Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá 7 hónapos...

Hogyan vegyem rá 7 hónapos szuka vizslámat, hogy vezethessem pórázon?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tűri a pórázt. Eddig kétszer raktam rá, de mind a kétszer olyan éktelen visításba kezdett, hogy rögtön levettem róla. Tépte, rázta magát, majdnem megfulladt.
2009. aug. 22. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát talán nem kéne azt várni, hogy rögtön megy mint a kisangyal. Az eredményért dolgozni kell. Próbálkozhatsz többféle módszerrel.

a, szólj rá ha elkezdi, bár ezért le fognak pontozni

b, rakd rá a pórázd és hagyd hogy avval mászkáljon, húzza a földön. Amikor megszokta, akkor próbáld meg kézbevenni, és arra menni amerra ő akar, aztán jöhet a rendes séta.

c, rakd rá a pórázd és adj neki jutalomfalatokat, avval csalogasd.

d, rakd rá, és állj egy helyben a pórázt fogva amíg le nem nyugszik a visításból. Hidd el semmi baja nem lesz tőle, ha egy rendes bőrnyakörv van rajta. Amikor abbahagyta, nagyon dicsérd meg és szép fokozatosan próbálkozz.

2009. aug. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Menj ki vele a kapuig és ott rakd rá a pórázt hátha megteccik neki hogy elmehet sétálni nagyobb területen lehet! :D Ha ez nem jön be tudom mit kéne csinálni!:S
2009. aug. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a második válasz nem lenne valami helyes ha még nem volt kint a kutyád. Mert az dupla stressz: póráz+ új környezet. Először mindig nyugodt helyen kell elkezdeni a tanítást.
2009. aug. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!