Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házi koszt vs. Minőségi táp!...

Házi koszt vs. Minőségi táp! Véleményed szerint melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Én Brittel etetek és kap mellé zöld kagyló kivonatot a kutyám (lupo sant)viszont egyre több embertől hallom, hogy ő inkább főz a kutyájának... hát nem tudom, hogy melyik a jobb ezért vagyok a ti véleményetekre kíváncsi.


Ha a kutyámnak én főzök csontot, farhátat, csirkefejet, csirke pulyka nyakat úgy, hogy reszelek rá répát karalábét (zöldségeket) rizst tésztát... szóval húst, csontot, zöldséget, tésztát, rizst kap a kutyám és mellé a zöld kagylót az úgy jó? Vagy maradjak a brit tápnál ?


2012. dec. 17. 09:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én a nyers etetésre szavazok, de kizárólag olyannal etetek amit a kutya önmagában is képes megemészteni, tehát semmiféle gabona, zöldség/gyümölcs néha ha kunyerál, de nem képezi az étrendje részét...

Csak néhány példa, hogy azért mégis megoldható a táp árában:

csirke és pulykafej, mindenféle szárnyasláb 100Ft/kg, szív 200Ft/kg, máj 300Ft/kg, nyesedékek (csirkemell, marha, vad) 300-350Ft/kg a közeli állateledelesnél, hentesnél veszem a farhátat szintén 100Ft/kg áron. A 30-35kg-os kutyám havi szinten összesen kb 28-30kg húst, csontoshúst és belsőséget eszik meg összesen, átlagolva kb 200Ft/kg-ra jön ki a megfelelő arányú étrend ami azt jelenti hogy ez havonta 6000Ft + az egyebek amiket csak úgy kap ha olyan a kedvem (pl tojás, vagy ritkán 1-1csirkecomb, kacsanyak...).

Ráadásul némi gyakorlat után (én kb 2-3hét után jöttem bele) nem kell a napi adagot számolni mindenből, hanem lehet heti/kétheti bontásban hogy miből mennyi kell, a hentessel meg az állateledelessel is előre meg tudom beszélni, hogy miből mikor mennyi kéne nekem, ha épp nincs neki vagy csak előre jelzem, hogy majd akkor kell, így nagyméretű fagyasztóra sincs szükségem, kb hetente megyek beszerzőkörútra.

2012. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Na, ezért mondom, hogy nekem a két 60 kg feletti kutyához minimum egy fagyasztó láda kellene, hogy a havi 100 kiló hústért ne kelljen minden nap hajnalban a piacra járni. De nincs kizárva, hogy egyszer rászánom magam és belevágok...
2012. dec. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha van hova tenned a fagyasztó ládát, nagyon jó alkalmi vételeket ki lehet fogni. Barátnőm 3eFt-ért vett vateráról fagyasztószekrényt, 100 kg befér, teljesen jó, működik.
2012. dec. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
nekem a 7 kutyához van egy 300 literes fagyasztóláda amiben tényleg csak kutyakaja van
2012. dec. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

most komolyan ?? a kutyák nem hü@ék . megeszik a dögöt, a nyers gyümölcsöket kevésbé, a nyers zöldséget ritkán,a fekáliát,a büdös-romlott ,rossz szagú dolgokat ! persze ,csak maguktól. az ember segítségével, szóját ,és sok-sok élelmiszer ipari mellékterméket ( a tápok összetevői ) ,és sok más általunk jónak tartott dolgot etetünk. és mégis ,egyre több a beteg,rákos,immunhiányos,idegrendszeri problémás kutya???

szóval ,

a kutya sok-sok 1000 éve él az ember mellett,tőle kapja az ételt, legfőképpen a házi maradékot!!! és most ,ti azt mondjátok, hogy ez rossz?? hogy a nyers ételek,speciális táplálkozás,a szuper prémium tápok ,csak ezek a jók??? a cukor, a tészta,a többi kérdéses étek pedig rossz??

ok! akkor vajon miért nem adunk a kutyáknak hamburgert,hanem mi esszük meg ,tudván ,hogy mennyire káros a szervezetünkre??? szóval?? hogy is van ez??

mert szerintem ,még mindíg a jó házikoszt maradéka , persze nem kihagyva a tápokat ( légyen az pedigré-vagy chepi, ,ami ügye tudjuk ,hogy egy sz@r ,de a hiperekben viszik mint a cukrot:),aki megengedheti magának, az etet hill,royal-cannin,belcandó,britt,stb super drága tápokkal,mert a média,a kutyások a szakemberek azt mondják: ez a jó táp???

szóval : ha jó volt a házikoszt sok 1000 évig,akkor jó most is. a tápok pedig kényelmesek. nem kell más ,csak kinyitni,kiszórni,és megetetni:)

mindenki etessen ahogy tud,amivel tud,és amikor tud:)

2012. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Az ember valóban tömi magát minden sz.rral.


De tudod, 15.000 éve (ennyi ideje van már biztosan mellettünk a kutya) nem volt Meki... Sem mesterséges ízfokozók, tartósítószerek, stb.


Volt rozs, árpa, búza, köles, néhol rizs, termések, ehető levelek, gombák, később ugye elterjedt a tök, krumpli, paradicsom, kukorica, stb...

És emellett volt hús (halhús is) meg tej.


A kutyák eleinte az emberi ürüléket és más szerves maradványokat (csont, nyesedék) fogyasztották.


Szó sem volt finomított lisztről, finomított cukorról...


A ragadozók először az elejtett állatok belsőszerveit zabálják meg. A májat, a beleket, a többi csak utána jön.



A Chappi és társai - ha vennéd a fáradtságot, és megnéznéd - igenis sz.rok, a 70%-a növényi származék, ami csak kitölti a kutya beleit, de tápanyagot nem szolgáltat. A maradék zsír - de ennek is egy jó része növényi olaj -, nyers hamu és kb. 4-6% állati fehérje...


Komolyan gondolod, hogy ez a megfelelő táplálék egy RAGADOZÓNAK (gyengébben kedvéért - HÚSEVŐ.)

Nem mindenevő - mint mi.


Abban viszont teljesen igazad van, hogy a romlott kaját általában gond nélkül eszik meg.


Emberi ürüléket is sok helyen esznek még, pária kutyák még mindig élnek pl. Indiában...


Csak más az ottani ürülék összetétele, meg más, ha Vérmezőn egy bokor alól zabálja fel egy hajléktalan ürülékét, amibe bele is halhat konkrétan - sajnos előg gyakran előfordul.


Valóban a legjobb, ha valaki maga tudja összeállítani a kutyája számára az ételét, de ez időigényes, és ha nincs egy jó húsforrásod, akkor a pénztárcádat sem kíméli.


Ezért én általában tápot adok nekik, de mint írtam, ha tudok, adok nekik húst is, ill. megfelelő időközönként más-más csontot.



Ui.: A kutyák ugyanúgy betegedhetnek bele a rossz házikosztba, mint a rossz tápba. De feltűnően sok a daganatos és allergiás megbetegedés ott, ahol nem kutyaként kezelik őket. (Ez nem a személyes véleményem, hanem egyre egyértelműbben mutatkozó tendencia - sajnos.)

2012. dec. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
*fáradságot
2012. dec. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!