Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, agresszív a kiskutyá...

Segítség, agresszív a kiskutyám! Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Öt hónapos mudi-német juhász keverék kan kutyám elég domináns típus,ha valami nem tetszik neki, harap, morog,ugat,ha rászólok,folytatja,csak a kutyaoviban javasolt földreszorítás segít,ideiglenesen. Ha kilépek a házból,és nem vele foglalkozom (iskolába megyek,pl), a bokámat harapdálja,ugrál. Hogyan fejezhetném ki a dominanciámat,mit tehetnék ezek ellen? A verd meg jól,majd tudja,hol a helye-szintű válaszokra nem vagyok kíváncsi,köszönöm.

17/l



2012. nov. 1. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:

használd olyankor is a földre szoritást, és ne enged hogy felkelljen esetleg moroghatsz is rá..


megfigyelés: kutyám nem nagyon tűri az ifjabbak szemtelenkedését (3 kölyök van a lakotelepen az egyik nyugodt természetű t nem bántja, a másik kett nagyon heves, durván játszó ket rendre utasítja: csipkedi ket, ha bántják a másik kicsit akkor rájuk "ugrik" lefekteti ket, föléjük áll és nem engedi ket még mozdulni se egy darabig... aztán pedig tereli ket a szelidebb kölyöktl

2012. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát én csak ajánlani tudom a földre lenyomást, nálunk segített. Az is segített, hogy ha meghülyült, rászóltam nagyon határozottan, majd otthagytam. Nem foglalkoztam vele, nem néztem a szemébe, nem reagáltam semmire. Amikor megharapott egy kutyát, akkor a szidáson kívül, a falkából való kizárás vált be. Ha csak csapkodsz össze-vissza, kiabálsz, azzal nevetségessé teszed magad a szemében. A nyugalom, következetesség, határozottság mindig beválik. Nálunk komoly szabályok vannak. Az ajtón nem megy ki elsőként, és be sem megy. Ha odajön hozzám sokszor nem foglalkozom vele, majd ha én akarom. Ha hazaérek és örül, ugrál, szintén figyelmen kívül hagyom. Nagyon nehéz, mert annyira szeretem, hogy örül nekem, de muszáj ezeket betartani.

Amit nem engedsz meg neki, azt sosem engedd. Akkor sem ha eleged van, vagy rosszkedved van, fáradt vagy.


Egy argentin dog és amerikai bulldog gazdájaként mondom. Ha náluk bevált, egy mudi keveréknél is befog, ha jól csinálod.


Sok sikert!

2012. nov. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is mozgasd meg dolgoztasd sokat, hogy ne agresszióban akarja levezetni a felesleges energiáit. Mivel még kölyök, vigyázz, hogy ne vidd túlzásba, nehogy árts vele (ugráltatni például szigorúan tilos egy éves koráig a saját kezdeményezésénél nagyobb mértékben).

[link] - itt találsz pár tippet a fárasztáshoz

[link] - ezt meg olvasd át, és tartsd be, emellett igyekezz egyáltalán nem felizgatni a kutyát, hagyd figyelmen kívül akkor is, ha a fejeden ugrál egész addig, amíg le nem nyugszik. Ha nagyon idegesít, lépj el tőle, vagy told el magadtól, de semmi szemkontaktus, beszéd, vagy bármi más, aminek örülhetne.

A leszorítgatást ne vidd túlzásba, akkor csináld csak, ha fájdalmasan harap, és akkor is úgy, hogy tényleg éreztesd vele a fölényedet, ne sajnáld keményen és határozottan ledönteni és megfogni, és addig tartsd lent, amíg akkor is lent marad fekve, ha elengeded, és csak akkor kel fel, amikor te is felkelsz fölüle, különben végső soron nem győztél.


De igazából ha nagyon gáz, akkor jobb lenne beszélni olyan szakemberrel, aki tud javasolni valódi megoldást is, ami valószínűleg a kutyával való foglalkozás új alapokra helyezésével fog kezdődni, nem csak ilyen tüneti kezeléssel, hogy szorítgasd le a földre.

2012. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségeteket!

A falkából kizárást alkalmazom én is,sétánál én megyek ki-be először,pórázon nem szabad megelőznie,enni csak a "tiéd" után ehet,de mégsem olyan szuper a kapcsolatunk,mint amilyen lehetne.Ezentúl úgy nyomom majd le (ha a rászólás nem segít), ahogyan írtátok.És persze igyekszem ignorálni,amikor ugrál,mint eddig.

A fárasztás meg...hát,ez a fő probléma, a 3-4 km-es séta meg sem kottyan a drágának, a labda nem a szíve csücske, és mivel nem én vagyok az atyaúristen,ezért az agymunkát igénylő feladatokat sem csinálja olyan szívesen,szóval nem könnyű : D...

2012. nov. 1. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért ezek a szabályok csak részei a falkavezérségnek, olyan apróságok is rengeteget számítanak, hogy például ha a kutya útban van neked, akkor kikerülöd vagy elvárod, hogy félreálljon, vagy ha jön valaki, hagyod rendezkedni, ugatni, hisztériázni, vagy közlöd vele, hogy nem az ő feladata az idegen ellenőrzése, mert már megérkeztél, és intézed; mennyire vagy kitartó és következetes, szoktál-e könyörögni a kutyának és aztán hagyni, hogy ne hallgasson rád, vagy mindig elvárod, hogy vegye figyelembe az akaratodat... Az egész falkavezéri hozzáállást kell a magadévá tenni, és tufatosítani a kutyában a lehető legtöbbször és legegyértelműbben, hogy mi a helyzet.


Feladatokat hogy szoktál vele csináltatni, vagy tanulni? Séta után próbálkozol vele? Jóféle jutalomfalat sem motiválja?

A kizárást mennyi ideig csinálod, meg egyáltalán, hogyan? Csak te tartod be, vagy mindenki a kutya környezetében?

2012. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, pedig nálunk is csak egy alapos elseggelés tette helyre a dolgokat... Mindent túl jól akartam csinálni, majd nekem is úgy fog sikerülni mosolyogva mint a nőnek a "Póráz két végén"-ből, aztán 4 hónpos korában már harapgált, alkalmi süket volt, mígnem egyszer lemeccseltük ki a főnök, és azóta is szavakkal irányítom, már 4 éves lesz.
2012. nov. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!