012. dec. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt is mondták, hogy szerény kinézetű: http://www.youtube.com/watch?v=N_UUGyIeLq8 (10:17-től kezdődik a mudi) Szerintem tényleg nem egy "dívakutya", de ettől csak jobban megtetszett mert én nem igazán vagyok oda a kis kényes kutyafajtákért mint pl. a kínai meztelen kutya...

Köszönöm a válaszodat! Remélem olyan kutyát sikerül majd kiválasztanom aki a legjobban illik majd hozzám.Igazából 6 fajta színváltozatot ismerek.Fehér,Fekete,cifra,fakó,fekete-fehér,barna.Nekem a fakó tetszik a legjobban, de a feketén is gondolkodtam már.Ha nem haragszol akkor megkérdezhetném,hogy te hol vásároltad a kutyáidat?

2012. dec. 15. 17:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első kettőt törzskönyves szülőktől vettem, de nem voltak tenyésztők! Akkor még nem tudtam, hogy ez nem valami okos dolog. Neked is mondom, vagy menhelyről vegyél kutyát vagy rendes tenyésztőtől, de a szaporítókat ne támogasd. A harmadik kutyám Kormosvári.

Amúgy amiket az ilyen videókat meg könyvekben mondanak, nem kell elhinni. Szerintem eléggé felháborító, amikor olyanokat írnak, hogy a mudit nem a szépségéért szeretjük. A szépség relatív, egy leírásnak nem az a dolga, hogy eldöntse szép-e. Nagyon sok embernek szép a mudi, és sok embernek azok a csúnya kutyák amiket szépnek kiáltanak ki. A kinézetnek meg az egészség két különböző dolog.

Amúgy a fekete-fehér nem elfogadott szín tudtommal.

2012. dec. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Már kinéztem egy tenyésztőt.Szerencsére elég közel is van szóval szerintem tőle fogok vásárolni kutyát.De azért még vannak kételyeim....Elég kevés adat van a kutyákról.. :/ [link] Szerinted érdemes tőlük vásárolni kutyát?

Igen én is úgy tudom, hogy nem elfogadott szín.De azért néha ilyen is besikerül az alomba és nekem ez a színváltozata is nagyon tetszik. :)

2012. dec. 15. 20:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát én megértelek, nekem színhibás az egyik kutyám szóval tudom miről van szó! Továbbtenyészteni valóban nem etikus őket (bár a mudinál ez nem hordoz betegségeket de a szabály az szabály) de az élethez joguk van ha már megszülettek, és sok tenyésztő eltitkolja, meg a mudisok is csúnyán néznek arra néha aki vállalja. Amúgy neked kell eldönteni honnan veszel kutyát de az egyik szabály, hogy ne a távolság határozza meg a döntésed. Nekem személy szerint nem ez a kedvenc kennelem, de az a baj, hogy mindegyikről mondanak jót és rosszat is. Nagyon nehéz dönteni, hogy melyik igaz. A legjobb ha elmész és megnézed vagy beszélsz olyanokkal akiknek onnan van kutyájuk. Azt tudom, hogy ez a kennel sportolásra alkalmas kutyákat tenyészt.
2012. dec. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!