Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan kutyagazdi,...

Van itt olyan kutyagazdi, akinek nyuszija is van?

Figyelt kérdés

Van egy kölyökkutyánk, fél éves. Jófej kutya, a cicákkal is játszana, csak kicsit durván leszorítja és bolházza őket, és a cicák nem hagyják magukat. Klikkerel szépen haladunk. De nem is ez a lényeg.

A lényeg: feleségem imádja a nyulakat, gyerekkora óta mindig is volt neki, csak mióta velem van, 10 éve nincs, mert allergiás vagyok a nyúlszőrre. Beszéltem dokival, elküldött allergiavizsgálatra. Úgy néz ki, hogy enyhült az allergiám, és egy gyógyszerrel le is lehet rendezni. És ha a feleségem "tökéletes boldogságához" egy nyuszi hiányzik, akkor nagyon nem bánom, és szedem életetm végéig a gyógyszert. Szeretném őt meglepni egy nyuszival.

Szerintetek mire figyeljek/figyeljünk majd oda, hogy a kutyus és a nyuszi jól meglegyenek együtt?


2012. dec. 16. 09:58
 1/4 anonim válasza:
Szia! Én is kutyagazdi vagyok! Tanulom a kutyapszihológiát! Elég jó eredményekkel! Milyen kutyád van? Azért kérdezem, mert mondtad, hogy fél éves! Ha már el tudod vinni sétálnio, hogy jol kifáradjon, akkor ezt javaslom mielőtt bemutatnád neki a nyuszit, mert igy elfárad az elméje is és befogadó képesebb! Lakásban van veletek a kutya? Ha igen, akkor ültesse le a feleséged a kutyát, amikor te belépsz az ajtón( fogd a kezedbe a nyuszit!) Ne nézz a kutyára, ne is szólj hozzá, ne is érintsd meg! Mindjárt folytatom csak el kell mennem egy fél órára!
2012. dec. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi! Minden segítség jól jön.

Játszótéri keverékünk van. :) Azt hiszem rá is azt mondanák, hogy bull típusú keverék. Másfél hós volt, mikor elhoztuk az Illatosról.

Igazából nem attól félek, hogy bántaná, esetleg támadná. Volt nálunk 2 hónapig ideiglenesen egy kandúr cica. Azt sem akarta bántani, játszott volna vele éjjel-nappal, csak cica szemmel nézve durva és vehemens volt. Amikor a cica felugrott a szekrényre, akkor a kutyus a szekrény előtt nyüszített, vakkantott, és felsorakoztatta az összes játékát, hogy hívja a cicát játszani.

A kutyus tavasszal lesz teljesen kiszoktatva a kertbe. Most is a nap nagy részét a kertben tölti, az éjszakákat még bent tölti. A nyuszi bent lenne.

2012. dec. 16. 10:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, nem hagyod durvulni a kutyát a nyúllal, és nem lesz gáz. Az első perctől kezdve neveld arra, hogy tartson egy tiszteletteljes távolságot, ne másszon bele az arcába, ne akarja agyatlanul megvizsgálni, a játékot meg végképp tiltsd le, amíg kicsi a nyúl. Ha minden olyan viselkedést letiltasz, ami veszélyes lehetne, még akkor, amikor csak azt látod, hogy ebből vadulás lesz, akkor biztonságosan élhetnek együtt.
2012. dec. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nah folytatom! :) Tehát, miután beléptél a házba és fogod a nyuszit, nyilvánitsd ki a kutya fölött, hogy a nyuszi a tiéd és nem az övé, h játszon vele! Ezt ugy éred el, h amint mondtam, nincs érintés, beszéd, szemkontaktus!!! Ez nagyon fontos!,Amikor a kutya már nem érdeklődik a nyuszi iránt, tehát, megértette, h a tiéd a nyuszi, tedd le a földre a nyulat! Amikor oda akar menni a nyuszihoz a kutya, ne engedd, áll a nyuszi elé és nyugodtan de magabiztosan tereld el a kutyát onnan! Ezt lehet, h többször is meg kell tenned! De garantált a siker! Kis idő mulva már nem is fogja érdekelni a nyuszi!Ha vmi kérdésed van nyugodtan irj! Remélem minden okés lesz!:)
2012. dec. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!