Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz egy alaszkai malamutunk....

Lesz egy alaszkai malamutunk. Tenyésztőtől fogjuk venni,8-10 hetesen. Valaki tud saját tapasztalatokat írni erről a fajta kutyusról?

Figyelt kérdés
Kertes házban lesz tartva és kirándulni is megyünk vele. Azt tudom, hogy sok a mozgásigénye, makacs és hogy a szőrét gondosan kell ápolni. Tartását tudom, inkább saját tapasztalatra vagyok kíváncsi. Van már egy pekingi palotakutyánk és egy macskánk is.
2012. dec. 17. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A tenyésztési célból kiindulva nagyon energikus kutya, úgy tudom ha nincs eléggé lemozgatva akkor bizony hajlamos a szökésre. A tanítása sem olyan mint egy collie esetében, mert mint írtad is, nagyon makacs fajta. Fejből ennyi jutott most az eszembe.
2012. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De amúgy megkérdezheted a tenyésztőt is, biztos ellát sok infóval. Melyik kennelből veszitek amúgy? :)
2012. dec. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A McMounty Alaskan Malamute kennelt néztem:) Utolsó,neked volt malamutod?:) Nagyon szép és aranyos kutyák:)Már alig várom a kis manót:D
2012. dec. 18. 16:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindkettőt én írtam :D Amúgy nincsen, más fajtát várok, de tényleg gyönyörű ez a fajta is :)) sok sikert és örömöt a picihez!
2012. dec. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Neked is sok boldogan eltöltött évet kívánok a kuytushoz :) Milyen fajta kutyusod lesz? :)) Már annyira várom az én kis csöppségem :D
2012. dec. 21. 17:39
 6/9 anonim ***** válasza:

A malamut nagyon értelmes, okos kutya, de a tanitása annyiban különbözik egy német juhásztól, hogy a malamut makacsabb, öntörvényűbb, de nagyon hamar tanul, ha a gazdája megfelelően megtanitotta neki, ki a falkavezér. Nagyon hamar meg kell tanulnia a szocializáció szabályait, és mivel macskád is van, ezért a macskát is úgy kell neki megutatni, hogy ő is falka tag, mivel a malamut a kisebb állatokat előszeretettel levadássza! Jobb, ha a háznál, nincs csirke , más baromfi, vagy ha van, akkor erős keritéssel keritsétek el, mivel az északi kutyafajtáknak nagyon erős a vadászösztöne.

Amit tudni kell róla, hogy a malamut nem egy olyan kutya, akit ki lehet kötni egy kutyaházhoz, és elvan egész nap - nagyon fontos lemozgatni mindennap, és erős kerités kell a házhoz, ha nem akarod , hogy ne szökjön el. Nagyon vágyik az ember társaságára, más kutyákkal kijön, de egyes egyedek azonos nemű társaival nem igazán jön ki, az én malamutom minden kutyával elvan. Nagyon vigyázz a kullancsokkal, az én malamutomat imádják a kullancsok, és már 3 malamutom is babéziás lett - ez persze nem fajtafüggő, de valamiért úgy vettem észre , hogy az északi kutyafajták kevésbé immunisak a kullancsokra, de lehet, hogy csak valamiért a maláimat szeretik a kullancsok... Egyébként szerintem kitűnő választás, erős kutya, egészségileg is szívós, értelmes, emberbarát. Egyébként nem igazán házörző tipus. Az idegeneknél jelez az enyém is, de ne

2012. dec. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok, szóval nem házörző tipus, jelzi ha idegen jön, de nem támadna emberre, és nem igazán örző -védő tipus! :) Azonban egyszer amikor a szomszédom átjött, és ökörködtünk, azt hitte bántani akar, és akkor majdnem elkapta a szomszédomat , mert azt hitte a malamutom, hogy bántani akar a szomszéd! :)
2012. dec. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy 1 éves és 3 hónapos malamut kanom van,és soha nem okozott problémát a tanítása!Nagyon okosak,de minden tőled és az oktatótól függ!Például sokan mondják,hogy őrző-védőre nem alkalmas,hát ez is marhaság,mivel egy tacskóból is lehet vadállatot nevelni!Speciel én nekem a kutyám jár őrző-védőre és nagyon jól szerepel!De ez szerintem kutyától is függ!Makacs fajta az igaz de ha te vagy a falka vezér akkor meglepődsz mire képesek!Múlt hónapban elestem és eltört a bokám(sajnos),és mivel olyan helyen lakunk ahol nincs a közelben senki(hegyoldal)szinte magamra maradtam!A lényeg,hogy belecsimpaszkodtam a kutyámba és hazacipelt!Rohadt nagy terhet elbírnak!Ha ő nincs akkor már megfagytam volna a sziklák mellett!Tudta,hogy fáj a lábam és nem rángatott sőt hagyta,hogy rá támaszkodjak!Ő most 65 kg és a marmagassága 70 cm,nem kicsi,de a legjobb barátom!Az életemet köszönhetem neki!De az is biztos ha nem foglalkozol vele és nem kötöd le a figyelmét akkor rombolásra hajlamos!Nincs rosszabb egy unatkozó malamutnál!
2013. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,utolsó biztos nagyon tündéri a kutyusod :) Tudsz róla képet küldeni üzenetben?
2013. febr. 1. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!